Balkona Bağlanan Kedi İçin Mutlu Son

byzkpln

Merhaba yaklaşık 2-3 ay önce buraya yazarak başıma gelen bi paylaşım yapmıştım. Çok iyi ilgilenmişti ve Petlebi platformu sayesinde sesimizi çok kişiye duyurmuştuk. Binamızda yabancı uyruklu cani bi aile vardı kedilerini sürekli balkona atıyordu. Zamanla kedi kaçmaya yeltendikçe bu durum zulüm etmeye dönmüştü. Evin içine kalın ip bağlayıp diğer ucunuda kedinin boynuna geçirdikten sonra balkona atıp kapıyı kapatıyorlardı. Burada bu konu hakkında izlemem gereken yol için çok fazla yardımcı olan akıl veren başvurmam gereken yasal yollar için öncülük eden çok kişi oldu ve teşekkürü borç bildim

Kediyi kurtarmak Haydiye, Ankara doğa ve milli parklar koruma müdürlüğüne, emniyete, haytapa 50 den fazla şikayet oluşturmamıza rağmen çocuğu oradan kurtaramamıştık. En son artık yine balkonda acı acı miyavlarken galerimde olan bilmem kaçıncı videosundan sonra ankarakediköpeksahiplendirme instagram sayfasının adminine bu durumu anlattım. Videosunu attım ve çok üzüldü hemen bişeyler yapmak için harekete geçmiş. Bakanlıktan tanıdıklarını devreye soktu ve valilik onayı ile eve gidip yaygara ile kediyi en sonunda o insanların elinden aldılar 🙏🏻
Görüntülere buradan bakabilirsiniz 💕

https://www.instagram.com/p/Ce6-aOug_1r/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.instagram.com/p/Ce83E-uM135/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.instagram.com/tv/Ce9HgDhgjeU/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Kedi alındıktan sonra muane ettirildi ve boynunda bağlanmaya bağlı yara izleri vardı ve travma yaşamış. Zamanla iyileşecek inşallah ve en kısa zamanda kısırlaştırılacak ve yeni yuvasına gidip yeni bir başlangıç yapıcak kuzum 🥰
Aylardır benimle birlikte uğraşıp sayfasında paylaşım yapan kedibakisi instagram sayfasının tatlı mı tatlı sahibi Melisa’ya ❤️
Humuslublog Kübra hanıma
ankarakediköpeksahiplendirme sayfası sahibi Furkan beye
Haykonfed Başkan yardımcısı Haydar Özkan’a
Ve bu hikayenin en başında rol alan Petlebi ailesi ve bu platform sahiplerine sonsuz teşekkür ederim ❤️ Bir can kurtardınız 💕

9 CEVAP

Casperbeyy

Çok sevindim,Allah sizden razı ve sesini duyurup yardımcı olan herkesten razı olsun ♥️

martuyl

Ben de çok sevindim ya :) Nihayet aklı başında birileri çözum odaklı duşunup yardım etmiş :)

muffinthecat

Umarım muss mutlu bir yaşamı olur bebeğin.🙏🏻💘

AsumanAtilgan

Geçmiş olsun cana fakat benim anlamadığım hayvan haklarına dayanarak neden daha önce kurtarılamadı kuzucuk 😒

Anonymus985465

Yüreğinize, azminize, cesaretinize sağlık. Siz o masum, savunmasız, dilsiz Cana sahip çıktığınız için 💓ten teşekkürler. İyiki varsınız.
Herşey gönlünüzce olsun.
Umarım yavrucak bundan sonra sevgi dolu bir yuvada yaşar

Anonymus985465

Umarım köpekler, keçiler, danalar, kuzular, inekler ve tüm doğaya ait masum Canlar, zindanlarındaki 1 metrelik ipin ucundaki mahkumiyetlerinden kurtulur ve hakları olan onurlu ve huzurlu özgürlüklerine kavuşurlar

caitlyn

💗💗🙏🏻

martuyl

@byzkpln ve bu çaban için de seni tebrik ederim :)

Minigimmm

çook sevindirici bir haber bu. çok şükür. bağlı olduğu videoyu gördüğümde içim parçalanmıştı. nasıl bir vicdan yoksunluğu bu dedirten cinstendi. o canilerin elinden o meleğin kurtulmuş olmasına çook sevindim. onlara müstahak olan kendilerinide bir demire bağlamak olurdu allah ıslah etsin, kimseyide insanlığından vicdanından yoksun etmesin. o savunmasız canın mutlu huzurlu olmasını diliyorum sizden de allah razı olsun emeğiniz uğraşınız için :))