Gimcat Malt Tüy Kusma

Warriorsans

Kedime bir süredir gimcat malt kullanmaya başladım ve ömrü boyunca ilk kez tüy kustu 2 gün önce. Normalde diğer maltları kullanırken hiç böyle bir sorun olmamıştı. Biraz araştırdığımda gimcat malt kullananlarda tüy kusma durumu olduğunu ve yetersiz gelenlerin sayısının hiç de az olmadığını gördüm. Böyle bir durum yaşayan var mı? Memnun musunuz?

21 CEVAP

gulsump

Demek ki neymiş fiyatı yüksek olup öve öve bitiremedikleri gimcat malt hiçbir şey değilmiş. Zamanında gimcattan farklı bir malt aldığım için linçlenmiştim. :D

Casperbeyy

Biz kullanıyoruz ,tüy kustuğunu görmedim hiç memnunuz

NorthNight

Biz uzun süre sorunsuz kullandık ama nisan ayıydı galiba tüy dökmesi arttığı döneme denk geldi. Ve bir kez uyandığımda azıcık tüy kustuğunu gördüm zaten bitmek üzereydi verdiğim miktarı 2 katına çıkarıp zoovital sipariş verdim. Üstüne bir çok sayfada da denk geldim benzer şeylerle, o yüzden kedim her ne kadar sevsede o parayı bir daha gimcate vermem. Malt oranı daha iyi olan uygun fiyatlı seçenekler var.

Warriorsans

@northnight zoovital den memnun musunuz? Güçlü güzel bir malt olarak öneriliyor benimde aklımda olan bir marka ama elimde çok fazla malt var açılmamış o yüzden bitince alacağım

NorthNight

Ben 2.tüpe geçtim. Genel olarak memnunum hatta etkili olduğuna şöyle emin oldum, bir gün ben malt vermiştim eşimde verdiğimi bilmeden tekrar vermiş. Toplamda 5-6 cm yemiş oldu o gün. Ertesi gün ishal denemez ama kakası biraz yumuşamıştı ve içinde ki tüyler daha net ayırt ediliyordu.

Warriorsans

@northnight teşekkür ederim gerçekten güzel bir ürüne benziyor 🙏

caitlyn

ben de gimcat almayı düşünüyodum sonra fiyatı artınca almadım ama iyi ki almamışım dedim, birçok kediye yetmediğiyle ilgili yazı okudum, kedibakışı da instada gimcatin maltlarını bu sebeple beğenmediğini söylemişti o yüzden ben riske atıp denemeyi düşünmüyorum

Warriorsans

@caitlyn evet malesef biraz yetersiz bir ürün, bana da hediye gelmişti yoksa uygun fiyatlı maltlardan kullanıyorum genel olarak ama hep gimcat e en iyisi gözüyle bakardım, değilmiş deneyimleyip görmüş oldum

caitlyn

ben de şuan trixie kullanıyorum arada bi dolaba koyup çalkalayınca düzeliyor yağ olayı malt etkisinden memnunum ama şeker varmış içinde, pakete şeker yok yazmaları üzdü :(

caitlyn

buzdolabına*

Leon23

Aynı durumu bizde yaşadık sadece gimcat maltı yediği için onu kullanıyorduk ama tüy dökümü arttığı sıralar yeterli gelmedi sanırım düzenli kullandığımız halde tüy kustu şuan zoovitale geçtik tadını sevmiyor ama patisine sürüyoruz

Palyaco

Gimcat koşturuyor tüy yumagini ben dr natures kullanıyorum çok memnunum hem lezzetli severek yiyiyor hem diskida tuyleri görüyorum gimcat hiç tüy olmuyordu

Palyaco

Kusturuyor olcakti pardon

Warriorsans

Bu arada malt aslında arpadan yapılan bir şey ve maliyeti çok ucuz diye biliyorum. Yerli markaların bile fiyatları çok yükseltmesi garibime gidiyor ama ucuz ne kaldı ki diyorum bir yandan :/

Warriorsans

@gulsump linç mi :d şaka gibiymiş gerçekten 😂 bitmek üzere bitince trixie vardı elimde onu kullanacağım. Onda da yağ ayrışması sorunu yaşıyorum ama yapacak bir şey yok en azından tüy kusturmuyor