Petshopta Kedi Köpek Satışı

Merhaba, bugün Afyon ParkAfyon’da bir petshopta kedi ve köpek satışı yapıldığına şahit oldum. Hatta yavru cins kedilerin fiyatı 3.500₺ idi. Ben kedi ve köpek satışı yasal değil diye biliyorum ama sizlere de sormak istedim şikayet etmeli miyim?

7 CEVAP

Epsuwa

Merhaba, 14 temmuzdan sonra yasaklanıyor. O tarihten sonra nerde satışını görürsem şikayet edeceğim kesinlikle.

Anonymus683514

Bildiğim kadarıyla yasal olarak hala mümkün hayvanların satışı.

byzkpln

14 temmuzdan sonra kedi köpek satışı resmî olarak petshoplarda yasaklanıyor 🙏🏻 14 temmuzdan sonra gördüğünüzü şikayet edin

aeri-l

İstanbulda da birkaç avmnin petshopunda görmüştüm sanırım yasak değil. Her gün binlerce insan girip çıkıyor o avmlere eminim yasal olmasa şimdiye dek işlem yapılırdı mantıken ama bilemedim.

Palyaco

İstanbuldayım heryerde var petshoplarda görüyorum yasak olsa satamazlar

iremdemir16

Yasa geldi dediler ama yürürlüğe girmemiş olabilir yetkili birini arayıp bilgi almanız en sağlıklısı

Anonymus985465

Petshoplarda hayvan satışı yasağı 14 Temmuz'da yürürlüğe giriyormuş.