Kedimizi Traş Ettik Ve Artık Kedi Olduğuna İnanmıyor

seymaipek

kedimizi evde tamamen traş ettik. sadece kuyruğu, ayakları ve kafası tüylü kaldı. traş ederken kendisi çok bağırdı, sürekli kaçmaya çalıştı. pek hoşlanmadı yani. traş olduktan sonra artık sahibine yaklaşmıyor, doğru düzgün uyumuyor ya da en sevdiği mamayı bile umursamıyor. bu durum korkmuş olduğundan mıdır yoksa başka bir sorun mu var?

36 CEVAP

MonikaveTori

Durduk yere tıraş ettiyseniz yazık olmuş hayvana. Zorunlu bir sebep dışında tıraş etmek hiç iyi bir şey değil. Hasta falan olur tüylerini tıraş etmek durumunda olursunuz anlarımda keyfi bir şeyse gerçekten yazık.

Evde traş makinesi ile olacak iş olduğunu nasıl düşündünüz anlayamadım. Veterinerde gerekli olduğunda bile izin alıp vücudunun sadece belli bir bölgesini dikkatlice traş ediyorlar siz nasıl böyle bir şey yapabildiniz? Bir de zorunlu gibiydi yazmışsınız neyi neden yaptığınız hakkında bir bilginiz var mı acaba? Gerçekten evinizdeki cana yazık.

izmirle

Tıraş kesinlikle tüy dökülmesine engel değildir. Tüyler gene dökülmeye devam eder. Küçük oldukları için döküldükleri görünmez genelde bu da geçiçi bir rahatlama sağlar. Kediler çok zorunlu olmadıkça tıraş ettirilmez ve yıkanmaz

normal sartlarda kedinizi KESINLIKLE tiras ettirmemelisiniz saglik durumu haricinde. ayrica yazida tiras ederken cok bagirdi demissiniz bildiginiz kedinizi zorla birsey yapmissiniz kediniz artik size guvenmez yaptiginiz kediye siddet uygulamaktan beter iste bu yuzden herkes kedi sahiplenmemeli diyoruz.

ozge1985

Siz bianda kendinizin tüm tüylerinizin/kıllarınızın yok oldugunuzu düşünün. Kendinizi ne kadar kötü hissedersiniz dimi? Onlar içinde tüyleri çok önemli, ciddi sorunları olmadığı sürece kesimi hiçbir sekilde asla önermiyorlar. Onlar bizim gibi terleme özelliği yok oyuzden nekadar tuylu olursa okadar terler, sıkılır, sıcaklar diye düşünmeyin. Takviyelerle tüy dökümünü azaltabilirsiniz. Zaten mevsimsel olarak insanlarda saçları dökülür, hayvanlarda aynı şekilde. Toparlanmasını beklemekten başka çare yok

Lils

Yazık kediye

Lavinia98

Benim oğlanın tüyleri de çok fazla sık pireden hiç bir türlü arındıramadık ve asla taratıp temizletmiyordu. Kendini sürekli kaşıyarak yaralandırıyordu bende kısaltmaya mecbur kaldım. Bana güveni tam olduğu için asla sorun etmedi benim kesmemi sizin gibi ağlamasına karşılık zorlanmadım istediği kadar durdu sıkılınca gitmek isteyince bıraktım 2 gün sürdü ama bu süreç onun alışması için de tepki göstermemesi içinde uygun oldu. Hayvan beslemekten ziyade çocuk büyüttüğümüzü düşünmek gerek. Bitlenmiş bir çocuğun kafasını tutup saçını ağlata ağlata sıfıra vurun tepkisi ne olur kii . Bu saatten sonra size düşen sevgisini güvenini kazanmak için çırpınmak olacak

eneskolon

Allah akıl versin

seymaipek

kedimizin çırpınıp bağırması traş edince canının yandığından değil zaten normalde de kendini sevdirmeyi sevmeyen bir kedi olduğundandı. ve evet bazı sağlık problemlerinden dolayı traş etmesek evden gitmesi gerekecekti. o kedi benim kedim. yani sizin burda onu sevdiğinizin çok daha fazlası seviyorum. zaten olan olduktan sonra ben bir çözüm için buraya yazdım. sizin yaptığınız yazıklar olsun demek ya da bana hakaret etmek. neyi düzeltiyor peki bu? kendinizi bir sorgulayın lütfen

cat_expert

Herkes kedi bakmamalı.

Selenay1

Mama su ve yatacak yer verdiklerinde çok iyi baktıklarını hayvanı çok sevdiklerini iddia ediyorlar. Bu "mecburi sağlık sorunu" bahanesi de bana hiç samimi gelmiyor bu soruları soranlar da nasıl anlayış bekliyor anlamıyorum. Benim annemin astımı var, arkadaşımın annesinin ileri derecede astımı var ve kadın yürümekte bile zorlanıyor o derece ama yıllardır bir kere ne traş ettiler ne evden göndermeye çalıştılar. Elerjinin de keza çözümleri var. Sizin yaptığınız en ufak keyfiniz bozulduğunda kolaya kaçmaktır. Niye acaba nasıl tüy dökümünü engellerim, ne yapsak bu sağlık sorunu için sıkıntı olmaz demiyorsunuz? Kışın da mı bu hayvanı traş edeceksiniz?

seymaipek

@Selenay1 @Keyfimbilir annem ölümcül bir hastalıkla mücadele ediyor şu an. ve evde hayvan bakmam yasak. tahmin edebilir misiniz bilmiyorum ama onu birine emanet veremeyecek kadar çok seviyorum. kedim benden ayrılamayacak kadar çok bağlandı. onun kötülüğünü istiyor olsam onu birine verirdim. emin olun böyle şeylerle uğraşmazdım :) evet anlıyorum hayvanları çok seviyorsunuz ama bazı mecburi durumlar olabiliyor. beni anlamanızı istemem bile. o kadar kötü bir durumdayım. siz yardımcı olmadınız ama ben söyleyeyim, kedim şu an çok iyi. belki bu tanımadığınız birine hiç bilmeden yüklediğiniz nefreti azaltır :)

seymaipek

@Selenay1 Burada yapılan yorumları tekrar tekrar okudum. Karşınızdaki insanı tanımadan amacını ve niyetini bilmeden tutarsızca yorumlar yapmanız ne kadar sağlam kişilik ve karaktere sahip olduğunuzu gösteriyor. Eğer sizin dediğiniz gibi düşüncesiz ve duygusuz biri olsaydım burada zaman kaybetmezdim. Herkes hata yapabilir ben bu konuda kendimi savunmuyorum. Yapmış olduğum bu hatayı nasıl düzeltebilirim diye sizlere danışmayı seçiyorum. Sizinse hiç tanımadan bilmeden yargılamanıza bakarak çok da doğru bir ebeveyn olduğunuzu düşünmüyorum. Ben hayvanımla ilgili yapılan yanlışın farkında olup düzeltmek için çabalıyorum. Peki siz yaptığınız yanlışın farkına varabiliyor musunuz?

seymaipek

tüylerinin kesilmesi biraz zorunlu gibiydi. yani bende biliyorum tabii ki doğru olmadığını. ama mecburen tüylerini kestik zaten.

seymaipek

tüylerinin kesilmesi biraz zorunlu gibiydi. yani bende biliyorum tabii ki doğru olmadığını. ama mecburen tüylerini kestik zaten.