Kuş Suluğu Nasıl Olmalı

Kuş suluğu alçak mi yoksa yüksekte mi olmali

2 CEVAP

aslihan_e

Yavruysa sık görmesi için tüneğine yakın, kolayca eğilip içebileceği yerde olması iyidir. Yetişkinse kendileri susayınca gidip içiyor genelde. Ben bizim erkeklerden biri suluğunu öpüp eş yerine içine kustuğu için alçağa takıyorum. Daha az gidiyor. Önünde olunca durmadan gidiyor. Kuşların suluğu çok aşağı da asılmaz genelde. Toz, tüy vs. daha çok girer alçakta.

selcanz

Tüneklerinden rahatça eğilebilecekleri bir seviyede koyuyordum ben, ya da tam kafalarının hizasına koyuyordum rahatça içiyorları öyle banyo da yapıyorlardı 😊