Kedim İki Gündür Yemeği Azalttı

Chibi09

Önceden çok fazla yemek yerdi kabında mama asla kalmazdı. O yüzden az az verirdim. 2 gün önce karşı apartmandan baya ağır bir şey yere düştü. Kedim çok korktu aksama kadar saklandı. O zamandan beri az yiyor.Bildiğiniz burun kıvırıyor. Çok korkuyorum bir şey olcak diye. Ne tavsiye edersiniz?

19 CEVAP

Cook

Benim kedim de geçtiğimiz ay yaklaşık 2 3 hafta azar azar yemeye başladı,kedim 7 kilo ve günde 20 30 gram yiyordu öyle söyleyeyim.Başka bi belirti görmediğim için bir ay süreyle sevdiği şeylerle(yaş mama,tavuk,ciğer vs) destekledim 1 ay sonunda da yeni mamaya geçtim.Şu an bi sorunumuz kalmadı.Kabızlık,ishal,kusma,halsizlik vs görmüyorsanız hemen veterinere koşmayın,veteriner stres demek stres daha da iştahsızlaşması demek.Mamaya ilgisini arttırmaya çalışın(şahsen fortiflora öneririm denediğim hiçbir kedide şaşmadı şimdiye kadar) Yaş mama sıklığını arttırın.Farklı bir markadan 100 200 gram açık mama alın onu deneyin

Anonymus985465

Hasta kedi yemez. Muhakkak bir hemogram yaptırın

Pollythelilly

Eğer düştüyse allah korusun iç kanaması falan olabilir bunu siz anlayamazsınız.Vet hekim muayenesi gerekli acilen.

caitlyn

çok korktuğu için olabilir gerçekten, ben ona benzer bi durum yaşamıştı, yemiyodu. seveceği ödül tarzı seveceği bir şey eklemiştim normal mamasına o zaman yemişti. mamadan da olabilir, yukarıda yazılanlar gibi daha ciddi bir şey de olabilir

Benim büyük kedim de az yemeye başladı. 60 yiyorsa artık 50-55 yiyor. Çok ilginç geliyor bana çünkü deli obur bir kedi. hasta mı diyorum ama başka sorunu da yok gibi. Fortiflora aldım ben de hemen biraz pahalı ama bir kutu kullancam iki kediye 15 paket ediyor

Gizem8822

Korkmuş olabilir mamasından sıkılmış olabilir. Seveceği şeyleri verin yaş mama falan aynı şekilde az yiyorsa veterinere götürmenizde fayda var

Chibi09

Öyle yaptım dünle bugün yaş mama verdim. Onu yiyor maşallah. Ödül maması verdim. Bu maması az kalmıştı. Pazartesiye kadar gözlemleyip değişicem. Bizimkini mecbur kalmadıkça veterinere götürmek istemiyorum zaten. Aktarmayla gidiliyor bide acayip korkuyor. Teşekkür ederim herkese verdiği fikirler için

Pollythelilly

@Chibi09
Yanlış okumuşum kusura bakmayın.Çok korkmuştur o zaman.Biraz zaman verin ona.Ödül maması yaş mama ile rahatlatabilirsiniz.

gulsump

Yaz sıcakları geldi, korkudan olmasa bile yazın kedilerin iştahı azalır.

minikfare

Oyun oynatın , bol bol enerjisini harcatın. Güvende olduğunu hissettirin. Kısa süreli bir stres bozukluğu oluşmuş olma ihtimali yüksek. Onların da psikolojileri var.

Chibi09

Hayır düşmedi. Düşen şeyin sesinden korktu sadece

Chibi09

Yavaş yavaş yemeği bırakmaz mı?

Chibi09

Bu arada fortiflora ne oluyor ilk kez duydum

Cook

Fortiflora normalde toz probiyotik,bağırsak florasını desteklemek için kullanılıyor.Fakat aynı zamanda bol miktarda tatlandırıcı içerdiği için iştahsızlık durumlarında da kullanılabiliyor.Almayı düşünüyorsanız özellikle fortiflora olarak isteyin,nutriflora vs iie yaramıyor.Purina markasının probiyotiği fortiflora

Chibi09

Başka bir şey olmasında yeter bana. Yeterince hastalık atlattı😔
@cook anladım çok teşekkür ederim bilgilendirme için