6 Aylık Kedim Kızgınlık Dönemine Girdi. Yeni Sahiplendiğim 2 Aylık Dişi Yavrumu Rahat Bırakmıyor :'(

NECMIYEPASA

merhaba arkadaşlar benim bir büyük sıkıntım var. oğlum paşa (6 aylık) çok canı sıkılıyor diye ona hem oyun arkadaşı hemde ileride eş olsun diye bir kız kardeş aldım (2 aylık) ilk tanışma güzeldi oyun oynadılar. ama kız eve geldiğinde bir süre sonra onu bastırmak istedi kız izin vermeyince ara ara denedi. ama hemen müdehale ettik her denemede. alışır zamanla dediler amaaaa malesef alışmıyor minicik kızızmı eş görüyor her geçen gün daha da hırslanıyor önceden biraz beklerdi şimdi gördüğü anda atlıyor ısırıyor. kedimi çok seviyorum ama paşadan tiksinmeye başladım. vee bu çocuk daha küçük ne ara kızgınlığa girdi hiç anlamıyorum. odalar mamalar tuvaletleri ayrı. ama yinede çok gergin endişeliyim yavruya zarar vericek diye ödüm kopuyor. kıza da çok alıştım okadar tatlı ouyuncu akıllı bişi ki tonton kızım benim birlikte uyuyoruz ve aramızdaki bağ gün geçtikçe büyüyor. bunlar anlıyorum ki bu şekilde bir arada olmaları çok zor. sizce ne yapmalıyım çok üzgünüm bana yardımcı olurmusunuz. sonuç olarak yapmam gereken nedir bana çözüm sunun lütfen. :(

34 CEVAP

gunosari

Evde yaşayan kedilerde artık kızgınlık dönemi yapay ışıklandırma ve ısıdan kaynaklı daha erken oluyor tabi ki bir dişinin varlığı da durumu iyice tetiklemiş olabilir kızgınlığa girmesi için veterinere danışarak bir çözüm bulmanız en iyisi muhtemelen kısırlaştıracaktır.Bazı veterinerler bu dönemi erteleyen hormon ilaçları da kullanabiliyormuş sorup öğrenin isterseniz

Mariana

  1. fotografta nasil bakmis kiyamam ikiside cok guzeller umarim bir cozum yolu bulursunuz ikisinden de ayri kalmazsiniz :)

Elif12345

Yorumları okudukça güldüm . Sizler gerçekten kedi sahibi misiniz ? :) 6 aylık erkek bir kedinin kızgınlığa girmesi çok normal hem kendi sağlığı için hemde bu dönemde yıpranmaması için kısırlaştırmalısınız. Bir tane daha kedi almanıza çok sevindim keşke herkes duyarlı olup bir çok hayvan baksa . Şunuda eklemek isterim ki hayvanlar birbirlerine aşık olup çiftleşip tek eşli yaşamıyor onların çiftleşmesi dışarıdan bakıldığında zoraki gibi görünebilir bu dişinin yaptığı bir kur . Saçma sapan yorum atmayın

miasugok

Güle güle

martha

katılıyorum :( 6 ayına girmiş bir erkek kediye daha 2 aylık dişi kedi alırsanız olacağı bu

NECMIYEPASA

arkadaşlar araştırdım tabiki ama malesef herkes işine geldiği gibi anlatıyor heşeyi kimse tahmin etmedi böyle bir durumu. ben yinede her ihtimale karşı ilk tanışma yaptım kedilerime ozamn çk güzeldi herşey koklaştılar oyun oynadılar birbirlerini perde arkasından korkuttular ama satın aldığım da ikinci görüşmede olay tamamen değişti. adığım sahibi normal bu hareketler dedi tanışma süreci dedi şimdi evin hakimi benim diyor dedi. ben sizden yardım istiyorum siz laf yapıyorsunuz. kediler konusunda çok uzman değilim ama bilgisiz de değilim. hele ki umursamaz hiç değilim bir haftadır uyku uyumuyorum ne yapçam diye düşünüyorum. ben hiç balkızıma zarar verdirirmiyim. öncelikle ben bir kadınım.asla böyle bişi söz konusu bile olamaz.ben aynı evde onları karşılaştırmıyorum şu anda. ayrıca umrumda olmasa buraya yazıp yarım istemem.
Sadece İKİ arkadaş sağolsun soruma çözüm odaklı yaklaşmış.
ilknur hanıma cevap veriyorum: ilk buluşmada koklaştılar bizim oğlan kızımdan korktu. ikincide koklaştı ve kafasını ısırmak istedi ben aa hayır diye bağırınca kaçtı ama o akşam birkaç kafa ısırma olarak denedi. ben böyle olmayak galiba dedim sahibi anlaşır onlar normal bu durum dedi. ertesi gün yine bir araya getirdim dişi kızıyor kıhlıyor ama oğlan hep peşinde an kolluyor. 3. gün paşa daha sert olmaya başladı direk saldırdı kızı yatırdı ısırdı dişinin canı yandı ben birdaha bir araya getirmedim biri odada diğeri salonda kız genelde salonda geceleri yanma alıyorum. ama paşa salonda olduğu zamnlar hep kapının önünde yatıyor ve başka birşey ile pek ilgilenmiyor. eşim dün birlikte salmış yine saldırmış paşa. yani durum bu. sizce kızı geri vermelimiyim yoksa paşayı kısırlaştırmalımıyım. kısırlaşırsa sorun kalmaz mı?

NECMIYEPASA

yalnış kişilerde doğru cevabı aramış olabilirim. ama bu sormadığım anlamına gelmiyor nerden öğrenebilirdim. ama belki bu tür sayfalara sorabilirdim evet ama oğlumun eski sahibi ve yeni kedimin sahibi sıkıntı olmaz deyince gerek duymadım. evet orda hatalıyım. ve oğlum dişiye zarar verince kızıyorum ona tabiki ama kıyamıyorum ikisini de yinede. bide siz yazmışsınız çocuk istismarı diye buna çok kızdım. böyle birşeye asla ve kati izin vermem asla söz konusu bile olamaz. sonuçta atık ikisi de bende. ben paşama da zarar gelsin istemiyorum o benim ilk kedim onu da çok seviyorum. Allah rızası için sadece çözüm istiyorum laf değil.

NECMIYEPASA

tartışma hiç değil.

NECMIYEPASA

yani yeni kedinin sahibi ve vererinerim dedi. kızgınlık dönemine girmiş diye. koku bırakmıyor. paşanın babasında da koku bırakma olmamış. ama hep evde mırr mırr sanki söylenir gibi geziyor. iki veterinerim var birine akşam götüreyim muayene etsin paşayı ozamn. anlar heralde dimi o dönemde ise gerçekten.

NECMIYEPASA

o dönemde değilse peki neden yapıyor öyle istemiyor mu dişiyi acaba. bide paşa sakin bir kedidir normalde canı yanmadan miyavlamaz ve kıhlamaz tırmalamaz. sadece hafif ısırmaları vardı oda hayır deyince yalardı. şimdi kucağımda bile tutamıyorum bazen kıhlıyor korkuyorum.

NECMIYEPASA

tamam teşekkür ediyorum herkese bu akşam iki kedimi de götürücem veterinere umarım veteriner çıkarları doğrultusunda bişi yapmaz hayvanlarım için ne doğru ise onu yapar inşallah.

NECMIYEPASA

onu öğrendim kesin çözüm olmuyormuş ve bazen etkili bile olmuyormuş. sağlık açısından da kedinin tüm hormon duygu düşünce dengesini bozuyormuş. bir veterinerim önerdi. ama bir üretici abla ile tanıştım o çok zararlı olduğunu söyledi

NECMIYEPASA

ben dişiyi vermek istemiyorum ama eski sahibi ile konuşayım olmadı geri alırsa vereyim. yada almazsa başka birine sahiplendireyim. bu durum çıkmaza doğru gidiyor. ama çokta tatlı akıllı bişi offf nasıl ayrılacağım bilmiyorum balkızımdan :'(

mehmetkaplan

Hahaha kedinden niye tiksiniyorsun erkek kedi sonuçta diğeri de dişi ve şuan blue çağı evresi gibi bir şeyin içinde dişi kedi olması da eklenince bunu yapması biraz normal. Eş olması için keşke daha önceden aynı yaşlarda iki ayrı erkek ve dişi alsaydın

NECMIYEPASA

keşke keşke bilsem bukadar küçük almazdım. dişi çok sevecen oyuncu ona okadar çok alıştım ki bilmiyorum umarım paşa bu duruma alışır. kedilerim güzel gerçekten teşekkür edrim. aslında karakterleri de güzel. paşam şimdiye kadar hiç eşyalarıma zarar vermedi umarım vermez de :) sanırım paşanın bu halina alışmaya başldım. ben hayvan baktım ma hiç evde bakmadım o yüzden böyle bişi görünce şok oldum haliyle. ama ikiside benim canım kendi evladım gibi seviyorum. balkız da az değil hıı zilli :) kapnın altından pati uzatmalar, paşayı görünce yanına gitmek istemeler, bide yanına gidip önüne yatıyor tam şapşal yaa oyun yapyor ama paşa bakalım ne olcak. gidemedim henüz veterinere aslında birkaç veretinere göstericem anlatıcam durumu. bakalım hepsi aynı şeyi mi önericek merak ediyorum.