Muhabbet Kuşum Yem Yemeyi Bıraktı Sebebi Ne Olabilir

Merhaba arkadaşlar 4 yaşındaki Muhabbet kuşum yem yemiyor. Onun dışında verdiğimiz her şeyi yiyor. Hasta falan değil sebebi ne olabilir yemi de değişmedi

1 CEVAP

aslihan_e

Sadece aspur vermeyi deneyin. Yem belki karnını ağrıtıyorsa falan yemeyi bırakabilir. Bir kuşum ishal olunca aspuru seçerdi yemin içinden. Sonra aspurun ishale iyi geldiğini öğrendim. Bazı kuşlarda yem konusunda tembellik oluşabiliyor. Mesela dal darıya alışınca normal yem yemek istemiyorlar. Siz yine de yedirmeye uğraşın. Yemliği kafesin iç kısmına yukarı asın, gözünün önünde olsun. Meyve-kraker gibi yiyeceklerin fazla tüketilmesi karaciğer problemi yapabiliyor kuşlarda. Ana besin kaynağı onlar olmamalı.