Kedimizi Traş Ettik Ve Artık Kedi Olduğuna İnanmıyor

seymaipek

kedimizi evde tamamen traş ettik. sadece kuyruğu, ayakları ve kafası tüylü kaldı. traş ederken kendisi çok bağırdı, sürekli kaçmaya çalıştı. pek hoşlanmadı yani. traş olduktan sonra artık sahibine yaklaşmıyor, doğru düzgün uyumuyor ya da en sevdiği mamayı bile umursamıyor. bu durum korkmuş olduğundan mıdır yoksa başka bir sorun mu var?

36 CEVAP

Warriorsans

Tıraş etmek çok zorunlu ve son çare olmadıkça kesinlikle yapılmamalı. Üzüldüm psikolojisi bozulmuş ve korkmuş. Onun için bir travma bu. Elinizden geldiğince sakin davranın çok üzerine gitmeyin sevdiği yiyeceklerle besleyin oyunlar oynatın mutlu etmeye çalışın.

Muezzabalim

Ben de erkek kedim çok tüy döktüğü için traş ettirmeyi düşünüyordum ,araştırdım ve tüy dökümüne asla çözüm olmadığını anladım ,vitamin takviyesiyle ve mama değişimiyle bunun önüne geçebileceğimi anladım. Şimdi furminatörle haftada bir tarıyorum şükür daha iyiye gidiyor. Ve onu tüy yumağı şeklinde ısıra ısıra sevmeye devam ediyoruz😇 Bu tür konuları kendi keyfimize göre düşünmemeli o canın da psikolojik sağlıgini düşünerek karar vermeliyiz.

Selenay1

Yapman gerekeni söyledik zaten sıkıntı neyse onu en aza indirecek yöntemler bulursun, hayvanı eline alıp traş etmezsin o da travma yaşamamış olur. Şu an zaten sevdiği şeyleri de umursamayacak duruma gelmiş e traş ettiğin tüyleri alıp vücuduna yapıştıramayacağına göre tek yapacağın şey hayvanı rahat bırakmak. Zaten travma yaşatan kişi sensin gidip sevmenin ağzına ödül maması koymanın işe yarayacağını sanmıyorum

Umarım durup dururken kesmemişsinizdir. Kedi tüyünün işlevi var diye biliyorum sağlık sorunları dışında kedi tüyleri kesilmez psikolojisi bozulur ve problemi varsa veterinere danışmadan kesilmesi yanlış.

selcanz

Strese girdiği için muhtemelen. Neden traş ettirdiniz anlayamadım...

stellabennett

kedi tıraş edilmemeli ve kedilerin kıl döktüğünü de kedi sahibi olmayan birisi bile bilir bunu bilerek onu sahiplenirken neden böyle bir şey yapıyorsunuz anlamıyorum zaten yeterince uyarı gelmiş ve kızmışlar haksızlar da diyemem sizin daha da üstünüze gelmek istemem fakat kedinizi bir hayvan psikoloğuna götürebilirsiniz bence