Yavru Kus Bulduk

cemreeee

arkadaslar kardesim boyle kus bulmus galiba yuvasindan dustu ama yuvayi bulamadim ucamiyor ters bile donemiyor tamamen yavru ne yapmaliyiz kedi sut tozu vardi ondan icirdim baska ne yapabilirim veterinere mi gotureyim yuva da bulamadim annesin yuvasini

7 CEVAP

Sezgek

Veterinerler kuş konusunda çok da deneyimli olmuyor ne yazık ki şahsi görüşüm daha önce götürdüğümüz de bir şey yapamayız demişlerdi biz de bir tane bulduk ve büyüttük ama bu kadar küçük değildi protein ile beslemeniz gerekiyor yumurta sarısı en **********lardan şırınga ile veriyordum ben ayrıca kedi mamasını da su ile ıslatıp ezip verebilirsiniz ama bu kadar küçük bir kuşu büyütmeniz çok zor olacaktır en güzeli yuvayı bulup bir şekilde geri koymak anne arıyordur aslında yavruyu bulduğunuz yere dikkatli bir bakın

Anonymus985465

Hemen veyerinere götürün

Anonymus985465

Siz hiçbirşey vermeyin. Nefes borusuna kaçabilir

Anonymus985465

Sıcak tutun. Kalın yünlü bir çorap ve battaniye

teddybal

https://youtu.be/2ks1MwiyQg8
Biz de yuvadan atılmış bir yavru kuş büyütmüştük, mama olarak yukardaki videodaki mamayı hazırlayıp veriyorduk, sıcak tutmaya özen gösteriyorduk. Etrafınızda kanatlılardan anlayan veteriner varsa araştırıp görürseniz çok iyi olur aslında. Umarım her şey yolunda gider sağlıkla büyür.

aslihan_e

Kuşlara süt ürünleri zararlı

Warriorsans

YouTube dan bebek kuş maması tarifi bulun kuşun türünü bilmiyorum ona göre beslenmesi gerek arı mama falan da verilebiliyor. Sık sık beslenmesi lazım yediği kadar vermelisiniz çok zorlamadan ama hiç yemek istemezse zorlayın çünkü yemezse ölür. Sıcak tutmak çok önemli. Birde beslerken gagasına vurun ağzını açar annesi de kuşların öyle yapıyor zaten