Daha Yavru Olan Tahminen 1 Aylık Bir Muhabbet Kuşu Aldım Ama Olduğu Yerden Oynamıyor.

Beyzailbey

Merhaba arkadaşlar bu gün yavru bir muhabbet kuşu aldım adı çarli. Çarli elime geliyor, omzuma konuyor ama olduğu yerden hiç kipirdamiyor. Yemek yemiyor. Kendini kabartiyor. Aldığım yerde böyle yapmiyordu. Sizce neden ne yapmalıyım çok üzülüyorum. Lütfen yardım edin

9 CEVAP

akitalove

Ev içi soğukmu acaba ? Vitamin aldiniz mi ? Ve tabi ilk gününü hic bilmedigi yer ve bilmedigi insanla geciriyor ondan da olabilir

Merak etme benimde muhabbet kusum var oda bize ilk geldiginde aynı boyleydi ama suan 1 yaşında ve çok hareketli eğitimli :)

Beyzailbey

Suyu için vitamin aldım ayriyeten mürekkep balığı kemiği ve renkli bir taş var sanki kumları birlestirmisler ve gaga taşı da aldım iki çeşit mama aldım oyuncak da koydum endişelendim ya bilmiyorum:(

akitalove

Suyuna vitamin karistirin surekli en azndan kendine gelene kadar yer ve kisi degisiklgi gorunce strese de girebilirler cunku surekli ilgilen hic bos birakmamaya calis onu gecmis olsun :)

akitalove

Ev içi soğukmu acaba ? Vitamin aldiniz mi ? Ve tabi ilk gününü hic bilmedigi yer ve bilmedigi insanla geciriyor ondan da olabilir

Lilalo

Vallahi benim de Disco aynen seninki kadar küçük. 1 aylık bilemedin 1,5 aylık daha gagasında siyahlık renk duruyor. Benim ki de ele omuza geliyor, öptürüyor ama dödünü kıpırdatmıyor o derece. 1 hafta oldu alalı şuan da mırıldanıyor ötüyor.

imagine_dz

korkmayın benim kuşumda ilk geldiği 1 hafta hiç hareket etmedi kanepelerın altına giriyordu ama şimdi yerinde durmuyor

ecetuqce

Hareket etmemesi garip geldi benim muhabbet kuşum da aldığım da bembeyazdı daha renk değişimi olmamıştı şimdi sarı yemligin içi ne saklanırdı çok hareketliydi şuan 7 yaşında hale aktif

ecetuqce

Alışması süreci bazıların da uzun sürüyor ayrı bi ilgi gösterin oynatacak biseyler bulun benim kuşum top hastası onunla hala oynatiyorum kaydırak falan yaptım kayar kendini