Kızımı Buldum Ama???

BiciriginAnnesi

Kızım 1.5 gün evden kaçtı bugün buldum kızgınlıktaydı kızgınlığı gitmiş
Cuma günü ameliyat günü
Ameliyattan sonra hamile kalamaz değil mi biraz saçma soru olabilir ama merak ettim böyle birşeyin olması imkansız değil mi ?

Çiftleşme olmuş büyük ihtimalle fark ettim kızımı temizlerken erkek spermi akıyordu kusura bakmayın biraz açık bir mesaj oldu.

19 CEVAP

betulbakioglu

siz veterinere danisin bence ciftlesti ameliyat olur mu diye ne olur ne olmaz

BiciriginAnnesi

Güncelleme

Kızımın sağlık durumu iyiymiş hâlâ tedavisi devam ediyor

Asıl bir diğer güzel haber ise günlerdir endişe içindeydim önce sağlığı tabi ki de hamile kalmasından aşırı derecede korkuyordum veteriner ile görüştüğüm de anesteziye henüz hazır olmadığını en erken 1 ay sonra kısırlaştirma olacağını söylemişti bende başka veteriner bulmuştum neyse

Bugün kızımın tedavisi hakkında bilgi aldığım da kısırlaştirma ameliyatı olmuş sağlığı yerinde olduğunu anesteziyi kaldırdığını zaten ona göre doz ayarlamışlar antibiyotikler vitamin takviyeleri derken kendini 1 hafta da baya toplamış ameliyatı da güzel geçmiş tahmini haftaya kadar evine gelmiş olur kızım

Bıcırık kızımı Annesi aşırı derecede özledi 🥲

Warriorsans

Olmaz bir sorun yumurtalıkları alınacak

blue_hpood

akan sperm değil, vajinal sıvı. kısırlaştırdıktan sonra tekrar üremesi imkansız. erkenden kısırlaştırmanız iyi olmuş, şayet çiftleşmişse yumurta döllenmeden kurtarmış olursunuz. bir de genel sağlığına iyi bakın, erkekten hastalık kapıp kapmadığını bilemezsiniz.

blue_hpood

bu arada o veterinere gitmeyin bence. kısırlaştırılmasında da bir sorun olmaz, aksine hemen kısırlaştırın, diğer türlü hamile kalabilir, geç olabilir..

BiciriginAnnesi

Güncel...

Arkadaşlar kızım hastaymış bağışıklığı çok düşmüş gün geçtikçe zayıflıyordu sürekli kusma şikayetimiz vardı içtiği suyu bile çıkarıyordu bir de mantar başlangıcı oluşmuş

Veteriner de tedavisi başladı

Bu sürede kısırlaştırma operasyonu yapılamayacak riskli bir durum olduğu söylendi masa da kalma ihtimali çok yüksekmiş tedavisi bitince kendini toplandığında kısırlaştırılma ameliyatı olacak eğer iş işten geçmez tedaviye güzel cevap verirse olacakmış eğer tedavi uzun sürerse hamile olduğu anlaşılırsa doğum olabilirmiş ben doğum yapmasını kesinlikle istemediğim için kürtaja bile başvuracağım

Tek ümidim tedaviye en kısa güzel zamanda cevap verip bir an önce ameliyat olması iyi dileklerinize ihticamız var .

BiciriginAnnesi

Güncelleme

Kızımdan haber aldım kanında enfeksiyon çıkmış vücuduna kadar yayılmış antibiyotik tedavisine başlanmış bağışıklığı için vitamin mineral takviyelerine başlanmış kusma henüz olmamış iştahsızlık devam ediyormuş kısırlaştırmayi tekrar sordum şu şartlar altında yapılamazmış anesteziyi kaldıramazmış en az 1 ay sonra kendini toplamış hamile kalması doğum yapması daha zor olacağını dedim

Tedavisi 10 gün sürecekmiş bende başka yer ile görüştüm veteriner tedavisi bitsin bir de biz kontrol edelim uygunsa kısırlaştirma yaparız dediler hamile ise de çaresine bakilacakmış

gokhansultan

Çok geçmiş olsun. İyileşeceğine yürekten inanıyorum. Umarım hamile değildir yavrucak. Gelişmelerden haberdar edin lütfen

gokhansultan

Çok geçmiş olsun tedaviye hemen cevap versin de bir an önce bitsin inşallah. Hamilelik durumu kesinleşti mi?

gokhansultan

Özür dilerim dikkatimden kaçmış kesin değilmiş henüz :)

latte9

Çok üzüldüm inşallah bi an önce toparlar

Bbgm

Çok geçmiş olsun gözünüz aydın.

gokhansultan

Çok geçmiş olsun çok sevindim herşeyin yolunda olmasına :)

BiciriginAnnesi

Teşekkürler

BiciriginAnnesi

Vete sordum o da bilmiyor ki ne dediğini yarın başka vet arayacağım boşluk varsa cuma gününe istediğim soruların cevaplarını da alırsam güven de duyar biraz da araştırma yaparsam hakların da direk oraya götüreceğim bizim vet kasaptan emekli anlaşılan adama ne soruyorum adam bana dışarıda hangi ortama girdi bilmiyor ki diyor🤦🏻‍♀️ bu montofon ineği İsveç'ten gelme sığırların içinden🤦🏻‍♀️o ortamdan geldi uygunsa mezbaya alalım mı dedim cevap vermedi ..🤷🏻‍♀️