Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

6 aylık kedim kızgınlık dönemine girdi. yeni sahiplendiğim 2 aylık dişi yavrumu rahat bırakmıyor :'(

NECMIYEPASA
NECMIYEPASA

1703


merhaba arkadaşlar benim bir büyük sıkıntım var. oğlum paşa (6 aylık) çok canı sıkılıyor diye ona hem oyun arkadaşı hemde ileride eş olsun diye bir kız kardeş aldım (2 aylık) ilk tanışma güzeldi oyun oynadılar. ama kız eve geldiğinde bir süre sonra onu bastırmak istedi kız izin vermeyince ara ara denedi. ama hemen müdehale ettik her denemede. alışır zamanla dediler amaaaa malesef alışmıyor minicik kızızmı eş görüyor her geçen gün daha da hırslanıyor önceden biraz beklerdi şimdi gördüğü anda atlıyor ısırıyor. kedimi çok seviyorum ama paşadan tiksinmeye başladım. vee bu çocuk daha küçük ne ara kızgınlığa girdi hiç anlamıyorum. odalar mamalar tuvaletleri ayrı. ama yinede çok gergin endişeliyim yavruya zarar vericek diye ödüm kopuyor. kıza da çok alıştım okadar tatlı ouyuncu akıllı bişi ki tonton kızım benim birlikte uyuyoruz ve aramızdaki bağ gün geçtikçe büyüyor. bunlar anlıyorum ki bu şekilde bir arada olmaları çok zor. sizce ne yapmalıyım çok üzgünüm bana yardımcı olurmusunuz. sonuç olarak yapmam gereken nedir bana çözüm sunun lütfen. :(


34 Cevap

ilknrdaisy
ilknrdaisy

12517


Kediye yaklaşırken ne yapıyor yani sizin dediğiniz olay oyunla karıştırıyor olabilir mısınız?

miasugok
miasugok

12502


Eğer oğlunuz kızınıza bir şey yaparsa bu küçücük bir bebeğin cinsel istismara uğraması demek farkında mısınız? Allah korusun korkunç. Keşke azıcık araştırıp ve düşünüp alsaydınız, her şey o kadar da güllük gülistanlık değil ya, sen kedisin bu da kedi hadi arkadaş olun değil olay. bari minik olanı da erkek sahiplenseydiniz.

miasugok
miasugok

12502


Ayrıca paşadan tiksinmenizi gerektirecek bir durum yok kendinize kızmanız gerek bence hayvanın doğası bu napsın yani ne bilsin

Ece5
Ece5

1633


En güzel çözüm kısırlaştırma her sene bu durumu bir cok karşılaşıcaksınız buna hiç gerek yol hayvanlara da eziyey cektirmemin alemi yok kısır halindeyken de birbirlerine güzel eş olabilirler maksat arkadaş olmak değilmi cokda güzel olurlar siz en iyisi kısırlaştırın

martha
martha

12650


katılıyorum :( 6 ayına girmiş bir erkek kediye daha 2 aylık dişi kedi alırsanız olacağı bu

sebii
sebii

1227


İki kediniz de çok tatlıymış umarım upuzun ömürleri olur. Erkek kediler disilerle yanyana gelince erken kızgınlığa girebiliyorlar. Bence kısırlaştırın. Hemen bir veterinerle görüşün. İki kediniz de gayet güzel anlaşacaktır.

miasugok
miasugok

12502


Altı aylık küçücük kediden bahsediyoruz sizce de kısırlaştırmak için biraz erken değil mi

NECMIYEPASA
NECMIYEPASA

1703


arkadaşlar araştırdım tabiki ama malesef herkes işine geldiği gibi anlatıyor heşeyi kimse tahmin etmedi böyle bir durumu. ben yinede her ihtimale karşı ilk tanışma yaptım kedilerime ozamn çk güzeldi herşey koklaştılar oyun oynadılar birbirlerini perde arkasından korkuttular ama satın aldığım da ikinci görüşmede olay tamamen değişti. adığım sahibi normal bu hareketler dedi tanışma süreci dedi şimdi evin hakimi benim diyor dedi. ben sizden yardım istiyorum siz laf yapıyorsunuz. kediler konusunda çok uzman değilim ama bilgisiz de değilim. hele ki umursamaz hiç değilim bir haftadır uyku uyumuyorum ne yapçam diye düşünüyorum. ben hiç balkızıma zarar verdirirmiyim. öncelikle ben bir kadınım.asla böyle bişi söz konusu bile olamaz.ben aynı evde onları karşılaştırmıyorum şu anda. ayrıca umrumda olmasa buraya yazıp yarım istemem.
Sadece İKİ arkadaş sağolsun soruma çözüm odaklı yaklaşmış.
ilknur hanıma cevap veriyorum: ilk buluşmada koklaştılar bizim oğlan kızımdan korktu. ikincide koklaştı ve kafasını ısırmak istedi ben aa hayır diye bağırınca kaçtı ama o akşam birkaç kafa ısırma olarak denedi. ben böyle olmayak galiba dedim sahibi anlaşır onlar normal bu durum dedi. ertesi gün yine bir araya getirdim dişi kızıyor kıhlıyor ama oğlan hep peşinde an kolluyor. 3. gün paşa daha sert olmaya başladı direk saldırdı kızı yatırdı ısırdı dişinin canı yandı ben birdaha bir araya getirmedim biri odada diğeri salonda kız genelde salonda geceleri yanma alıyorum. ama paşa salonda olduğu zamnlar hep kapının önünde yatıyor ve başka birşey ile pek ilgilenmiyor. eşim dün birlikte salmış yine saldırmış paşa. yani durum bu. sizce kızı geri vermelimiyim yoksa paşayı kısırlaştırmalımıyım. kısırlaşırsa sorun kalmaz mı?

miasugok
miasugok

12502


Hanımefendi kabul etmek istemediğiniz şey şu, araştırmış olsaydınız zaten erkek kedinizin yanına dişi sahiplenmezdiniz bu bir, ikincisi hala kız kız kız. Kendi ağzınızla ‘paşadan tiksinmeye başladım’ yazmışsınız sorunuzda. Siz hiç düşünmeden dişiyi alın yanına, hayvan doğasına göre davranınca tiksinmeye başladım. Kısırlaştırırsanız sorun kalmaz evet, ama bu sitede kedisini erken kısırlaştırdığı için kaybeden insanlar bile var haberiniz olsun.

miasugok
miasugok

12502


Yani güzelce sorsanız ben de güzelce cevap verirdim o kadar da yol yordam biliyoruz. Hiiç bana kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın o yüzden. Ayrıca güzel oğlunuz da maşallah çok tatlı, tiksinmenize gerek yok.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
526 Görüntüleme
34 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor