Yeni Doğan Yavru Kedinin Ayakları Kırmızı

soyabean

arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce falan kedim doğum yaptı iki bebeğimiz yaşıyor fakat birinin ayakları çok kırmızı duruyor elleri falanda aynı şekilde diğeride hafif kırmızı ama normal gibi onunki. bişeyi yoktur değil mi normal bişey midir geçer mi

19 CEVAP

Selenay1

Sen onların iyiliğini düşünseydin eğer çiftleştirmezdin. O ölen hayvanlar senin yüzünden öldü. Sakat olan da semin yüzünden hayatı boyunca acı çekecek. Allah bunu nasip etmedi. Sen kendi bencil isteğini hayvana dayattığın için bunları yaşadılar. Suçu allaha atıyorsun bir de nasıl bir cahilsin sen

Mirabonibon

Ya annelik duygusu ne siz hangi dünyada yaşıyorsunuz abi kedilerde annelik duygusu olduğunu mu sanıyorsunuz bu hangi seviye bir cahilliktir arkadaş. Çiftleştirip bir sürü kedinin ölümüne sebep olmuşsunuz nerde vicdan nerde akıl. Gerçekten Allah size merhamet versin yazık günah ne hale sokmuşsunuz üstelik 1 tane de engelli doğmuş yazık gerçekten yazık. O yavruların ölümünden tamamen siz sorumlusunuz ve inşallah acısını iki tarafta da çekersiniz.

Selenay1

Kedi kendi erkek yavrusuyla çiftleşmeye çalışır gerçi sizin cahilliğinizde bir insan bu bilgiyi bilmez sizde kendi oğluyla çiftleşmek isteyen bir canlıda annelik duygusu var mı? Yok. Boşu boşuna 5 yavruyu öldürüp birini sakat bıraktınız diğer soru silinmiş buraya yazayım herkes bunun sorumlusunun sen olduğunu biliyor

Selenay1

Bir de sahipleniricez diyo sen bakmaya bile yeltenmiyorsun o yavruları senin yavruyu sahiplendirdiğin kişi kötü bir şey yapsa hayvana bunun da mı suçunu Allaha atacaksın? Ne sorumluluk alıyorsunuz ne bir şey tek yaptığınız o da anne olsun diye zırvalamak ama bunun acısı sizden çok fena çıkacak

Selenay1

Yok o 9 yavruyu sahiplendirecekmiş ya buraya hele bi koysun ilan ben o ölen 5 yavruyu sakat kalan 1 yavruyu unutturmıcam elimden gelen her şeyi yapıcam o kediler size bir kalsın bakalım o zaman da diyor musunuz çiftleştirmek iyi diye bir bakın bakalım 11 tane kediye tabi eğer sizin yüzünüzden ölmezlerse

Sezgek

Aynen gece18 in dediği gibi normal değil hafif hafif masaj yaparak dolaşımı az olsa sağlayabilirsiniz ama acilen verin görmesi şart geçmiş olsun

gece18

Şişmiş ve dolaşım bozukluğu var. Genelde yaşamıyorlar. Lütfen masaj yapın ayağına.

Gizem8822

Annelik babalık duygusu yok bu canlılarda lütfen bunu anlayın. Siz ilk önce kendi kedinizin sağlığını düşünmelisiniz. Bu yüzden bir daha lütfen doğum yapmasına izin vermeyin kısırlaştırın.

Siyamask

Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah sağlıkla yaşarlar. 🐞🍀
İlk defa böyle bir şey görüyorum. Bence yarın bir hekime fotoğrafları gösterin. Umuyorum bir sağlık sorunu değildir. 🍀

soyabean

arkadaşlar haberiniz olsun diye yazıyorum maalesef ikiside öldü o günün akşamı veterinere götürdük ama bu bebeğimiz yolda öldü diğeri ertesi günü😔😭

cat_expert

Öncelikle kedilerde annelik babalık amca enişte kaynata duyguları yoktur.

Bunlar genelde kedisini çiftleştirmeyi kafaya koymuş kişilerin kendini kandırma davranışıdır.

Kedilerin sağlık durumu bilinmeden rastgele yapılan çiftleştirmeler maalesef bu tür durumlara neden oluyor kedilerin birindeki sağlık sorunu yavrulara direkt etki ediyor. Çiftleştirme sevdalıları için bu konu ders niteliğinde olur umarım.

Başınız sağolsun.

Warriorsans

Çok üzüldüm başınız sağolsun 😢😢

Fistikliokum

soyabean , birden fazla yavru engelli olarak dunyaya geldi sanirim, sizin kendi kediniz ve yavrularina siz mi bakacaktiniz, yoksa sahiplendirecekmisiniz, sahiplendirecekseniz baskalari için kedinizi dogurtmayin boşuna, kisirlastirin rahat etsin kedi, hani demissiniz ya bir tane yavru da yolda o da dogacak o da boyle olur diye korkuyorum diye yazinca siz, bu kadar yavruyu napicaksiniz merak ettim

aslihan_e

Sahiplendireceksiniz de sizin yüzünüzden sahiplenme bekleyen 9 can yerine onlar sahiplenecek. Diğer sahiplenme ihtiyacı olan kedilerin hakkına gireceksiniz. Madem ki annelik duygularını tatmaları gerekiyor o 9 yavruyu da doğurtun hepsine de kendiniz bakın bakalım işin içinden çıkabilecek misiniz? Çünkü biz dışarda sahiplenme bekleyen hayvanlara yetişmek için işin içinden çıkamıyoruz. Öyle doğurtup başkasına atmakla olmuyor.

Selenay1

Ha şunu da söyliyim herkes bilsin kimse bir çıkar elde etmeden çiftleştirmez kedisini. Bu kişi ya satacak ya da gözüne en tatlı gözüken yavruyu kendisi alacak sırf sevmek falan için bu vicdansızlıkla sakat yavruyu da alacağını sanmıyorum. Bu zamana kadar bu sitedeki çiftleştiren herkeste bu böyleydi. Bir tanıdığına falan da verecek olabilir. Bu pisliklerin hepsi aynı ordan biliyorum