Kedilere Kıyafet Giydirilir Mi?

CigdemErdis

Kediye kiyafet giydirsek kedinin sağlığına bir şey olur mu ?

20 CEVAP

Gimlihanim

5 dakika bile olsa gereksiz stres oluyorlar. Ben hiç giydirmedim. Tasmada bile çok huzursuz oldu. O yüzden tasma da takmıyor açıkçası. Bence germeyin boşuna. Stres onları çok etkiliyor.

Mirabonibon

Kendini yalayamadıkları için strese giriyorlar asla ama asla tavsiye edilmiyor

CigdemErdis

Teşekkürler bende öyle düşünüyordum

CigdemErdis

Zaten benim demek istediğim her zaman dehil fotoğraf için 5 dakikalik falan

CigdemErdis

Zaten bundan sonra giydirmemeyi düşünüyorum bu arada benim kedim rahatsız olmuyo tasmadan kıyafetten vb. o yüzden öycesinde giydirmiştim

CigdemErdis

Gimlihanım yorumunuz için teşekkürler

Fotoğraf için kısa süreliğine giydirip geri çıkartabilirsiniz ama evde giydirmeye huzursuz oluyorlar

CigdemErdis

Evet bende zaten öyle yapıyorum . Yorumunuz için tesekkürler nisanurpitir

NorthNight

Tamamiyle gereksiz olduğunu düşünüyorum. Sürekli yalanan bir hayvanı kısıtlamak çünkü stres olacak. Ayrıca kedilerin tüyleri aşırı sık derinin havalanmasınıda iyice engelleyip uzun vadede cilt hastalıklarına bile sebep olabilir.

Palyaco

Hiç tavsiye etmem çok kızıyorlar ve stres oluyorlar bizimki boyunluk tasmasını koparıyor

Superisi814

Giydirmissiniz zaten.Fotografta kıyafetli ..

CigdemErdis

Petlebide nerdeyse 1 yıldır aktif değildim yorumu daha yeni gördüğümden dolayı yeni cevap verebildim😸

Sizde çok yaşayın😸

CigdemErdis

Ben zaten uzun zaman demek istemiyorum 2 dakika fotoğraf için giydirmekten bahsediyorum

muffinthecat

Bana mantıksız geliyor açıkçası. Neden bi insan kedisine köpeğine kıyafet giydirir ki? Düşünüyorum mantıklı bir sebep de bulamıyorum.

caitlyn

ben kıyafet giymiş kedi köpek görünce çok rahatsız oluyorum, zaten köpeklerin davranışlarını, birbirleriyle iletişimini kısıtladığını okumuştum. yazın zaten sıcak, kışın da üşürlerse battaniye altına falan giriyorlar, ben üstünü örtüyorum. o yüzden neden gerek duyuluyor anlamadım. köpekler için de bazısı sadece dışarı çıkardığında çok uağmur vs varsa kısa süreli giydirip çıkarıyor, başka köpek varken de takmıyor