Çip Taktirilan Evcil Canlara Vergi

Emrylmz06

Eşim veterinerden duymuş bu doğru mu evimizde baktığımız canlı içinde mi vergi ödeyeceğiz artık ?? Yıllarca kedi köpek bakan var adamlar gidip hayvan ticareti yapana değil bu kapsama herkezi koymuş. Bilgisi olan var mı

16 CEVAP

Anonymus985465

Devletin sahip çıkmadığı sojak canlarını evine alacağım, servet harcayıp tedavilerini, aşılarını yaptıracağım. Yine servet harcayıp karınlarını doyuracağım. Veterinere hamallığını yapacağım. Üstüne üstlük bokunu temizleyeceğim. Ve Devletten destek beklerken kazık yiyeceğim.
Sokak canlarına umut ve yuva olmuş insanlardan vergi istemek, sokak canlarını ölüme mahkum etmektir.
Emekli olduktan sonra dünyayı gezebilecek insanlar, bu kadar fedakarlığı sikak canına sevgisinden yapıyor.
Ve sevgiyi cezalandıran Devlet milletin gözünde ve gönlünde saygınlığını ve güvenini yitirir.

Casperbeyy

Bilgim yok ama bu ülkeden her şeyi beklerim ,yakında soluduğumuz havadan da vergi alacaklar

Warriorsans

Sokakta baktığım belediyede kısırlaştırdığım kedilerin hepsi benim üzerime çipli, böyle bir şey yoktur umarım 🥲

Anonymus683514

Çip takılmasına karşı birinin uydurmasıdır yok öyle bir şey.

NorthNight

Oldukça saçma bir durum olacağını sanmıyorum. Zaten bu hayvanlara kumundan mamasına ihtiyaçları alırken eşşek yüküyle vergi ödüyoruz. Oradan alacağını alıyor devlet.

Ben kediye bakarken devlet kamusal hiç bir yardımda bulunmuyor ki vergi talep edebilsin. Örneğin araba alıyoruz vergi ödüyoruz çünkü arabayı kullanacağımız yolu yapıyorlar, ama kedide napıyor devlet neyin ortamını hazırlıyorki benden vergi isteyebilsin. Bu kadar da şuursuz olamazlar.

Emrylmz06

Bilgisi olan yok mu ?

Palyaco

Böyle bisey yok sadece kediler ve köpeklerin kayıt altına alinmasi

Siyamask

Böyle bir şeyin olması aşırı saçma olur

Emrylmz06

Zaten binlerce masum can kısırlaştırma ve çip zorunlulugundan hunharca terk edildi çip olsa dahi umursamadı çoğu kişi vergi diye bir lanet cikarirlarsa cidden çok evlat sokakta kalacak bana yardım etmesi gerektiği yerde daha sırtımdan gecinecek yer arıyor 😒 aç kaldiya kedi köpek vergisi yiyecek kadar ‼️

Superisi814

Bir can üzerinden vergi mi alınır ? Mal değil yahu, can bu can !!

Emrylmz06

Bende öyle umuyorum yoksa zaten çok sorumsuz insanlar var ve bu çip olayı yüzünden çok hayvan sokağa gider :(

selinay41

Olursa ben şaşırmam yeni bir vergi kapısı olur devlete

Emrylmz06

Umarım öyle olur hakettiklerini bulsunlar isterim. Geçen gün annemgili de bir evlat sahibi yaptık. Utanmadan birde 2000 TL ye aldım kızım sıkıldı artık istemiyoruz diye ilana koymuşlar 2.5 aylık öyle guzelki şikayet etmem uzere ücretsiz vermek zorunda kaldı.

emreovec

Neden kediyi köpeği sağıp, sütünden para mı kazanıyoruz da vergi verelim. Bence satış tarafıyla alakalı bir durum olabilir. El altından satılanlar içindir.

aslihan_e

@Warriorsans Sokakta baktıklarınıza neden çip taktırdınız ki? Vergi almasalar bile biri bulup şikayet etse 2 bin lira ceza alırsınız. Çipli hayvanların sokağa bırakılması yasak.