Acil Yardım

Bugün çöp kenarında 3 yavruya karga saldırırken gördüm diğerleri öldü birini kurtarabildim.Diğer kargalar saldırıd diye mecbur ben aldım anne kedi var mıydı bilmiyorum.Evim baya uzak oraya şu an annesiz kısaca.Daha bir kaç günlük gözleri bile açılmamış.Evimde ayrıca 3 tane yetişkin kedi var onları büyükken sahiplendiğim için yavru kedi bakımını bilmiyorum.Sürekli üstümü koklayıp ağlıyor nasıl beslemem lazım.Ne yedirmem lazım ayrıca İzmir içinde sahiplendirmek istiyorum ilgilenen varsa ayrı yazabilir.

17 CEVAP

Hangi vicdansızsa büyük beddua yedi benden diğer yavruları kurtaramadım.Süt anne arıcaz sonra sahiplendiricem umarım yaşatırım.Çok teşekkür ederimm

2 saatte bir kedi süt tozuyla beslemeniz grrek yanına sıcak su torbası koymanız lazım havalar sıcak olsa da vücut sıcaklığını koruyamaz. Nemli ılık pamukla her beslemeden sonra çişini yaptırmalısınız. Ama mutlaka iki saatte bir besleyin geceleri dahil. Biberona ve sıcak su torbasına ve kedi süt tozuna ihtiyacınız var

aslihan_e

Annesini, kardeşlerini aradığı için, kokusunu bulamadığı için ağlıyor. Ona yalnızca yavru kedi sütü tozu verilebilir. Çişini kakasını sizin yaptırmanız gerek yoksa ölür. İnternetten videolarına bakın. Aslında ona süt anne aramalısınız, sahiplendirme yerine acilinden süt anne gerek.

aslihan_e

Büyük ihtimalle evine ya da bahçesine doğum yaptı diye vicdansızın biri götürüp çöpe bırakmıştır. Yoksa anne kedi asla öyle bir yere götürmez bebekleri.

Sırt üstü içirmeyin yüzüstü annesini emdiği şekilde verin biberonu. Genzine kaçarsa hafif baş aşağı tutup sırtını sıvazlayın

Yok yok siz ne olur ne olmaz koyun sıcak su torbası ben de 2 yıl önce 3 kediye bu şekilde baktım belki daha küçüklerdi. Temmuz doğumlular. Hiç eksik etmedim sıcak su torbalarını kaynar olma da sürekli ılık olarak yanında dursun. Ona rağmen biri hiportermi geçirdi kurtaramadık

2 saatte bir kedi süt tozuyla beslemeniz grrek yanına sıcak su torbası koymanız lazım havalar sıcak olsa da vücut sıcaklığını koruyamaz. Nemli ılık pamukla her beslemeden sonra çişini yaptırmalısınız. Ama mutlaka iki saatte bir besleyin geceleri dahil. Biberona ve sıcak su torbasına ve kedi süt tozuna ihtiyacınız var

aslihan_e

Havanın sıcak olduğu bir yerdeyseniz yanına sıcak su torbası koymak aşırı sıcak yapabilir. Yazın anne kediler yavruların yanında yatmıyor. Sadece gece sabaha doğru üşüyebilir belki.

teddybal

Kolaylıklar diliyorum, umarım sağlıkla yaşar.. Kalbinize, elinize sağlık..

https://acarveterinerklinigi.com/oksuz-ve-yavru-kedi-bakimi/

Warriorsans

Süt anne arayın mutlaka ilanlar açın doğum yapma mevsimindeyiz mutlaka bulunur. Bulana kadar iyi bir kedi süt tozu alıp 2 saaatte 1 besleyin besledikten sonra ıslak bir pamukla masaj yaparak tuvaletini yaptırmalısınız.

Warriorsans

Birde vücut ısısını koruyamıyorlar sıcak tutulmalı ama zaten havalar sıcak o yüzden muhafazalı bir alanda kalda yeter. Altına yumuşak tüylü bir şey serin onda yatsın

simsim1713

Süt tozu bulabilirseniz en iyisi onla beslemeniz
Fakat yoksa kedi mamasını ezip toz haline getirin biraz da sıcak suyla ıslatın o şekilde çay kaşığıyla yedirebilirsiniz

Süt tozunu vermeye çalıştım almadı şu an hıçkırıyor ve bağırıyor bir şey mi oluyor acaba ya

teddybal

Biberonla mı veriyorsunuz sütü, bazı yavrular biberon istemiyor o zaman enjektörle ağzının kenarından da verebilirsiniz. Tuvaletini yaptı mı belki de o yüzden ağlıyordur.

Lokumcukk

Şırıngayla süt tozunu ağzına sıkın yoksa açlıktan ölür yazık çok üzüldüm