6 Aylık Kedim Kızgınlık Dönemine Girdi. Yeni Sahiplendiğim 2 Aylık Dişi Yavrumu Rahat Bırakmıyor :'(

NECMIYEPASA

merhaba arkadaşlar benim bir büyük sıkıntım var. oğlum paşa (6 aylık) çok canı sıkılıyor diye ona hem oyun arkadaşı hemde ileride eş olsun diye bir kız kardeş aldım (2 aylık) ilk tanışma güzeldi oyun oynadılar. ama kız eve geldiğinde bir süre sonra onu bastırmak istedi kız izin vermeyince ara ara denedi. ama hemen müdehale ettik her denemede. alışır zamanla dediler amaaaa malesef alışmıyor minicik kızızmı eş görüyor her geçen gün daha da hırslanıyor önceden biraz beklerdi şimdi gördüğü anda atlıyor ısırıyor. kedimi çok seviyorum ama paşadan tiksinmeye başladım. vee bu çocuk daha küçük ne ara kızgınlığa girdi hiç anlamıyorum. odalar mamalar tuvaletleri ayrı. ama yinede çok gergin endişeliyim yavruya zarar vericek diye ödüm kopuyor. kıza da çok alıştım okadar tatlı ouyuncu akıllı bişi ki tonton kızım benim birlikte uyuyoruz ve aramızdaki bağ gün geçtikçe büyüyor. bunlar anlıyorum ki bu şekilde bir arada olmaları çok zor. sizce ne yapmalıyım çok üzgünüm bana yardımcı olurmusunuz. sonuç olarak yapmam gereken nedir bana çözüm sunun lütfen. :(

34 CEVAP

miasugok

Eğer oğlunuz kızınıza bir şey yaparsa bu küçücük bir bebeğin cinsel istismara uğraması demek farkında mısınız? Allah korusun korkunç. Keşke azıcık araştırıp ve düşünüp alsaydınız, her şey o kadar da güllük gülistanlık değil ya, sen kedisin bu da kedi hadi arkadaş olun değil olay. bari minik olanı da erkek sahiplenseydiniz.

miasugok

Hanımefendi kabul etmek istemediğiniz şey şu, araştırmış olsaydınız zaten erkek kedinizin yanına dişi sahiplenmezdiniz bu bir, ikincisi hala kız kız kız. Kendi ağzınızla ‘paşadan tiksinmeye başladım’ yazmışsınız sorunuzda. Siz hiç düşünmeden dişiyi alın yanına, hayvan doğasına göre davranınca tiksinmeye başladım. Kısırlaştırırsanız sorun kalmaz evet, ama bu sitede kedisini erken kısırlaştırdığı için kaybeden insanlar bile var haberiniz olsun.

NECMIYEPASA

yaaa siz sanıyorum kafayı yemişsiniz. ben oğluma eskisi gibi davranıyorum ilk başta beklemediğim bir hareket sergilese de alıştım. hala çok seviyorum aksi olsa onu gönderirdim. BURDAKİ TÜM ARKADAŞLARA SESLENİYORUM. BİR YARDIM İSTEDİM AMA HERKES SATAŞMA TARTIŞMA MODUNDA GÖRDÜĞÜM KADARIYLA KİMSE YARDIMCI OLMAK İÇİN YAZMIYOR. SİZ NASIL HAYVANSEVERSİNİZ BİLMİYORUM. BENİM BİLDİĞİM BİR CANLIYA BAKANLAR DAHA UYUMLU ANLAYIŞI YARDIM SEVER OLUR. BEN ÇOK İYİ OLDUĞUMUN İDDASINDA DEĞİLİM BİLGİ KONUSUNDA EKSİKLERİM VAR AMA TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUM. SİZLER NEYİN KAFASINDASINIZ BİLMİYORUM AMA BU SERT SATAŞMACI TAVRINIZI HAYVANLARA EZİYET EDENLERE GÖSTERSENİZ DAHA İYİ OLUR. FACEBOOKTA DA TAKİP EDİYORUM BİRİ BİŞİ YAZIYOR RESİM ATIYOR HERKES OKUMADAN BAKMADAN ÖNYARGI VE SÖZLE ŞİDDETLE KARŞILIK VERİLİYOR. NEKADAR ÜZÜCÜ BİR DURUM Kİ HAYVANSEVERLERİN HERKESE ÖRNEK OLMASI GEREKİRKEN. KUSURA BAKMAYIN BU SİTEYE SORU SORMAKLA HATA ETMİŞİM. BEN HAYVANSEVERLERİN ANLAYIŞLI VE YARDIMSEVER OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORDUM YANILMIŞIM. TÜM HAYVANSEVER SİTELERİNDEN ÜYELİKLERİMİ SİLECEĞİM. ZATEN GÜZEL ŞEYLERDEN ÇOK HEP ACI KÖTÜ ŞEYLER PAYLAŞILIYOR. AZ DA OLSA YARDIMCI OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.

miasugok

Ayrıca paşadan tiksinmenizi gerektirecek bir durum yok kendinize kızmanız gerek bence hayvanın doğası bu napsın yani ne bilsin

miasugok

Altı aylık küçücük kediden bahsediyoruz sizce de kısırlaştırmak için biraz erken değil mi

zeynepgurgen

Trajikomik... :)

ilknrdaisy

Kediye yaklaşırken ne yapıyor yani sizin dediğiniz olay oyunla karıştırıyor olabilir mısınız?

Ece5

En güzel çözüm kısırlaştırma her sene bu durumu bir cok karşılaşıcaksınız buna hiç gerek yol hayvanlara da eziyey cektirmemin alemi yok kısır halindeyken de birbirlerine güzel eş olabilirler maksat arkadaş olmak değilmi cokda güzel olurlar siz en iyisi kısırlaştırın

sebii

İki kediniz de çok tatlıymış umarım upuzun ömürleri olur. Erkek kediler disilerle yanyana gelince erken kızgınlığa girebiliyorlar. Bence kısırlaştırın. Hemen bir veterinerle görüşün. İki kediniz de gayet güzel anlaşacaktır.

miasugok

Yani güzelce sorsanız ben de güzelce cevap verirdim o kadar da yol yordam biliyoruz. Hiiç bana kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın o yüzden. Ayrıca güzel oğlunuz da maşallah çok tatlı, tiksinmenize gerek yok.

deniz_berkan

riskli bir dönem - riskli bir ikinci kedi hemde dişi+küçük . biranönce veterinere danışın bu konuyu iki CAN'ada yazık olmadan .

ecetuqce

ikisini oldukça uzak tutmaya çalışın erkek kediniz kızgınlıktaysa yavru kedinize kalıcı zarar verir çiftleşmek istediği için yavruya yanasıp boynunu ısırıp sapit tutmaya çalışıyorsa boynunu kırma olasılığı bile var kısırlaştırmanız en iyisi gibi duruyor internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz sokak kedilerin özellikle erkek kedilerde yavru dişi kedileri kaçırıp çiftleşmek ile ilgili blog yazıları var

gunosari

Bizde ikinci kediyi edindiğimiz zaman bir hafta yan yana getirmedik.sürekli kokularını taşıdık birbirine ama bir hafta sonra karşılaştıklarında daha önce gelen kedi diğerini sürekli kovaladı şansımız diğeri de aynı yaşta olduğundan kendini koruyabilmesiydi. Bu kaçma kovalamaca dört beş gün sürdü zamanla azaldı.Kediniz kızgınlık dönemine girdiğini nereden anladınız kızı kovalamasından başka belirti yoksa (yüksek sesle miyavlama koku bırakma gibi) belkide tanışmaya kızı tanımaya da çalışıyor olabilir.Keşke kendi yaşına uygun bir eş alsaydınız ayrı cinsiyetler daha çabuk anlaşıyor galiba rekabet olmadığı için ama ay farkı güç dengesini bozuyor küçük kendini korumakta çok zorluk çeker

gunosari

Necmiye hanım kızgınlığa dair belirtiler var mı kedinizde nereden anladınız kızgınlık döneminde olduğunu?

gunosari

Benim kedilerde sürekli birbirini ısırmaya çalıştı evdeki kedi kendi mekanlarını korumak için elinden geleni yapıyordu kendi yattığı oturduğu yerleri korumak için bile bir sürü kavga etti.Kediler için mekan çok önemlidir yeni birinin varlığı illaki eskisini huzursuz ediyor alışana ondan bir zarar gelmeyeceğini anlayana kadar didişip duruyor.Eğer kızgınlığa girdiği kesin değilse durum bu da olabilir tabi veteriner teyit ederse o zaman kısırlaştırmak en iyi çözüm.Yaş küçük ama diğer kediyi tutacaksanız evde başka yol kalmıyor malesef