Purina Mama

deniz_berkan

Merhaba, eşim mama almaya gitmişti petshop kapalı diye pzt ye kadar idare etsin diye purina mama almış migros tan :@ pzt ye kadar vermek zorundayım bir sorun olmaZ umarım:$

21 CEVAP

eltarcin

Yani sağlıksızlığı bırakın, (ki zaten ben %100 et içeripte en sağlıklı mama olsa bile almam) hayvan deneyleri yapılıyor.Zaten Ezgi'nin dediği gibi;Purina alsan ne fark eder,RC alsan ne fark eder? İkisi aynı şey.Size önerdiğim mama markaları;Orijen,N&D,Acana veya İnsinct.Yine size kalmış ama bence almayın.

deniz_berkan

Eltarcin ben o markaların numunelerini aldım ama yemiyor baska mama aldıgımdan beri rc yiyor ben ne yapabilirim anlatamıyorum kimseye aç bırakırlarmış eminim aç bırakırlar....

Diger mamaniz bitti o zaman,ishal olmaz heralde hemen diye dusunuyorum tavuk yiyorsa tavukta alternatif olur aslinda simdi pat diye mama degisince ishal olmasin da cunku bunyeleri biraz hassas

aliberken

Purina mamanın sorun olacağını sanmıyorum.Kedim için purinanın proplan mamasını kullanıyorum bende.Daha önceleri migrosta satılan çeşitlerini kullandığım zamanlarda oldu.Büyük ihtimalle frıskıes veya one almışsınızdır.O mamaları kullanıp memnun kalanlarda oluyor.Pazartesi mamanızı aldığınız zaman aniden değişim yapmamaya özen gösterin.

eltarcin

@deniz_berkan
Neden yemediğini açıklayayım :
RC bağımlılık yapıcı (şeker) içerdiği için hayvan başka mamayı beğenmez.Onu düzeltmeniz çok zordur ama yaş mama bu işi kolaylaştırır. Azar azar yaş mama döküpte verirseniz vereceğini sanıyorum. Aksi takdirde kediniz için zararlı olacaktır RC kullanmak.

deniz_berkan

Bunun için yarın numune alıp deneme yapacagım teşekkür ederim

goknur

Purina hayvan deneyleri yapiyormus. Ve sagliksiz mama uretiliyormus. Bende bilmiyordum ilk sahiplendigimde migrosta yine yari yariya indirime girmisti purina tavuklu sutlu almistik. 6 7 ay onceydi bisey olmadi cok sukur ustunden o kadar gecti.

deniz_berkan

İşte soruma cevap böyle birseydi tesekkur ederim paticikpatisi

eltarcin

Deneyeceğiniz için teşekkürler

Rica ederim ne yaptiniz problem var mi ishal oldu mu?

Tamamdir:)yas mamada bir ilginc bende arada veriyorum aliskanlik yapiyor heralde evde yas mama hazirladigimizda kuru mama yememe gibi bir durum yok hazir alinca kuru mama yemek istemiyor:)

Mariana

ben Purina kullanıyorum :/

deniz_berkan

Mama değişikliği için endişeliyim deli gibide yedi :)

Cotontzu_Siri

Siz zaten Royal Canin kullanmıyor musunuz? Purina'nın hangi ürünü? Bence MARS'ın Purina'dan pek farkı yok da.

deniz_berkan

Evet royal cannın kullanıyorumda ne alaka anlamadım?