Kediye Batikon Sürme?

Anonymus683514

Merhaba

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/129229-mantar-mi-yara-mi

Şurada sorduğum gibi Zencefil'in yüzünde bir yara çıktı. Hekimimiz de şu an için batikon uygulamanın yeterli olacağını söyledi. Geçmezse duruma göre ilaç verilecek.

Sabah klinikten çıkar çıkmaz batikon aldım. Eve gelince de getir çarşı üzerinden crystalin sipariş ettim bulunsun diye. Yalnız şöyle bir sıkıntım var Zencefil hiçbir şekilde yaraya batikon sürmeme falan izin vermiyor. Kulak çubuğu ile sürmeyi, pamuğa peçeteye döküp sürmeyi denedim ama imkanı yok. Şimdi süreceğimi anladığı için gelir gelmez savaşmaya başlıyor.

Sadece uyurken, o da diğer tarafının üzerine yatarsa sürebiliyorum. Daha önce tırnağını vs. kestim bu kadar zorluk çıkarmamıştı. Muhtemelen canı yandığı için izin vermiyor. Daha önce başka kedilerde sırt, karın bölgelerine bir şekilde sürmeyi başarmıştım. Ancak bu yüzden olduğu için görüyor ve koku alıyor, hiçbir şekilde kandıramıyorum.

Hekim ilaç verse dahi şu an onu da sürdüreceğini sanmıyorum. Yardım alabileceğim bir kişi de yok salı, çarşamba sınavım var daha sonra 1 gece şehir dışında olacağım mecburi bir konu için. O yüzden salı ve çarşamba mümkün olduğunca sürmek istiyorum. Sizin bir öneriniz var mı? Böyle durumlarda nasıl sürüyorsunuz ilaçları?

13 CEVAP

Sezgek

Bende yaşadım batikon olayını mantarda hiç sevmiyor hemen temizlemek istiyordu önemli olan bir on dakika en azından yalatmamak o süre zarfında strelizasyonu minimal de olsa sağlayacaktır biz çok kavgalar ettik yalamasın diye batikonu sinirden oturup ağladığım oldu kolay bir çözüm değil ama ben şöyle yapıyordum önce beraber koridora geçiyorduk bütün kapıları kapatıyordum ki kaçıp saklanıp yalamasın diye sonra sürdükten sonra 10 dakika boyunca oyalıyordum bizimki meraklıdır mesela daha önce görmediği kutuları falan getiriyordum oyalanıyordu sonra kağıt buruşturup atıyordum önüne mutlaka oynar yine yalamaya çalışırsa kafasını tutuyordum resmen sövüyordu bana anlıyordum yani böyle böyle on dakikayı geçirince salıyordum o tabiki hemen yalıyordu batikonlu bölgeyi ama buna rağmen etkini gördük

Sezgek

Hımmm pati kullanmıyorsa yakalık çözmez o zman sonra çare on dakika boyunca dilini falan tutacaksınız sürekli rahatsız edip yalamasına izin vermeyeceksiniz aranızdaki ilişki bu aşamada biraz bozulabilir bizim kızımla bozulmuştu açıkçası bir ay sürmüştü benim kızımın iyileşmesi bu süre zarfında batikonu günde üç kere hep sürdüm sabah erken toplantıya gideceğim zaman bile üşenmeden normal saatimden bir saat önce kalkıp ilaçlarını sürüp boğuşuyordum onunla çünkü on dakika boyunca ilgisini oyuncakta falan tutamıyordum mutlaka yalamak istiyordu benimki kulak arkasındaydı patisini yalayıp temizlemeye çalışıyordu patisini falan tutuyordum hıslıyordu bana çok kızıyordu hatta ilaç olmayan saatlerde ben koltuktan kalkayım hemen o da ayaklanıyordu ona bir şey süreceğim diye dediğim gibi sinirden ağladığım da oldu ama her şey onun sağlığı için di zor bir süreç Allah kolaylık versin :(

aslihan_e

Bu bulaşıcı-çoğalan bir şey miymiş? Öyle değilse batikona bile gerek kalmaz iyileşir o, çünkü derin durmuyor. Fotoğraf net değil ama. İlla sürülmeliyse, sol işaret parmağınıza sürer, o elinizi kediye yaklaştırmadan kokuyu almasın diye uzak tutarak, sağ elinizle enseden yakalayıp hafif ön ayakları kalkacak şekilde havaya kaldırıp hemen batikonlu parmağınızı pıt diye değdirirsiniz. Enseden tutunca savunmasız kalır kediler. Saldırıyorsa da kediyi bir battaniye gibi örtüye sarıp patileri engellenip öyle sürülebilir.

Siyamask

Çoook geçmiş olsun. Batikonu yalatmamak için direkt önüne yaş mama veya neyi yemeyi çok seviyorsa koyabilirsiniz. İnşallah ciddi bir şey değildir🍀

Anonymus683514

Klinikte henüz yorum yapmak için erken, bölgeyi steril tutup ilerleyişine bakalım dediler.

Battaniyeyi denedim ama becerememiştim. Bana kesinlikle saldırmıyor zaten sadece kaçmaya çalışıyor. Enseden tutmayı deneyeceğim çok teşekkür ederim.

NorthNight

Batikonu temiz bir sprey şişeye koyun şişeyi çok uzak tutmadan (burnuna gözüne gelmesin diye) sıkın. Bir iki dk yalamaması için oyalarsanız yeter. Diğer türlü sürmeniz çok zor bıyık bölgesi olduğu için yeterli etki edemez bölgeye.

Sezgek

Cristalini her yere sürebilirsiniz ben göz ve ağız temizliğinde kullanıyorum ağzına direkt sıkıyorum gözünü cristalin sıktığım bir pamukla temizliyorum gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Anonymus683514

Tekrardan selamlar. Enseden tutarak batikon sürebiliyorum. Yalnız hiçbir şekilde yalamasını engelleyemiyorum. Ne yaptıysam dikkatini çekemedim. O batikon asla orada kalmıyor :( Yara da hafif büyümeye başladı birkaç gündür. Yarın ya da perşembe kliniğe götüreceğim. Batikonu yalamasını engellemek için bir öneriniz var mı?

Sezgek

Yani son çare olarak elizabeth kullananabilirsiniz batikon kuruyasıya kadar birmyarım saat durur sonra çıkartırsınız geçmiş olsun mantarsa krem de başlamanızı öneririm

Anonymus683514

Yakalık çözer mi bilmiyorum bıyık bölgesinde olduğu için yalamaya başlıyor diliyle elini kullanmıyor

Pollythelilly

Crystalin dr animal gibi spreyler günlük kullanımda çok iyi.Ağız diş kulak için bazen kedim apartmana kaçtığında patilerini dezenfekte etmek için kullanıyorum.Yara ameliyat sonrasında da vet önerir bölgenin strezilizasyonunu sağlamak için.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Anonymus683514

Teşekkür ederim tavsiyeler için. Yalatmama konusunda sıkıntı yaşamıyorum eğer sürebilirsem dikkatini dağıtıyorum ama hala sürerken zorlanıyorum eğer her yerini tutarsam en kötü ihtimalle batikonu sürdüğüm çubuğu ısırmaya çalışıyor.

Crystalin hakkında ne düşünüyorsunuz? Bazı insanlar mantar vb. konularında önermiş. Göze, ağıza kaçması sorun olur mu? İnsanlar göze falan sıktıklarını yazmış biraz şaşırdım açıkçası, benim baktığım şişede göze kaçması durumunda şöyle böyle yapın diye uyarılar vardı

Anonymus683514

yaş mama yediremiyorum yoğurt verebilirim dikkatini dağıtmak için, denerim teşekkürler. en sevdiği oyuncağını koydum önüne yine dikkati dağılmadı, hatta kavga etmeye çalıştım bana bulaşır da unutur diye olmadı :( mantar mı bilmiyorum ama şu anki ilerleyişi mantar gibi, perşembe günü götüreceğim umarım sıkıntı olmaz