6 Aylık Kedim Kızgınlık Dönemine Girdi. Yeni Sahiplendiğim 2 Aylık Dişi Yavrumu Rahat Bırakmıyor :'(

NECMIYEPASA

merhaba arkadaşlar benim bir büyük sıkıntım var. oğlum paşa (6 aylık) çok canı sıkılıyor diye ona hem oyun arkadaşı hemde ileride eş olsun diye bir kız kardeş aldım (2 aylık) ilk tanışma güzeldi oyun oynadılar. ama kız eve geldiğinde bir süre sonra onu bastırmak istedi kız izin vermeyince ara ara denedi. ama hemen müdehale ettik her denemede. alışır zamanla dediler amaaaa malesef alışmıyor minicik kızızmı eş görüyor her geçen gün daha da hırslanıyor önceden biraz beklerdi şimdi gördüğü anda atlıyor ısırıyor. kedimi çok seviyorum ama paşadan tiksinmeye başladım. vee bu çocuk daha küçük ne ara kızgınlığa girdi hiç anlamıyorum. odalar mamalar tuvaletleri ayrı. ama yinede çok gergin endişeliyim yavruya zarar vericek diye ödüm kopuyor. kıza da çok alıştım okadar tatlı ouyuncu akıllı bişi ki tonton kızım benim birlikte uyuyoruz ve aramızdaki bağ gün geçtikçe büyüyor. bunlar anlıyorum ki bu şekilde bir arada olmaları çok zor. sizce ne yapmalıyım çok üzgünüm bana yardımcı olurmusunuz. sonuç olarak yapmam gereken nedir bana çözüm sunun lütfen. :(

34 CEVAP

NECMIYEPASA

sonuç: Arkadaşlar veteriner ile görüştüm gayet tecrübeli bir veteriner. BU KONUDA BANA EKEK KEDİLERİN EVİ KONUSUNDA DAHA HASSAS OLDUKLARINI BAŞKA BİR KEDİYE ALIŞMALARI İÇİN EN AZ 4 HAFTA GEREKTİĞİNİSÖYLEDİ. VE BUNUN YANINDA YAPTIKLARI KIZGINLIKTAN DEĞİL KISKANÇLIKTAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ DİŞİ KEDİ O DÖNEME GİRMEDEN ERKEK BİŞİ YAPAMAZ DEDİ VE ERKEK KEDİLER HER ZAMAN HAZIR OLUR DEDİ. KISIRLAŞTIRMA ŞİMDİ ÖNERMEDİ VE EĞER ERKEK KEDİ ALIŞMAZ İSE ONA HEP ZARAR VERMEYE ÇALIŞIR İSE ARALARINDA MALESEF BİR SEÇİM YAPMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. DURUM BUNDAN İBARET.

martha

dişi izin vermezse erkek bir şey yapamaz durumu daha büyük dişi kedilerde geçerli değil mi? bu dişi kedi daha çok küçük savunamaz kendini

NECMIYEPASA

ben kedilerimi bir araya getirmiyorum o yüzden şimdilik böyle bir süre gidecek alışana kadar martha hanım. merak etmeyin yavru kedimi oğlanın önüne atıcak kadar şuursuz değilim. veteriner kısırlaştırmayı sonra konuşuruz biraz zamana ihticaınız var dedi.
elif hanım benim oğlanın sahibi bana bir yaşından önce kızgınlığa girmez demişti böyle olunca çok şaşırdım o yüzden ama yinede çiftleşmek için daha vakit varmış ki zaten paşa çiftleşmek için değil kıskandığı için yapıyormuş. işte bakalım zamn göstericek umarım uyum sağlayabilirler. kızımı kimseye vermek istemiyorum çünkü ben ona annesi gibi bakıyorum. geceleri hep uyanıyor uykusuz işe gidiyorum. herkes bukadar itina gösteremez

miasugok

Herkes gösteriyor merak etmeyin sadece kimse göğsünü gere gere anlatmıyor ayrıca zaten problem de kızınıza tavrınız değil oğlunuza tavrınız