Köpeği Bağlı Tutuyorlar Yardım

sconnie

arkadaşlar bu köpeği sürekli bu köşede bağlı tutuyorlar daha önce görmüştüm gidip sordum bu köpek niye bağlı diye bahçede tadilat var normalde bağlı tutmuyoruz dediler bugün yine gördüm köpek gözümün önünde kustu konuşmaya gittim tekrar ters tepki verdiler tek bağlı köpek bu mu dünyada biz ona her gün yemek veriyoruz açamayız çocuklara saldırır gibi şeyler söylediler acil yardıma ihtiyacı var bu köpeğin ne yapabilirim nereyi arayabilirim lütfen yardım edin belediyeyi ararsam alıp barınağa götürürler kurtaralım onu

6 CEVAP

aslihan_e

En azından daha uzun bir zincir olsaydı. Bence kimse bir şey yapmazsa siz onlara daha uzun bir zincir hediye edin. Tabi ki kurtarabilirseniz kurtarın ama geçen zincirli kediyi şikayet ettiklerinde gördük. Hiçbir şey yapmadılar. En azından yerinde biraz hareket edebilsin şuan. Aşıları tam değilse enfeksiyon kapmış da olabilir. Gerçi ne yiyecek veriyorlar o belli mi bilmem de. Sahiplendirmek isterlerse yardımcı olabileceğinizi söyleyin. Hep birlikte ona bir sahip ararız. Belki mümkünse onu gezdirmeye çıkarabilseniz iyi olurdu. Onlara bunu da teklif edebilirsiniz. En azından günde bir kez. Ya da ilinizde yakında başka birisi varsa gönüllü olabilir.

sconnie

sahiplendirme teklifini bir deneyebilirim aslında ekmek ıslatıp koymuşlardı elimde hiç köpek maması yoktu kedimin mamasından ve su götürdüm aşırı derecede aç ve susuzdu kulaklarını da kesmişler

teddybal

Ahh kulaklarını kestilerse kesin alınsın zaten, vicdansızlar ya..

sconnie

güzelce konuşup sahiplendirme teklif ettim ama asla konuşmaktan anlayan tipler değiller haydi'ye şikayet etmek durumundayım

sconnie

başka çözüm yolları yok mu???