5 Gün Önce Eve Dışardan Kedi Aldık.ve Baya Hasta Yemek Yemiyor İshalacil

rkyeda

Anket

Aldığım yere birakiyim mı?
(1 oy)
Evde bakiyim asla birakmiyim?
(33 oy)
Toplam (34 oy)

#Kedim çok mutsuz acaba dışarda mutlu olur mu? Büyük ihtimalle 8-9aylik bir barınak gibi yerden sahiplendiği önceden evdeymis sonra dışarı salmışlar eve geldiğinden beri çok mutsuz.Yarin doktora goturcez . Açıkçası ben asla dışarı geri bırakmam çünkü avlama yeteneği yol çok korkak evde bile bir yerden bir yere atlarken 3 saat düşünüyor.

51 CEVAP

martha

ya herkes hayvan sahiplensin çok güzel ama böylelerini görünce bi vicdan testi olsa keşke diyorum

rkyeda

yarın veterinere götürücez .Bende çok mutsuz oluyorum onu böyle görünce gerçekten sanki böyle kalbimi alıyorlar.ılk gun geldiğinde nefes alıp verirken baya hırlıyordu o zamanla geçti ama ishal ve iştahsızlığı devam ediyor .Bugun şekersiz muhalebi ve sulu süt içti ama hala uyuyor bayılmış gibi

rkyeda

sulandırılmış süt olabilir diye okudum zatn çok içmedi.Boğazlarında da problem olabilir çünkü çok sesini çıkaramıyor sonra yemekleri yutamıyor çiğnıyemiyor yarın artık veteriner ne derse .Veterinere götüremezsem ne yapıcağımı bilmiyorum çünkü ev bom boş herkesin işi var. Ama ayarlamaya çalışacağız çok konuştum biliyorum ama ilk kedim ve çok korkuyorum bişeyler öğrenmeye çalışıyorum

SelinTuksal

yanlış herhangi bir şey öğrenmeyin, sabaha kadar konuşabiliriz.

SelinTuksal

Yarın kesin gidin ama vete.

rkyeda

annem 153 arası ve arabayla gelip alıyorlarmış hayvanı tedavı edip geri veriyorlarmış ben çok guvenmedim açıkçası çünkü boyle işler özel ilgilenilmeli

Tsubasa9

Sakın 153 ü arayıp hayvanı onlara teslim etmeyin. Bakın bir daha yazıyorum sakın bunu yapmayın hayvan canından olabilir. Giden hayvan bir daha geri gelmiyor çokca tecrübe ettim bunu.

Tsubasa9

Ayrıca kediniz mutsuz değildir. Hastadır. Biraz üşütmüş olabilir. Midesi veya bağırsakları bozulmuş olabilir ufak sıkıntıları vardır. Belli ki aileniz bilmiyor durumu siz farkında olun ve dışarı sakın bırakmayın bu soğukta hayvan bir kenarda ölür dışarda.

rkyeda

yok ben gerçekten bırakmam bırakamam ama işte mutsuz olunca üzülüyorum.geçen gün kedi sesi açtım telefondan ilk önce arandı sonra baya üzüldü gibime geldi

rkyeda

yok ben gerçekten bırakmam bırakamam ama işte mutsuz olunca üzülüyorum.geçen gün kedi sesi açtım telefondan ilk önce arandı sonra baya üzüldü gibime geldi

Tsubasa9

Hayır ya ondan değildir o. Çok kedi büyüttüm inan bana onlarda insan gibi. Kimisi neşeli, kimisi çılgın :), kimisi de böyle depresif içe kapanık olabilir. Ama zamanla açılabilirde. Üstelik biraz ishalide var.Midesi ağrıyor olabilir. Yağlı şeyler vermeyin. Mama da vermeyin ishali geçene kadar. Taze su eksik olmasın önünden. Haşlanmış patatesin içine yağsız tavuk göğsü azıcık koyup verebilirsiniz ama sık sık yemek yemesin

Tsubasa9

Bu haliyle kesinlikle sana muhtaç. Dışarda şansı çok az olur.

rkyeda

gerçekten içimi rahatlattınız yardımcı oldunuz teşekürler.Ama yemek ben azına tıkmadan yemiyor okula gidiyorum yatıyor geliyorum aynı yerınde uyuyor.oyun oynataya çalışıyorum gidiyor napıcağımı bilemedim

rkyeda

teşekürler ilgilendiğiniz için

Tsubasa9

Rica ederim. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim