Aynı Marka Yaş Mamada Sabit Mi Kalıyorsunuz Değişiklik Yapıyor Musunuz

BiciriginAnnesi

Ben sürekli yaş mama değişikliği yapan biriyim farklı farklı olsun istiyorum çünkü bir kızım aşırı derecede seçici🤦🏻‍♀️ diğer kızım da ND kesinlikle yemez ama diğer markaları mutlaka yer sipariş verirken almış ve kullanmış olduğumuz markalar

ND
Felicia
Gimcat (nadiren)
Royal canin
Nutri (balıklı olan serileri bizde ishal yaptı)
Vet's plus ( siparişim çok oluyordu ama bizim kızlara iyi gelmedi artık sipariş vermiyorum.)
Me-O sipariş vereceğim (içeriği nasıl )?

Bir gün ND veriyorsam diğer ki gün Felicia sonra bizim kızlar ishal 🤦🏻‍♀️

Acaba yanlış yaptığım bir şeyler mi var ?

Yaş mama düzeninizi nasıl yapıyorsunuz?

Sabah mı öğlen mi akşam mı yaş mama veriyorsunuz ?

Kuru mama ile mi karıştırıp veriyorsunuz?

Aklıma şuan bunlar geliyor cevap ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum 🐾💐😻

33 CEVAP

BiciriginAnnesi

Yedirebildiğim tek şey Gimcat'in yoğurdu ve her ne kadar vermek istemesem de hindi füme. Hindi füme'ye bayılıyoruz alışveriş poşetlerini dişliyoruz hindi füme için. Ama hindi etinin kendisinin ya da hindili mamanın yüzüne bile bakmıyoruz

Henüz GimCat yoğurt geçiş yapmadık evde mayaladığım yoğurttan veriyorum

Ya kiyamam biliyor orada hindi fümenin olduğunu poşeti dişliyor 😊

Bizimkiler de bilir marketten poşetle dönünce mutlaka bizim mamalar ora da diye bakıyorlar poşetler boşalınca birşey çıkmıyor poşeti kafalarına geçirip paraşüt yapıp koşuyorlar 😂çünkü ben mamayı saklamistim gösterince koşarak geliyorlar 😂 ya aşırı tatlılar

Warriorsans

Bizim çok karışık ilerliyor ama her pazartesi mutlaka 1 konserve yaş mamayı 2 kedime bölüp bolca sulandırıp veriyorum. Onun dışında 2 3 günde 1 veriyorum fazla verince bizimliler de ishal oluyor daha doğrusu şans ishal oluyor sürekli ishal olma meyilinde.
Kullandığımız yaş mamalar
N&d içerik ve fiyat olarak en sevdiğimiz yaş mama severek de yiyorlar daha ne olsun
Felicia seviyorlar yine indirimde buldukça alıyorum
Reflex essantial içeriği güzel 7 tl ye bulunca almıştım ara ara veriyorum seviyorlar
Nutri feline yine seviyorlar ama çok sık almıyorum genelde indirimde olmuyor o yüzden
Vets plus hiç kendim almadım hep bir şeylerin yanında geldikçe verdim genelde sokaktakilere verdim ama bizimkiler de seviyor
Gimcat 7 ay önce falan 4 tl den alıyordum konservesini o zaman çok tercih ediyordum ama artık çok zamlandı almıyorum genel olarak seviyorlar ama ilk tercihleri değil
Aklıma gelenler bunlar birde schesir vardı m a r ka mama dan 6 7 ay önce 9 10 tl ye alıyordum çok seviyorlardı ama zamlanınca almadım tekrar 🥲içeriği çok güzel

Warriorsans

Bizim çok karışık ilerliyor ama her pazartesi mutlaka 1 konserve yaş mamayı 2 kedime bölüp bolca sulandırıp veriyorum. Onun dışında 2 3 günde 1 veriyorum fazla verince bizimliler de ishal oluyor daha doğrusu şans ishal oluyor sürekli ishal olma meyilinde.
Kullandığımız yaş mamalar
N&d içerik ve fiyat olarak en sevdiğimiz yaş mama severek de yiyorlar daha ne olsun
Felicia seviyorlar yine indirimde buldukça alıyorum
Reflex essantial içeriği güzel 7 tl ye bulunca almıştım ara ara veriyorum seviyorlar
Nutri feline yine seviyorlar ama çok sık almıyorum genelde indirimde olmuyor o yüzden
Vets plus hiç kendim almadım hep bir şeylerin yanında geldikçe verdim genelde sokaktakilere verdim ama bizimkiler de seviyor
Gimcat 7 ay önce falan 4 tl den alıyordum konservesini o zaman çok tercih ediyordum ama artık çok zamlandı almıyorum genel olarak seviyorlar ama ilk tercihleri değil
Aklıma gelenler bunlar birde schesir vardı m a r ka mama dan 6 7 ay önce 9 10 tl ye alıyordum çok seviyorlardı ama zamlanınca almadım tekrar 🥲içeriği çok güzel

Palyaco

Haftada 3 sefer vermeniz yeterli felicia konserve fleto ve miamor kedi corbasi sadece bunlar ishal kesinlikle olmuyor cok karıştırmayın derim 2 veya 3 marka kedinizde ishal yapmayan ürünleri verin

BiciriginAnnesi

İnci 🐾 3 aylık onun için yaş mama tavsiyelerinize ihtiyacım var

Maya tahmini 10-11 aylık olabilir onun için de yaş mama tavsiyelerinize ihtiyacım var

BiciriginAnnesi

Evde o kadar çok yaş mama var ki özellikle vet's plus dışarıda ki patililere veriyorum 😻nutri , GimCat vet's plus mamalari da onlara veriyorum

BiciriginAnnesi

Benim iki kızım da ishal olmaya çok meyilliler 🤦🏻‍♀️ sırf kuru mama yesinler diye uğraşıyorum gerçi öğünlü mama düzenine geçtim kuru mamalar kıymete bindi😂
Odalarında mama kabların da bir tane mama yok saatleri gelince koşarak geliyorlar Maya kızım yaş mama aramaz pis boğaz değildir
İnci tospik sürekli yaş mama arıyor yemeyince doymuyor boğazına çok düşkün sonra ishal sonra veteriner veteriner geziyoruz

ND indirime girerse bende direk alıyorum

Gimcat en son Tavuklu yengeçli aldık 2.99 olması lazım Petlebi de küçük kızım yedi sabah ishal oldu
Bir de pahalandı alınacak gibi değil

Felicia çok severler
Refleks hiç almadım
Nutri balıklı olanlar hiç iyi gelmedi
Vets plus da artık listeden çıkarıldı
schesir hiç denemedik aklım da ama pahalı 🥲

******** diye site var Warriorsans güvenilir bir site mi ?

BiciriginAnnesi

P e t g ro s site adı

Pollythelilly

Ben de çeşidi çok tutmaya çalışıyorum.Genellikle Nd felicia nutri arada da hills proplan bozitayı çeşitlendirerek veriyorum.Kışın 2 -3günde 1konserve olacak şekilde yarım yarım veriyordum.Ancak yaz geldi su içmiyor sütrivit taşı problemi de var diye sıklığı arttırdım.Haftada 3konserve yarım yarım 6gün yaş mama veriyorum.Tabağına yarım konserve yaş mama koyduysam 1konserve kadar da su ekleyip karıştırıp öyle veriyorum.Şu ana kadar hiç yememezlik yapmadı.

Lils

Meo arada verebilirsiniz. Ben sürekli karışık veriyorum evde 20 pakete yakın yaş mama var haftada 1-2 paket açıyorum. Kedim ishal olmadı hiç.

gokhansultan

p e t g r o s s hem .com hem .com.tr uzantılı olanlar güvenilir. Özellikle uzantısı .com olandan çok alışveriş yapıyorum evimin yakınında olduğu için.

Pazartesi hariç her akşam yarım yaş mama sulandırıp, yada kedi çorbasıyla veriyorum. Haftada 3 yaş mamaya denk geliyor. Günlük 65 gr verdiğim kuru mama da günde 45 gr yiyor böyle olunca kuru mamadan da tasarruf ettim :) Eskiden mesela 1 yaş mamayı tamamen (sulandırmadan) versem de kuru mamanın tamamını yiyordu :) Yeni sisteme çabuk alıştı önünde kuru maması olsa da 45 gr a tamamlayıp kalanını yemiyor artık.

En çok kullandığım yaş mama N&D ama sadece indirimde bulabilirsem alıyorum artık.
Vets Plus Delicious, Felicia konserveleri de çok seviyor kızım.
Gim Cat veriyorum arada joleli olduğu için çok tercih etmiyorum.
Schesir tabiki hem benim hem kızımın favorisi benim bile ağzımın suyu akıyor ama fiyatlar malum :( 2 konserve var evde açıp vermeye kıyamıyorum

Dediğim gibi mutlaka sulandırıp yada kedi çorbasıyla karıştırıp veriyorum. Hem doyurucu oluyor hem de su ihtiyacını karşılamasına yardımcı oluyor.

Gimlihanim

Ben de karışık veriyorum. Sıkılıyor çünkü sürekli aynı marka verince. En çok kullandıklarımız gimcat, schesir, reflex essential, royal canin, me-o bir ara yiyordu sıkıldı. Ara ara ondan da alıyorum. Nd ağzına sürmüyor. Pate yaş mamaları hiç sevmiyor. Nutri birkaç çeşidini isteksiz de olsa yiyor. Ama pek almıyorum açıkçası isteksiz yiyince. Hills alıyorum bazen. Bozita küçük paketleri güzel yiyor.

Bizimki pek ishal olmuyor açıkçası. Bazı kediler daha hassas oluyor. İkisi de meyilliyse ishal olmaya. Miktarı azaltabilirsiniz belki. 1 konserveyi çeyrek çeyrek vererek 2 günde bitirebilirsiniz. Zamanla miktarı da arttırırsınız isterseniz.

NorthNight

Marka olarak genelde sevdiklerini sık alıyorum ama hep aynı olmuyor bazen yeni içerikli farklı markalarda deniyorum. Bizimki çok iştahlı deli gibi yiyen bi kedi değil bir defada 85gr lık konservenin 1/3 ünü anca yiyor. (Kuru maması da hep kasesinde var sık sık gidip yediği için aşırı acıkmıyor sanırım). 85gr lık bir konserveyi açıp 3 güne bölüyorum hem sıkılmıyor israf olmuyor hemde her gün biraz su ekleyerek verdiğim için sıvı alımını arttırıyorum. Çba-Pbe-Cuma günleri rutin gibi oldu. (48saatlik saklama süresini aşmıyorum bu arada örneğin çba 12:00 da verdiysem pbe 12:00 ve cuma 12:00 da veriyorum bitiyor tam 48 saatte tüketmiş oluyor yani)

Haftada iki kutu vermeyi denedim vs ama israf oldu hep, bizim için en ideali böyle. Marka aroma konusundada değiştirmek daha iyi oluyor sıkılmamaları için.

panopticon

Merhaba,

Sürekli yaş mama verilmesini tavsiye etmiyor zaten veterinerler genelde. Ben haftada iki sefer veriyorum iyi markalardan değişik çeşitler veriyorum birinde olmayan bir vitamin vs. diğerinde olur diye.

Ben de değiştiriyorum. Reflex essential serisini çok seviyolar. Proplan kısırlaştırılmış balıklı mamasını sevdikleri için veriyorum ama çok da yararlı değil. Gimcat veriyorum. Nd sevmiyolar ama aldım zorla yediriyorum. Değiştirmekte yarar var.