Mama Güvelenirmi

mypet18

arkadaşlar geçenlerde kuşumun mamısı bitmişti açık mama aldık bir süre sonra baktık havada güvedler uçuşuyor ilk evdeki yiyecekler sandık geçen hafta mamayı koyarken farkettim mamanın içinde güüveler uçuşuyor daha sonra quik mama aldık açık mama alırsak yine böyle bir şey olur mu? Quik mama nasıldır? oda güvelenirmi

4 CEVAP

GirlWolf10

Ben kedim için Quik denemiştim güzenilir bir marka. Ama bence böyle bir sorun yaşadıysanız bir daha açık mama almanızı tavsiye etmem. ya da aldığınız yeri değiştirebilirsiniz.

deniz_berkan

ben bonnie alıyordum gerci hep aynı yerden alıyorum diye bu markayı alıyordum kuş sağlıklıydı tabi su vitamininide alıyordum tüyleri için

Heiter

Açık mama almayın bence de. Küçük paketler halinde alıyoruz biz de, açılınca rutubete maruz kalmasını süre olarak azalmak için. Onu da 4 Ekim'de migros, carrefour, kipa gibi marketlerden %50 indirim zamanında istiflemek lazım. Aklınızda bulunsun diye yazdım ;)

miasugok

Ya aldığınız pet shopla da alakası var bence mesela açık mamaları upuzun fanusta satanlardan asla almazdım ben olsam. Ama direk paketten satan da var mesela, hem son kullanma tarihini görürsünüz. Bana bi petshopta amca ben 15 kgı üç günde bitiriyorum çok satıyor falan demişti ama arada maksimum 20 lira fark oluyor. Risk almak istemedim açıkçası.