İshale Ne İyi Gelir?

Selenay1

Mama gelmediği ve satan hiçbir yer bulamadığım için mecburen 2 gün royal canin, yaş mama vs yedirdim. Kedilerim de doğal olarak ishal oldular. Şimdi 2 haftaya yakındır kendi mamalarını yiyorlar. Bir tanesinin ishali geçti ama diğeri hala ishal. 4 paket probiyotik içirdim 5 günde ama hala geçmedi. Başka hiçbir belirtisi yok kedimin. Hatta sık bir şekilde bile kakasını yapmıyor ishal olmasına rağmen. Zaten çok kolay ishal olan bir kedi sanırım hassas bağırsaklara sahip. Buna ne iyi gelir?

16 CEVAP

bademthecatt

Daha önce baktığımız bir kedide ishal sorunu vardı 14 gün probiyotik kullandık bir tık iyi geldi ama puding gibi dışkılamaya devam etmişti parazit sorunuda yoktu biz iki paket gastro mama kullanıp ishal sorunumuzu atlatmıştık normale döndükten sonra normal mamaya geçmiştik sizde en son çağre olarak bir paket gastro mama alabilirsiniz o toparlıyor. Kedimize patates pirinç haşlaması vermiştim o gün dışkısını düzeltiyordu ama ertesi gün yine ishal devam ediyordu patates pirinç haşlaması ve tavuk haşlaması verip deneyebilirsiniz

Ozzey

Merhaba.
Ishale yeni olmus hassas olsaydi onceden de olurdu. Buyuk ihtimalle ishal oldugu icin karni agridigindan az yiyordur tuvalete ondan cikmiyordur. Veterinerden cesamolin alin dozunu kilosuna gore soyleyecektir. O keser. Saglik sikintisi oldugu icin gecmiyordur.ben bir sokak kedisi kisirlastirmistim ishal olmustu gecmemisti once kefir denedim gecmedi. Ayva yapragi kaynatip icirdim normalde ciddi sorunu olmadiginda kesiyor ama o da kesmedi. En son cesamolin verdiler o kesti.

toleii

Veterinerden PMI probiyotik, viyo temin edebilirsiniz. Bunun dışında pirinç lapası, haşlanmış patates, yoğurt, kefir bunlarıda deneyebilirsiniz ama bu süreçte çok karıştırmamakta gerekli. Uzun süredir kedimin ishal problemi var yeni yeni toparlıyor eğer ki bu durum birkaç gün daha sürerse mutlaka bir veteriner hekim kontrolünden geçmesini tavsiye ederim. Miniğe çok geçmiş olsun umarım bir an önce toparlar🙏🏻

Bbgm

Pirinç nişastası. Sulandırılmış halde.

Palyaco

Viyo ummune 14x30 ml hergun 30ml verin kesin sonuç

Siyamask

Haşlanmış patates ve viyo probiyotik deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun 🍀

poverpuff

tavuk 😌

Ranayilmaz

Bizde bir keresinde mama değişimi sonucu uzun süreli ishal yaşadık, her şeyi denedik azalsa da geçmedi. En son kendisi masadan zeytin çalıp yedi, tık diye kesildi. Bir deneyin isterseniz. Ama uzun süre vermeyin tuzlu çünkü zarar verir.

teddybal

Yağsız, tuzsuz, baharatsız bir şekilde tavuk göğsü ve patatesi haşlayıp suyuyla rondodan geçirip verirseniz beslenme kaynaklı ishali kolayca düzeltir.

Canates

Merhabalar,

2 Hafta süren ishal de, direk veteriner hekime götürmenizi tavsiye ederim. Teşhisi kendiniz koymayın.

Selenay1

Ya petlebi neden buna bir şey yapmıyor kasıtlı olarak böyle yanıt yazıp duruyor benim cevaplarım siliniyor

Warriorsans

Kuru mama dışında bir şey vermeyin bir süre ishali geçer eğer diğer mamadan kaynaklı olduysa. Bazı kedilerde böyle olabiliyor benimde kedilerimden biri hep ishal olur hassas sindirimli o yüzden çok dikkat ediyorum her şeyine

kedibabasi66

2 hafta ishal mi yok artık

Selenay1

Probiyotik vermek çok tehlikelidir diyor bunda sıkıntı yok ben buna cahil diyince yorumum siliniyor ne kadar tutarsız adeletsiz bir sistem aynen veterinerin her gün ver dediği probiyotiğe çok tehlikeli demek cahillik değik aynen

kedibabasi66

Veterinerlerin her dediği doğru değildir. Herşeye inanmak senin sorunun.