Aynı Marka Yaş Mamada Sabit Mi Kalıyorsunuz Değişiklik Yapıyor Musunuz

BiciriginAnnesi

Ben sürekli yaş mama değişikliği yapan biriyim farklı farklı olsun istiyorum çünkü bir kızım aşırı derecede seçici🤦🏻‍♀️ diğer kızım da ND kesinlikle yemez ama diğer markaları mutlaka yer sipariş verirken almış ve kullanmış olduğumuz markalar

ND
Felicia
Gimcat (nadiren)
Royal canin
Nutri (balıklı olan serileri bizde ishal yaptı)
Vet's plus ( siparişim çok oluyordu ama bizim kızlara iyi gelmedi artık sipariş vermiyorum.)
Me-O sipariş vereceğim (içeriği nasıl )?

Bir gün ND veriyorsam diğer ki gün Felicia sonra bizim kızlar ishal 🤦🏻‍♀️

Acaba yanlış yaptığım bir şeyler mi var ?

Yaş mama düzeninizi nasıl yapıyorsunuz?

Sabah mı öğlen mi akşam mı yaş mama veriyorsunuz ?

Kuru mama ile mi karıştırıp veriyorsunuz?

Aklıma şuan bunlar geliyor cevap ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum 🐾💐😻

33 CEVAP

Ebrnk

Her gün az bir miktar da olsa vermeniz önemli, veteriner haftada bir verin diyor ama urinary sistemi sağlığı ve su kaybı olmaması için az da olsa verebilirsin, ben de karışık bütün markaları deniyorum seçmeden de yiyor. Meo nun krem mamalarına bayılıyor. Kuru mamayla karıştırmıyorum ayrı mama kabı aldım onun için de

Ebrnk

Her gün az bir miktar da olsa vermeniz önemli, veteriner haftada bir verin diyor ama urinary sistemi sağlığı ve su kaybı olmaması için az da olsa verebilirsin, ben de karışık bütün markaları deniyorum seçmeden de yiyor. Meo nun krem mamalarına bayılıyor. Kuru mamayla karıştırmıyorum ayrı mama kabı aldım onun için de

caitlyn

ben şuan haftada bir konserveyi iki güne bölüyorum, gün içinde de iki öğüne bölüyorum (çünkü diyette :') ) ama yaş mama dışında da şeyler veriyoruz hafta içinde. bi de şuana kadar sadece schesir ishal yapmadı, denemediklerim de var ishal olcak mı olmıcak mı görmek için her hafta başka bir şey deniyorum, umarım daha uygun fiyatlı bi mamayı da sever ve dokunmaz schesir çuk pahalı 😭

BiciriginAnnesi

ben şuan haftada bir konserveyi iki güne bölüyorum, gün içinde de iki öğüne bölüyorum (çünkü diyette :') ) ama yaş mama dışında da şeyler veriyoruz hafta içinde. bi de şuana kadar sadece schesir ishal yapmadı, denemediklerim de var ishal olcak mı olmıcak mı görmek için her hafta başka bir şey deniyorum, umarım daha uygun fiyatlı bi mamayı da sever ve dokunmaz schesir çuk pahalı 😭

Sizin uyguladığınız yönteme bende geçtim
schesir deniyecegim de pahalı 🥲artık alıp denemem lazım bakalım onda ishal olacaklar mi
Zaten ne pahalı değil ki kaliteli ürünler her zaman pahalıdır
Bari hayvanların mamalarına karışmasınlar bir de veteriner ücretleri aldı başını gidiyor 🤦🏻‍♀️

gulsump

Meo kullanmanızı önermem. Kedime bir kere getirden sipariş etmiştim, yedikten beş dakika sonra kustu. Yanına yaklaşmam bir daha.

byzkpln

Merhaba yavru kedilere yaş mama tavsiyesi sormuşsunuz bunun için yazıyorum. Yavru kediler 5 aylık olana kadar yaş mama önerilmiyor. Yani benim veterinerim kesinlikle verme demişti. Tabi ondan önce 3 aylıkken ben verdiğimde ishal olmuştu. Veterinerim bana yaş mama verip vermediğimi sordu. 1 gün öncede yaş mama vermiştim. Yavruların bünyeleri zayıf olduğu için sindirim sistemi bunu öğütemiyor ve ishal oluyor. 5 aylık olunca vermeye başla demişti. Yaş mamayı bıraktıktan sonra ishali kesildi. Yavrum henüz yeni 5 aylık oldu bundan sonra vermeye başlayacağım

Anonymus683514

ben sürekli değiştiriyorum. ishal vs. yaşamadım. hatta her seferinde farklı marka veriyorum. en son schesir aloevera tavuk vermiştim şimdi n&d morina verdim. tabii ki ikisini de yemedi.

yedirebildiğim bazı yaş mamalar:

me-o
felicia kuzu
royal canin kitten (bitirmiyor ama biraz yiyor)

neden bilmiyorum önceden özellikle tavuklu yaş mamalara bayılan hayvan 2 aydır tenezzül bile etmiyor.

Anonymus683514

Benim aklıma da o geldi. Kuru mamada da tavuk var bıkmıştır diye. Uzun bir süre önüne tavuk koymadım yine yemedi. Mesela önceden yediği nd morina balığı dünden beri tabakta duruyor, bu sıcakta bozulur artık akşama dökerim.

Yedirebildiğim tek şey Gimcat'in yoğurdu ve her ne kadar vermek istemesem de hindi füme. Hindi füme'ye bayılıyoruz alışveriş poşetlerini dişliyoruz hindi füme için. Ama hindi etinin kendisinin ya da hindili mamanın yüzüne bile bakmıyoruz

teddybal

Hindi füme, işlenmiş et olduğu için vermenizi önermem hem tuz miktarı da onlar için fazla. Evet kokusuna bizimkiler de deli oluyorlar çok da iştahlı saldırıyorlar ama ayda bir belki şımarsın diye bir lokma verilebilir fazlası sıkıntı olur bence.

dilanbulent

Kuru mamayı kısa süre aralıklarıyla değiştirmek iyi bir şey değil çünkü kediler midesi hassas olan hayvanlardır. Fakat yaş mamada belirli bir markaya veya aromaya bağlı kalmak gereksiz geliyor bana. Örneğin tavuklu kuru mama yiyorsa, balıklı yaş mama almak daha iyi. Sürekli tavuk mu yesin hayvancağız :D

sahraxfittiko

ben çok çeşitli veriyorum.birini yiyip yiyip bıkıp yaş mama yemez diye. markette satılan mamalar (felix,jungle,bado vb.) vermiyorum onun dışında hepsini değişikli günlük veya 2 günde bir veriyorum

BiciriginAnnesi

Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar yorumlarınız bilgileriniz ve tavsiyeleriniz için 🌺🐾🌺

BiciriginAnnesi

Ben de değiştiriyorum. Reflex essential serisini çok seviyolar. Proplan kısırlaştırılmış balıklı mamasını sevdikleri için veriyorum ama çok da yararlı değil. Gimcat veriyorum. Nd sevmiyolar ama aldım zorla yediriyorum. Değiştirmekte yarar var.

Reflex hiç denemedik bilmiyorum da kısır mamalara henüz geçmedik kızımın kilo alması gerekiyor kilosu yerine geldiği Zaman biz de kısır mamalara geçeceğiz 😊

Gimcat seviyorlar ama bir an da tiksinme yaşadılar yemiyorlar

ND inci çok seviyor yine geldi mamaları yanlız iki tane farklı istedim balkabağı ördekli
Balkabağı bıldırcınlı kokladı yemedi gitti başka mama yedi 🥲aşırı seçici gerçi Maya da yemedi o da başka mama yedi elimde kalacak gibi artık dışardaki yavrulara veririm

BiciriginAnnesi

Merhaba,

Sürekli yaş mama verilmesini tavsiye etmiyor zaten veterinerler genelde. Ben haftada iki sefer veriyorum iyi markalardan değişik çeşitler veriyorum birinde olmayan bir vitamin vs. diğerinde olur diye.

Merhaba
Evet sürekli yaş mama verilmesini istemiyorlar çünkü yaş mamaya bağımlı hale geliyorlar ki inci bağımlı hâle gelmiş durumda bende azaltmaya çalışıyorum öğünlü mama düzenine geçtik

Hafta da sizin 2 sefer çok iyiymiş 😊

Bizimkiler günde iki kutu paket yiyorlar özellikle küçük olan bakalım yeni düzene geçtik alışıyorlar yavaş yavaş

Teşekkürler cevabınız için 🐾

BiciriginAnnesi

Her gün az bir miktar da olsa vermeniz önemli, veteriner haftada bir verin diyor ama urinary sistemi sağlığı ve su kaybı olmaması için az da olsa verebilirsin, ben de karışık bütün markaları deniyorum seçmeden de yiyor. Meo nun krem mamalarına bayılıyor. Kuru mamayla karıştırmıyorum ayrı mama kabı aldım onun için de

Haftada bir verirsem bu iki cadı beni döver 🥲 patileri ile fofenk atarlar 😊

Kuru mama ile karıştırınca inci asla yemiyor çok fena bu konuda

Maya yer veterinerlerin yaş mama konusundaki düşüncelerine pek katılmıyorum yaş mama ile fazla abartmadan da olsa mutlaka beslenmeleri lazım