Hamileliğin 63. Günü Ama Doğum Gerçekleşmedi

Slhttin_

Merhaba arkadaşlar geçenlerde konu açmıştım doğum zamanı geldiğinde nasıl anlarim diye ama bugün 63. Gün ve hiç belirti yok dün karnıni yokladığım zaman yavruların hareketini hissediyordum ama bu gece hareketlerini hissetmedim kedimde anormal bir durumda görünmüyor mamasını yiyip suyunu içiyor geziniyor arada olduğu yere oturuyor sadece karnı düne göre biraz fazla gergin gibi geldi bana endişelenmem gereken durum varmı acaba bi akıntı da görmedim

23 CEVAP

Slhttin_

Benim kızım doğumunu yaptı bugün 🤗 saat 2 gibi başladı peş peşe aralıksız 4 Yavru birden doğurdu 5. Yavru da 15 dakika sonra geldi hepsi şükür sağlıklı biraz boşa paniklemişim

muffinthecat

Gözünüz aydınnn. Umarım tümm bebekler çok sağlıklı olurr🤲🏻🙏🏻🐱🐱 Endişelenmeniz de gayet normal bu aradaa

izmirle

  1. Güne kadar bekleyin suyu gelmezse veterinere götürüp yavruların durumuna bakabilirsiniz. Sezeryana karar verilebilir veya yavrular anne karnında ölmüş olabilir şu an için endişelenmenize gerek yok. Giriş olduysa çıkışta mutlaka olacaktır.

Warriorsans

Veterinerle konuşun gerekliyse sezaryene alınabilir ama 65 güne kadar vakti oluyor diye biliyorum. Yinede yavrulara baksınlar ultrasonla. Umarım iyidirler

Slhttin_

Hepsi bıcır bıcır çok sağlıklılar 🥰🥰 sadece şunu merak ediyorum sabah 5 yavruyuda tarttım hepsi hemen hemen aynı gram ama bitanesi 20 gram düşük acaba süt ememiyor mu diye düşündüm

Superisi814

Gözünüz aydın
Lütfen yavruları çok eklemeyin
Bazı anneler insan kokusu sinince yeni doğmuş yavrusunu emzirmeyi red eder.Ote yandan ikizlerde de gram farkı olur, bu çok normal

Slhttin_

Kedim dün doğum başladığı an 5 dakika içinde ilk Yavruyu doğurdu 3 dakika arayla diğer yavruları da peş peşe doğurdu hepsini peş peşe doğurduğu için önce doğanları düzgün yalayıp kurutamadi hepsini tek tek peçeteyle kuruttum annesi tanımamazlık yapmadı gayet iyi bakıyor şuan sadece bitanesi gram olarak düşük acaba kardeşlerinden sıra mı gelmiyor emmeye bilemedim memeye koyuyorum emmiyor yarına kadar bakacağım aynı gram ise bi veterinere danışayim diye düşünüyorum 6. Yavru içinde varmı bilmiyorum karnında şişlik var ve biraz baskı yapınca ufak bi sertlik var

Muezzabalim

İyi geceler Saat 23:30 da başlayan sancılar ve doğum bu saatte bitti Elhamdülillah 😻🤲🏻 Bizim de 5 tane minnakımız oldu 😊😊😊

Lils

Veterineri arayın o size ne zaman gelmeniz gerektiğini söylesin. 65,'e kadar beklemek doğru mu olur vakaya göre değişebilir.

muffinthecat

Bence bir sorun var mı diye gözlemleyin bebeği. Benim kızım 1 hafta önce 2 bebek doğurdu. 2 bebeğin doğumu arasında epey bir süre var. İlk bebek anneyi daha çok emdiği için sonra doğan bebekten daha tombiş. Fakat o da toparladı kendini. Belki anneyi daha az emdiği içindir belki de bambaşka bir durum vardır ortada. Mutlaka gözlemleyin, içiniz rahat etmezse de bir veteriner hekimle görüşün derimm

Slhttin_

çok teşekkür ederim 😇 inşallah Son çiftleşmeden bir gün sonrasını baz aldım ben

Slhttin_

Gözünüz aydın Çok sevindim sağlıklı bir şekilde büyüsünler inşallah 😇bende şimdi bizim minnaklarin yanından geldim yattıklari yastıkta birkaç yerinde kan vardı acaba ciddi bişey olabilir mi doğum sonrası normal mi bu

Slhttin_

Benimde ikinci tecrübem annesinin ilk doğumundan olan kızım bu evet az miktarda her ihtimale karşı kontrol amaçlı bugün veterinere götüreceğim

Slhttin_

Acaba şimdi götürsem sezeryan yaparlarmi çünkü sanırım 1 2 yavru öldü içeride galiba ve arka iki bacak arasında belirgin tüpürlük var 2 tane ortada boşluk var ince çizgi olarak

NorthNight

Doğum yakınken de hareketlerde azalma olur. 1-2 gün bekleyin, doğum olmazsa 65.günü geçirmeden veterinere danışın.