Kediyi Belediye Barınağına Vermek Doğru Mu

zeyneplina

2 Yaşında bir kedim var 2 yıldır besliyorum bugün balkondan düştü ve dişi kırılmış ağzı kanadı veterinde kaldı bugün ama önemli birşeyi yok ama annemle babam kediyi belediye barınağına vermek istiyor onlarda sahiplendirecekmişler ama orası güvenilir mi yani annemle babama söz geçiremiyorum o yüzden vermek zorundayım ama belediye barınakları iyi mi oluyor güvende olmasını istiyorum tanıdık birine vermek isterim ama söz geçiremiyorum dediğim gibi ne yapmaliyim

19 CEVAP

Htcozlp

Barınağa vermek demek kedinin ölmesi demek. Balkondan düşmesi sizin sorumsuzluğunuz. Hem hayvan sizin yüzünüzden balkondan düşmüş hem de şimdi terk edeceksiniz,üstelik barınağa! Keşke sokakta kalsaymis, daha güzel bir hayati olurmuş.

Selenay1

Bu nasıl bir canilik? Hem balkondan düşürüp hem barınağa terk etmek ayrıca siz sorumsuzsunuz diye niye cezasını hayvan çekiyor

Lils

Balkondan düşünüyorsunuz sonrada bakmıyorsunuz. Bir de 26 yaşındasınız?? Sorunuz 10 yaşındaki bir çocuk tarafından sorulmuş gibi. Barınak hakkında hic mi fikriniz yok? Gelen kediler çıkamaz genelde. Bulaşıcı hastalık kaynar orada yaşayan kedi uzun yaşamadan ölür. Çok küçük bir alanda bakılır kedi hareket edemez doğru düzgün. Düzgün tedavide yapmazlar. İnsan bir file yaptırır hiç mi canının değeri yok. Barınakta kimse büyük kedi sahiplenmez. Kırk yılda bir belki. Kediniz orada çürüyüp gidecek. 2 yıl baktığınız canlıya bunu yapacak kadar acımasız mısınız? Ben 1.5 yıldır bakıyorum kedime ilerde sağlık sorunu yaşamasın diye en iyilerini almaya çalışıyorum. Ona bir şey olmasi en büyük korkularımdan. Alırken ben bu kediye bakabilir miyim? Bana bir şey olsa bakacak yakınım var mı? Tatile gidince nereye bırakırım? Kaç saat onunla ilgilenebilirim? Diye düşünmeniz gerek. Madem düşünmediniz körlemesine aldınız en azından başka bir yuvaya sahiplendirin. Barınakta çekeceği acı sizin vebaliniz olacak. Çocuk gibi bu canlılar biraz mantıklı düşünün lütfen

Deniz1741

Söz geçirin ailenize, barınaklar ölüm yuvası. Bilinçli sorumluluk sahibi evde oyuncak olmayacak birine sahiplendirin. Hem de balkondan düşmüş. Size tavsiyem bir daha da hiçbir canın sorumluluğuna girmeyin.

Utanmadan sormuşsun,hangi şehirdesin bari söyle burdan hayırlı bir insan çıkar sahiplenir

BiciriginAnnesi

Tüm yorum yazan arkadaşlara sonuna kadar hak veriyorum

Ben de çok şey yazardım hatta çok ağır kırıcı cümleler altından kalkamayacagınız yazılar yazardım en azından neler yazacağımı tahmin etmiş olmanız lazım

Umarım o masum kUzum sizin elinizden kurtulur onu çok sevecek terk etmeyecek ömür boyu yeni sahibi ile sağlıklı mutlu bir şekilde yaşar

Cook

Daha bugün Ankaradan bana haber geldi,balkondan düşüp iki bacağı da kırılmış siyam kedisini terk etmişler barınağa.Keşke hayvanın gözündeki korkuyu herkes görse.Ailesi bildiği insanlar yuvası bildiği evinden alıp en çaresiz zamanında acı çekerken bir kafese terk edip gitmiş.Bakamayacaksanız sahiplenmeyin,oyuncak değil aldığınız,bir canlı,balkondan çocuğunuz düşse cami avlusuna mı bırakacaktınız?Tedavisini tamamlayıp sahiplendirin,sizin elinizden de kurtulmuş olsun çocukcağız

Keyfimbilir

2 yıldır beslediğin kediyi barınağa niye veriyorsunuz şimdi onu çözemedim, düşmesi ve yaşadıkları onun suçu mu? Ne kadar mıymıntı tuhaf tiplersiniz yahu kafayı yicem. 2 yıldır sizinle olan kediyi aileniz birden atmaya karar verdiyse siz nesiniz o evde karın tokluğuna yaşayan evlatlık alınmıs bir besleme mi? Bizi de çileden çıkarıyorsunuz sonra çıkıp ayyy hakaret edildi ayy çok kırıldım üzüldüm de mıymıy. Allah'ınızdan bulun.

Efekilic

Sorduğunuz soruya bakın yazık! önce camdan düşmesine sebep olup sonra barınağa terkedeceksiniz yazıklar olsun insanlığınıza annen baban istemiyorsa neden aldın Bi zahmet barınağa verme sahiplendir sizin gibi birinin yanında kalmasından iyidir

Sansbaby

Hem sorumsuzluğunla hayvanı perişan et hem de terk et ne güzel iş valla. Allah da aynısını size yaşatsın inşallah. (yaptığını doğru bulduğun için alınmazsın o yüzden rahatım) belli ki ömründe barınağa da gitmemişsin. Bende bunu küçük bir çocuk yazdı sanmıştım ilk başta:) ama zeka tahminim tam on ikiden nokta atışı :)

Efekilic

@BiciriginAnnesi

Zaten size hiç şaşırmadım kırıcı sözler yazmak sizde genetik olmuş zaten 🙃

Neyse benden cevabınızı aldınız zaten soruma verdiğiniz yanıtla

BiciriginAnnesi

Ablacım senin uyku vaktin gelmedi mi sen ne geziyorsun bura da hadi git uyu sen 🙃

Efekilic

Selenay1

Ya akıl var mantık var bu kişi ya çoktan barınağa verdi zaten çünkü tanıdık birine vermeye bile ikna edemiyorum diyor, ya da yazdığı şeyler yalan kendisi vermeyi düşünüyor içini falan rahatlatmak istiyor, iki türlü de Ya da başka ne ihtimal olursa olsun saçmalıktan başka hiçbir şey değil. Hayvanın tatlılığı mı gitti gözünüzde vermek istiyorsunuz yoksa bir daha düşer yine para vermek zorunda kalırız diye mi? Ailen kafana silah dayıyor sanırım barınağa ver diye :D komiksiniz, yazdığı yazıdan ve böyle bir durumun içinde olmasından küçük bir çocuk olduğu kanısına varmıştım ama bir de 26 yaşındayım yazmış eminim o da yalandır

AhsenAise

Allah korusun ama sizin bir kaza geçirip sakat kalmanız halinde o baba sizi de sokağa atar ,o potansiyel var onda ,siz diğer kediyi de sokağa bırakın en azından sizin evinizde/ elinizde başına geleceklerden daha az tehlike var sokaklarda,ayrıca dışarıda başına bir hâl gelmesi halinde ona yardım edecek insanlar olacaktır sizin aksinize

edmrcglu

kendiniz sahiplendirin tedavisi bitti mi o kırık çenenin ondan da haber verin. bunlara artık hapis cezası ya da etkili para cezası gelsin ya şu rahatlığa bak.