Gelen Zamlar

Raubeyaz

En kötü mamalar bile 300 den aşağı yok, gerçekten cepler yandı.
Reflex çok iyi bir mama değil eskiden 190 tl civarı aldığımız mama şimdi 600 küsür olmuş, proplan alsaydım keşke değseydi.
2 tane 15 kg reflex mama, 3 tane vancat kedi kumu 15 kg, 10 tane proline konserve yaş mama toplam 1820 tl tuttu.
Stok yapıp günaha girmek istemiyorum ama kedi mamaları köpek mamalarıyla yarışıyor.
5 tl olan büyük konserve mama 18 tl olur mu? Hemde 1 yıl içinde. Hayvanlar maaş mı alıyor?
Onların mamasına bile göz koyup zam yaptılar.
Gerçekten biri dur demeli. Resmen petshop dan veresiye mama aldık, şükür maaşa kadar bekliyorlar. Esnaflara da bir şey diyemiyorum, onlarda ekmek parası ile yarışıyor malum 5 tl ye ekmek yiyoruz.
Artık biri çıkıp düzeltmeli her şeyi.
2023 de insanlar gözünü açar umarım.

28 CEVAP

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

merveyy98

Bence hepimiz bu konu hakkında CİMER'e yazsak muhakkak bir sonuç çıkar diye düşünüyorum. Çünkü ciddi anlamda bi artış söz konusu. Hadi mama fiyatlarını göz ardı etsek veteriner masraflarını ne yapıcaz?
230 tl olan aşı fiyatı bir anda 350tl nasıl olabilir aklım almıyor. Kısırlaştırma işleminin ücretini sordum geçen hafta 900tl dediler +200tl de tahlil oluyormuş. Oğlum şu an ameliyat için küçük ama vakti geldiğinde YENİ FİYATLARLA nasıl yaptırırım kara kara onu düşünüyorum.
Ben kesinlikle CİMER'e yazıcam. Ama ne kadar kalabalık olursak o kadar hızlı dönüş alırız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler..

byzkpln

Hangisi etkili olursa uygulamaya hazırım. Benide patilendirip bilgilendirin lütfen

Gunesyildirimm

Bence de bir şeyler yapalım artık. Bir görmezden gelirler 2 görmezden gelirler ama biz konuşmaya devam edip bi şekilde gündem olabilirsek 3.de artık görmezden gelemezler. Seçim zamanı da yaklaşıyor oy toplamak için de belli bi kitleye oynamaları lazım. Hayvanseverlerin büyük bir kitle olduğunu ve mağdur olduğunu ilk kim fark ederse o seçimden önce bir şeyler yapar bence. Ne yapılacaksa ben de hazırım. Hiç unutamıyorum annem "keşke çok paramız olsa da bir sürü kediye baksak" demişti. Bi şeyler yapılsın artık ve biz bir sürü kediye bakabilelim!

simbakedi

su zamlardan sonra bile cok talep var yaziyorlar inanilmaz. sanki talep olmasa mamalar 100tl olacak. simdi asgariye de zam geldi, her seyi bi %737473 zam gelmeden almak lazim. evdeki kedilere bir sekilde bakiliyor ama sokaktakilere bakilamiyor artik. insanlara sahiplen demeye korkar oldum cunku masrafi say say bitmiyor. daha kendi evini gecindirmekte zorlaniyor insanlar, bir de kedi/kopek mi bakacak gercekten cok uzucu. gercekten bir mucize olsa da keske su durumlar bitse.

Emrylmz06

Bide vergi diye birşey duydum mama zamları el yakarken birde vergi çıkarsa iyice mağdur edecekler milleti. Evcil hayvandan vergi alacak kadar kaldılar ya 😒

BiciriginAnnesi

Herşey aşırı derecede pahalandı 1 tane ekmek olmuş 4 TL sokağa adım atiyorsun 1 poşete 150 TL veriyorsun içinde toplasak 4 parça anca vardır sokağa adım atmaya korkar hâle geldik

Dışarı da ki canlara bile artık zor bakar hâle geldik kilo kilo mamalar alır verirdik şimdi 1/2 kilo anca
Evimde 3 kedi var onlara anca yetiyorum

Nasıl olduysa hafta sonu bir sitede 6 kg proplan
5 adet kum
12 adet Felicia yaş mama
3 adet başka yaş mama
2 paket malt vitamin ödül maması
Karbonat:)
638 TL tuttu paraya bakın

2 kum kabı var mecburen tek kum kabına düştük 🤦🏻‍♀️

Sırayla giriyorlar artık
Veteriner masraflarını hiç demiyorum çünkü birinin gözü diğerinin ishali yavrunun aşıları derken işin içinden zor çıkıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin de bu gidişte çok zor artık kedimize bir çorap bile alamaz hâle geldik

kedibabasi66

Cimere şikayet mi dediniz?
Kimi kime şikayet ediyorsunuz demişti dayının birisi o geldi aklıma