Veterinerlik İçin Hangi Liseyi Seçmek Gerekir? Yada Üniversite Olarak Hangisi Daha İyi Olur

potato17

1 yıl sonra 8. sınıf olacağım ve hangi liseye gitmem gerekir sayısalı pek istemiyorum. Gerçi hepsinde sayısal var ama daha çok sözele ilgim var. üniversiteyi ise istanbulda istiyorum ama hangisi daha iyi bilmiyorum ...

3 CEVAP

Friolero

Şimdiden ne olmak istediğine karar vermen çok güzel.

Öncelikle iyi bir lise kazan. ( bu çok da önemli değil aslında ben berbat bi lisede okuyodum ama istediğim bölümü kazandım çok çalışarak ama sen gene de kazan) Daha sonra ygs ve lys'ye çok çalış. 9. Sınıftan itibaren. Veterinerlik fakultesi mf3le alıyor. Yani matematik ve ÖZELLİKLE BİYOLOJİN çok iyi olmalı. 80 binlerde falan olman yeterli ama sıralama ve puanlar her sene değişir. Türkçe kısmı hangi bölümü istersen iste çok önemli. Bol bol kitap oku şimdiden ve paragraf soruları çöz.

Ayrıca veteriner sağlık lisesi var. Ama oradan mezun olanlar veteriner sağlık teknisyeni oluyorlarmış. Yani bütün bunlar sana zor geliyorsa lisede de o bölüme gidebilirsin. Yine de çok fazla bilgim yok. Araştır.

Sonuç olarak, her ne bölümü istiyorsan çalış ki sonunda emeğinin karşılığını alasın.

potato17

bu arada veteriner olmak istiyorum

potato17

Teşekkürler