Evde Nasil Yaş Mama Yapabilirim ?

Kedime felix in sığır etli yaş mamasını aldim ama sadece jolesini severek yiyor evde olan çiğ etin kokusunu diğer odadan alır. Bende ona evde hazırlamak yas mama yapmak istiyorum önerdiğiniz tarif varmı ? (Kedim 4 aylık )

18 CEVAP

martha

hangi markanın kilosu 51 tl?

SelinTuksal

martha
burda bahsettikleriine göre orijenmiş. ben de hiç duymadım o kadar ucuzunu:)
soru sahibi
light ton balığı ile makarnayı karıştırıp verebilirsiniz.

eltarcin

Bence felix kullanmayın.Felix hakkında çok iyi şeyler duydupumu söyliyemem.Bende böylr bir soru sormuştum.İşte bana gelen cevaplar:
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/12713-yas-mama
Umarım işinize yarar.Ben iki kere yaptım hoşuna gitti:)

Kabak ve havucu rendeleyin bir miktar suda pisene kadar haslayin.baska bir yerde tavuk haslayin hasladiktan sonra kabak ve havucun icine haslanmis tavugu didin ve birazda tavugun suyundan koyun verin.ama tavuga alerjsii varsa tavuk yerine baska birsey kullanin.

zeynemila

bence pro plan veya royal canini öneririm çok beğenerek yiyiyorlar vede uygun fiyatlılar

zeynepgurgen

aliberkan;
Numune talep ederek deneyebilirsiniz.

eltarcin

Amozon.com da veya diğer yabancı sitelerde bulabilirsiniz.Ve bizim buradaki petshopta kg51tl

aliberken

Teşekkürler.

goknur

Ben boyle yapiyorum severek istahla yiyor.

▪ havucu kup kup dogruyorum patateside ayni sekilde kabagida ayni sekilde siz sebzeleri cesitlendirebilirsiniz. (biber, sogan, sarimsak) haricinde. Bunlari onceden hasladigim ya kuzu kemigi suyuna yada tavugun kemiginin suyuna atiyorum. Ozellikle kemik diyorum cunku kemikli su coookk fazla faydali bir besin kaynagi. Bu suda kaynattiktan sonra icine biraz tavuk parcalayabilirsiniz ve didebilirsiniz. Soguyunca verin. Istahla yiyecektir. Ama benim kedim kirmizi eti yanlizca disaridan aldigim yas mamanin icindekini yiyor evde yaptigim veya dogruca kirmizi eti pisirip verdigimde yemiyor o yuzden kuzu kemigi suyunu tavuk suyunla karistiriyorum ben.

Tavuk ciğeri alın düdüklüde kendi suyuyla pişirin sonra rondodan geçirin ben yapıyorum her hafta fiyat çok uygun kedi için sağlıklı ve kedi tadına bayılıyor.

eltarcin

@zeynemila
Kesinlikle purina ve mars'ın ürünlerini kullanmayın ve kullanmayı bırakın.ND,Acana veya Orjen kullanabilirsiniz:)

zeynemila

nd taş yapıyor kesinlikle kullanmayın @eltarcin bütçe diye birşey olduğunu untmayın

eltarcin

Mars'ın ürünleri hayvan deneyi adı altında hayvan işkencesi yapıyorlar ve de rc alabilen birisi şayet orijeni de alabilir(kg:40)Eğer bütçenizi zorluyorsa ProChoice kullanabilirsiniz.

aliberken

eltarcin
Orijen ve royal canin mamayı aynı fiyata nereden bulabildiniz ? :) Uygun orijen satılan yer varsa alıp denemek istiyorum. Orijen markası genelde 50-70 tl arası oluyor kg fiyatı.

Hepinize teşekkür ederim çakıl bey hangisini beğenecek bakalim