Keşke Olsa Dediklerimiz.

Raubeyaz

Bir video da görmüştüm, hangi şehir olduğunu unuttum ama belediye hamile kadınlara bir koli dolusu süt yolluyordu.
Açıkçası eskiden olsa durumu olmayan hayvan beslemesine derdim ama artık durumu iyi olanlar bile besleyemiyor artık. Malum ekonomi ortada. Keşke O süt gönderen belediye gibi hayvan sahibi olanlara form doldurtup her ay ücretsiz 1 kg bile olsa mama yardımı yapılsa her şehirde.
İkinci önerim veteriner ve petshoplara devlet el koymalı. Her şey yarı fiyatına inmeli devlet karşılamalı.
Biz insanlar bu ekonomiye alışmak zorunda bırakılıyoruz ama hayvanların önüne geçmeseler bari. Asgari ücretle aileye mi bakacağız hayvanlara mı?
Sizin böyle olsun dediğiniz şeyler var mı?

3 CEVAP

Selenay1

Belediyelerin düzeltilmesi lazım. Yaralı ya da hasta hayvan gördüğümüzde belediye barınağına asla veremiyoruz. Klinikte de en iyi ihtimal ilk yardımdan para almazlar. Ama sonrasında tedaviyi karşılamak zorunda kalıyorsun. Evinde bile zar zor hayvanın bakmaya çalışan insan bunu nasıl karşılasın? Belediyeler iyi çalışsaydı bu hayvanlar bu kadar çok acı çekmezdi. Herkes içi rahat bir şekilde barınağa verip tedavi ettirebilirdi. Ama işte bunun olacağına dair hiç umudum yok. Kimse

Seydagulec_

Yem fiyatları veteriner fiyatları o kadar pahalı ki dediginiz gibi dışarı çıkarken yanımda yem götürüyorum o sıra dua ediyorum hasta bi hayvanla karşılaşmamak için çünkü onu o halde bırakamam veterinere götürünce de ateş pahası çok garip ya gerçekten devletin çözmesi gereken sorunları oturup biz düşünüyoruz bıktım artık...

Raubeyaz

Susmak suçumuz, protesto edilmeli.