Yavru Martı (Acil!)

Cubik

merhaba, dün karşı evin çatısından bi yavru martı düşmüştü aşağıya. İlk önce bekledim annesini ama sürekli kediler gelip kokluyordu pati atıyodu martıya bende bu yüzden eve aldım. bugün baktım hala yaşıyor, ekmek yediriyoruz pet şişe kapağına su koyup içiriyoruz. Ve evde bir de kedimiz olduğu için zorluk çıksana kuşlarla ilgilenen birini bulmaya çalışıyoruz. bi ayağı kırık, hiç hareket ettiremiyor ve yürüyemiyor. sırtında da kanama var böyle delik gibi bir yara olmuş karga saldırdı sanırım ama şuan kanama durdu sanırım gözükmüyor. cinsiyetinide öğrenmeye çalıştım ama kesin bişey öğrenemedim ne yapmam gerek?

8 CEVAP

Anonymus985465

Hiç vakit kaybetmeden veterinere götürün.

Anonymus985465

Sorunuzu kedi bölümünden değilde kuşlar bölümünden sorsaydınız daha iyi bir sonuç alabilirdiniz

Anonymus985465

Yarasınabatimon/tentürdiyot sürün. O Canın kaliteli kuş yemine ihtiyacı var

Anonymus985465

Batikon yoksa Dr. Animal. O da yoksa kantaron yağı.

Anonymus985465

İnternette bulduğum bir bilgi:
Esyem güvercin maması 6 ile 15 günlük yavrulara yavru başına 10 gr. Yani bir tatlı kaşığı iki adet yavru için 20 gr. bir çorba kaşığı kadar ılık su ile karıştırılarak 10 dakika dinlendirilerek verilir. Bu oranlar günlük değerlerdir. Yavrular geliştikçe mama oranı yavaş yavaş yükseltilir.

Anonymus985465

https://mehmethocam.com/yavru-guvercin-mamasi-hazirlama/
Bu linke tıklayarak soru sorabilirsiniz.
Ancak ilkönce veterinere götürün.

Cubik

zaten kedi bölümünden sormadım kuşlar bölümünden sordum yinede yardımınız için teşekkürler

Cubik

zaten kedi bölümünden sormadım kuşlar bölümünden sordum yinede yardımınız için teşekkürler