Bebek Geldi Diye Kedim Hakkında Konuşulanlar!

Heratiko

Merhaba arkadaşlar. Aslında sadece biraz konuşup içimi dökmek istiyorum. Daha önceki sorularımdan gören olmuştur iki hafta oldu doğum yapalı ve Hera için çok stresli bir süreçten geçiyoruz en başında bebeğe de tısladı 3-4 gün boyunca. Odasından çıkmadı yanıma gelmedi eşimin de yanına gitmedi ikimize de tavır aldı. Tabii bu süreçte biz kendisiyle bol bol konuşup ilgilenmeye çalıştık. Mama yemeyi bıraktı bir elimde mama bir elimde biberonla gezdim hala da toparlamaya çalışıyorum kendisini. Bebeği uyuttum onunla oyun oynarken yazıyorum şu an. Eşim ve ben böyle fiziksel ve psikolojik olarak yorucu bir süreçten geçerken üstüne eşimin anne ve babasının söyledikleriyle uğraşıyorum. Ben bu insanları ölene kadar anlamayacağım. Bebek geldi kediyi niye barınağa vermediniz sorusunu bile duydum. Kendileri memlekette ve buraya gelmelerini ben istemedim sırf kızımı daha fazla strese sokmasınlar diye. Gelirlerse uzun süre gitmeyecekler ve işin sonunda ben onları evden kovacağım buna eminim. Şimdilik geçiştirebildiğim kadar geçiştiriyorum gelmelerini. Ama sinirlerim o kadar bozuluyor ki… Hera sanki bizim kızımız değil öylesine aldık eve şimdi asıl evlat geldi o neden hala buradaymış. Kafa yapısına bakar mısınız? Siz çocuklarınızı niye barınağa vermediniz diye sormak istedim onlara. Yalnızca o benim evladım bu evden gitmeyecek burası onun evi diyebildim. Bir de bu insan zamanında gözümün önünde sokakta bir kediye tekme attı ve benimle tartıştı bu konuda. Ben bunları bile bile nasıl evime alayım bu insanları? Kılına zarar verseler öldürürüm sanırım gözüm görmez kimseyi. Benimle araları bozuldu şimdi. Umrumda değil saçma sapan konuşacaklarsa bozuk olalım daha iyi. Hera için dünyayı karşıma alırım onun doğurduğum çocuktan hiçbir farkı yok.

Doğru insanı seçebiliyoruz ama doğru aileyi seçemiyoruz. Eşim de rahatsız bu konudan. Ondan korktukları için ona söylemiyorlar böyle şeyleri. Umarım hep iyi insanlarla karşılaşırız içinde bir gram merhamet olan.

19 CEVAP

muffinthecat

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Hera size sahip olduğu için çok şanslı bir bebek. Ne yazik ki eşiniz ailesinin kafa yapısına sahip çok insan var. Kedilerimle birlikte aile evinde yaşarken teyzem bize asla gelmezdi. Ben üniversiteye gidip bebeklerimi de beraberimde getirene kadar 3 yıl boyunca ne bayramlarda ne de başka özel günlerde evimize girmedi. Gerekçesi de kediler yüzünden evin pis ve sağlıksız olmasıydı. Ama yüreğinin bizim evden pis olduğunu hala da anlamış değil. Her ne kadar teyzem olsa da konuşmayı bıraktım. Siz kendinizi asla yıpratmayın ve üzmeyin. Eşiniz ve bebeklerinizle birlikte umarım çok güzel yıllarınız olur. 💗💗💗🙏🏻

Sezgek

Allahım nasıl bir kafa yapısı bu ama burda en etkili çözüm eşinizin kendi ailesiyle konuşması olacaktır benim eşimin ailesi evlendikten sonra bize ilk gelecekleri zman bende çok telaş yapmıştım durumu çünkü benim kızım da evde hiç insan istemez başkasına kendini sevdirmez rahatsız edilmek istemez çocuklarla karşı travması var korkar ve abisinin küçük bir kızı var acaba zorla falan sevmek istermi nasıl davranırım ne yapmam gerekir diye kara kara düşünüyordum ama çok şükür benden daha çok saydılar onu 😅 gerçkten çok dikkatlilerde eşimin abisi her fırsatta uyarıyordu kızını bak korkuyor üstüne gitme rahatsız etme diye eşimde ailesini sürekli camlar ve kapı için uyarıyordu çünkü hiç kedi beslememişlerdi bir alışkanlıkları yoktu yani sizin eşinizin ailesi ne yazık ki duyarsız bir aileymiş ama eşinizin ailesi ile çok ciddi bir konuşma yapması ve sorunu kökten halletmesi gerekiyor

gulsump

Okurken bile sinirlerim bozuldu. Ben de aynı durumlarla karşı karşıyayım, sizin gibi... Çoğu insan gibi. Evlenince kocan kediyi istemezse ne yapacaksın? Hevesini almadın mı elinden çıkar artık şunu? Bi kediye o kadar masraf yapılır mı? Bi hayvan o kadar sevilir mi?

Size ne! Kendilerine gereken cevabı verip susturuyorum tabi, bu sefer arkadan konuşuyorlar. Allah'tan anne babam arkamda, söylenilen kedi umursamayıp kızım nasıl mutluysa öyle yaşar diyorlar. Bu konuda eşinizin de arkanızda olması sevindirici bir şey. Umarım bu baskılardan kurtulursunuz. Kurtuluruz...

Heratiko

Bazen kendimizi de parçalasak karşımızdaki insanlar anlayışlı ve diğer canlıların yaşamına saygılı olmadığı sürece zaten bu sorunları aşamayacağız gibi geliyor. Pes etmeyeceğim tabii ki. Toplumu oluşturan bizsek bir kişi kazansak koskoca toplumu etkileriz. He baktım olmadı ben de ipleri tamamen keserim bu düşüncede olan insanların hepsini toplasam bir Hera etmez kendileri o kadar değersizler gözümde.

Gimlihanim

Helal olsun diyeceğim sadece. Ne güzel duruyorsunuz evladınızın arkasında. Çocuğu olup da kedisini sahiplendiren, ilgilenmeyen çok insan gördüm. Siz ne güzel evladınızın yanındasınız. Boşverin insanlar ne derse desin. Asla susmayacaklar zaten. Ancak sinirinizi bozalar. Ciddiye alıp muhattap olmamak en iyisi. Evlatlarınız ve eşinizle uzun, sağlıklı, mutlu ömürler dilerim size 🙏🏻😊

gokhansultan

Hera sizin gibi bir aileye sahip olduğu için çok şanslı :) Dik duruşunuzla gurur duydum, ayrıca eşinizin de sizin arkanızda olması harika bir şey. Biz de bebiş bekliyoruz 3 hafta önce öğrendik, öğrendiğimiz ilk anda çevremizden "ee Lucy'yi verirsiniz artık birine", "Kediyi napcaksınız" vb. tarzı söylemler geldi, muhtemelen de gelmeye devam edecek. Lucy zaten aşırı yaramaz kendine ve çevresine zarar verme potansiyeli de yüksek bir kedi ama asla ve asla ondan ayrılma gibi bir düşüncemiz olmadı eşimle. Bir şekilde kardeş kardeş büyüyecekler mecburlar. Zaten biz de bebeğe alışana kadar süre geçecek bu süreçte Lucy den bizden önce alışmasını bekleyemeyiz. Allah o alışma sürecinde sizin gibi dik durmayı güçlü olmayı nasip etsin bize de :)

Heratiko

Hepinize destekleriniz ve güzel yorumlarınız içim teşekkür ederim💐 beni çok mutlu etti sizin gibi insanların var olduğunu hala hissetmek. Ne mutlu bize ki onlar gibi evlatlara sahibiz asıl 🧚🏻💕 hayattaki en büyük şanslarımız onlar bizim.. umarım hepimiz de kalbimiz gibi insanlarla karşılaşırız, evlatlarımıza saygı duyabilen… 🙏🏻💕

Sezgek

Sizin durumu eşinize açıp söylemeniz ileriki dönemler için önemli olduğunu düşünüyorum halı altına süpürülen her sorun sonra dahası büyütüp çözülemez hale gelebilir bence şu anda gerçkten konuşulup anlaşılabilecek boyutta olduğunu düşünüyorum yeterki karşı taraf yeterince algısı açıp anlayışlı olabilsin

Pollythelilly

Sizin gibi bir aileye sahip olduğu için çok şanslı.Maalesef insanlar onun da bir evlat olduğunu anlamıyorlar.

Deniz1741

Gerçekten kediniz size sahip olduğu için çok şanslı. Helal olsun size ve eşinize. Evlatlarınızla, eşinizle sağlıklı mutlu kocaman bir ömür dilerim 🌸

Miaow

Merhaba maalesef hayatında bir defa bir hayvana iyiliği dokunmamış insanlar senin hissettiklerini anlayamaz. Onların bizim yavrumuz olduğunu bir türlü kabul edemeyen bir çok kişi var. Sen doğrusunu yapıyorsun sadece doğurmak ile anne olunmuyor. Ama bunu öyle insanlara anlatmak çok zor. Eşiniz de sizin yanınızdaysa boşverin elalemi.
Kediniz de bir süre sonra uyum sağlayacaktır. Kediler yabancı gördükleri kişinin olduğu yerde hırçınlaşabilir zamanla alışacaktır içinizi ferah tutun 🙏

Heratiko

Sezgek
Sorun şurda ki eşime söylemiyorlar. Ama haklısınız yine de bir konuşma yapması gerekiyor ya da İstanbul’a gelip bizde değil akrabalarında kalacaklar. Her türlü kötü insanlar hiç güvenmiyorum. Ne mutlu size anlayan insanlar varmış karşınızda 🙏🏻💕

poverpuff

siz dogru yoldasınız. sıkıntı yok. hera da cocugunuz. insanların hayvanlara bakışını ben de anlayamıyorum. herhalde hiç anlayamayacagız.
inşallah bütün sorunları aşıp musmutlu bi aile olursunuz. 🐈🥰

Cennet29

Ben 26 yaşındayım ve üzerimde sürekli kedimle ilgili baskı var. 1 tane dışarda 1 tane evde kedim var. Aşılar tedaviler mamadır şudur budur masraf oluyor tabi bende elime geçen parayı onlara harcıyorum. Ailem istemiyor ama ben üzülürüm diye mecbur saygı duyuyor. Aptal komşularımda kedilere harcayacağına çeyiz dizde evlen diyor. Ay deliricem sizene gercekten benim paramı naptığımdan... Ya insanların her şeye bu denli burnunu sokması beni çileden çıkarıyor. Bi erkekle tanışacak oluyorum hemen herkes atlıyor kedini karıştırma evlenince kedimi de getiricem deme seni istemezler evde kedi bakılır mı oğlan istemez ailesi istemez. Ya bu kadar dangalak fikirli nasıl olunur şaşıyorum......... Kedimi istemeyem adamı napim ztn ailesi ne karışır benim evimdeki hayvana gercekten üstümdeki baskı beni kanser edecek hepsi kıçına kına yakacak en sonunda. Tanıştığım kişilerde evde kedi olmaz ben istemem diyor bende mutsuz olmamdan rahatsızlık duymayacak insanlarla bi yola çıkmıyorum. Ödüm patlıyor merhametsiz kalpsiz biriyle evlenirim diye. İmrendim ne mutlu eşiniz yanınızda 💕 umarım bana da kalbimi yormayacak bi eş nasip olur kedimde bende rahat bir nefes alırız...

AhsenAise

Kayınvalidem evde kedi kuş balık köpek, ailesi olduğumuz tüm canlar için sürekli bize eleştiride bulunur , eşimde etkilenir ve kısa süreli gerilimler yaşanırdı,10 yıl süresince pasif direniş gösterdim ( bu süreçte söylediği hiçbir şeyi ciddiye almadım ,benim için önemli olan eşim evlatlarim ve hayvan evlatlarim di ) şimdi 10 yıl sonra bize geldiğinde ( ahh ne şeker bu kedi ,ay bu balığın rengi ne hoş) minvalinde konuşmalar yapıyor,arada yine kendince tatsız yorumlar yapsada ciddiye alınmadığını idrak etti,size bir miktar sabır diliyorum,ciddiye almayın hatta onlara üzülun,evinizin içi sizin kimseyi dahil etmeyeceginiz ortamınız, bırakın uzaktan konuşsunlar