Kedi İçin En İyi Ve Sessiz Traş Makinesi

OzlemMercan

Arkadaşlar kedimi kendim traş etmek istiyorum, çok sesli olmayan tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?

17 CEVAP

Keyfimbilir

Biz bunları ifade edince kızıyorsunuz polemik çıkıyor ama hayvanlar operasyon ve sağlık dışında elzem değilse asla tıraş olmamalı. Bizler veteriner ilaç verdiğinde dahi eve gelip dakikalarca ilacı araştırıyoruz yan etkisi olur mu nedir ne değildir diye. Inanın tek gayemiz hayvanların kısacık ömürlerini bizim sorumluluğumuzda huzurlu ve güvende geçirmeleri. Lütfen tıraşın zararlarını iyice araştırıp tüy dökümü ve sıcaklanıyor serinlesin gibi bir sebeptense vazgeçin.

Merhaba
Bugün traştan birgün sonra kalbi durduğu için ölen bir kedi haberi okudum. Tavsiye etmiyorum.

Bizimde çok fazla tüy problemimiz vardı. Veterinerimizin önerisi ile;
1-Her gün 2ml optiderma kullanıyoruz.3 ay boyunca kullanacağız. (5.günden itibaren gözle görülür bir fark oluştu.)
2-Haftada 1-2 defa orijinal furminatör ile tarıyoruz.
3-Her gün tarama eldivenine crystalin sıkarak 3-5 dakika tarıyoruz.
4-Bu süreç zarfında mama değiştirdik. (Virbac marka mama kullanıyoruz.)
5-Düzenli malt kullanıyoruz.Tarama sonrası dökülen tüyleri kolay atabilsin diye.

Çok büyük oranda değişim var. Traş etmeyi veterinerimiz hiç önermiyor.

buusracikk

Bence başka veterinerlere de danışmanızda fayda var. Benim kedim ameliyat olduğu için karnı komple traşlı ondan bile huzursuz oluyor o bölgeyi daha sık yalamaya başladı (dikişlerini değil traşlı olan yerleri) hayvancağızı strese sokmaya hiç gerek yok. Traş sebebi yaz aylarında olmamizsa sokakta yaşayan kedilerin hiç mi canı yok? Farklı veteriner fikirleri almadan yaptırmayın derim ben. Yine de siz bilirsiniz

kedileri traş etmek fazlasıyla zararlı yaz sebebiyle sıcaklar çok tüy döker sebebiyle traş edecekseniz vazgeçin bu düşünceden düzenli şekilde tararsanız tüm sorun ortadan kalkar zaten veterinere danışmadan hiçbir şey yapmayın lütfen

dilanbulent

Bir sağlık sorunu yoksa asla ve asla tıraş edilmemesi lazım sakın öyle bir şey yapmayın

cat_expert

Neye göre tavsiye vermiş o veteriner hekim arkadaş?

muffinthecat

@ozlemmercan
Siz bir soru sormuşsunuz, insanlarda yapmamanızın nedenlerini, traşa alternatif olabilecek şeyleri yazmışlar. Bunda sert çıkacak ne var asla anlamadım.
Geçen seneydi sanırım arkadaşımın arkadaşı bilinçsizce pisisinin tüylerini tıraş ettirmişti. Pisi 1-2 haftada asla kendine gelemedi. Hem psikolojisi bozulmuştu hem de traş makinesi yüzünden derisinde yaralar oluşmuştu. Bilmiyorum bebeğinizin bir sağlık sorunu mu var ama başka türlüyse kesinlikle tıraş gibi büyük bir hataya düşmeyin derim.

cat_expert

Ne için traş edeceksiniz?

teddybal

@merveninkedileri merhaba, optiderma dediğiniz ürün nedir acaba, arattım da bulamadım nette?

NorthNight

Bir sağlık sorunu veya gerekliliği yoksa tıraş etmeyin. Psikolojik ve fizyolojik bir çok eksisi var. İlla da tıraş edecekseniz, bunu siz de yapmayın bir anlık dikkatsizlikle derisine vs zarar verebilirsiniz. Veterinerinize danışın.

OzlemMercan

Sakin arkadaşlar veteriner tavsiyesi ile yılda 1 kez yaz aylarında traş ettirmek zorumdayım. Yıllardır kedi sahibiyim enaz sizin kadar kadar zararlarını biliyorum.

Superisi814

Bence hiç girmeyin o topa..
En son vet.hekim arkadaşım özel kliniikte tras edilirken makine ile , biraz bastırılma sonucu boynu boğazı yaralı bir köpeği tedavi etmeye çalışıyordu.

Palyaco

Tüy dokumu için veya ferahlamasi için hpaw clean wipes temizleme havlusu içinde bulunan özel emzimlet kurkune cok iyi geliyor tüy dökümünü ve ferahlatiyir deneyin derim ben çok memnunum 1.lira 99 kuruştu 1 tanesi

@teddybal
Merhaba
Vitasigna Optiderma şurup ve malt seçeneği var.

teddybal

@merveninkedileri çok teşekkürler 🙏