Kedim Doğduğunda Beri Temizligine Dikkat Ediyorum Fakat Daha Aşılarını Filan Yaptıramadım?

CNTR

Kedi tüyü kist yaparsa eğer ciğerimde bu zararlı mıdır?
Yani öldürür mü? Kedi besleyen arkadaşlarım lütfen acil cevap verin kist adamı öldürür mü? Tehlikeli midir?

16 CEVAP

mypet18

Sayın CNTR artık şu kedininaşılarını yaptırın

Merloli

Kist zaten kedi tüyünden değil kedi tüyünün üstündeki parazitlerden oluşur aşılarını yaptırırsanız bir sorun olamaz zaten Kist az rastlanan bir durum.

SelinTuksal

Bende öğrenciyim, ama bende de kedi hakkında herşey benden soruluyor, benim elime bakıyor. Ama aşılarını yaptırdım.

martha

aşıları yapılırsa tehlikeli değil

CNTR

Dr tanıdığım var Mesaj attım Dün cevap verdi öyle bir şey olmaz dedi ki öyle bir şey olursa ilaç tedavisi var dedi hani saçma dedi Eskiler Böyle bir saçmalık kurmuşlar kendi kafalarına göre dedi

DrSu

daha önce de yine hayvan tüyü-kist ile ilgili bir soruda yazmıştım ; karaciğerde akciğerde vb kist yapan şey hayvanın tüyü değildir , eğer hayvanda var ise dışkısı ile bulaşabilen kist hidatik denen bir parazittir. çiğ besinlerle beslenen ve aşısız hayvanların dışkısı yolu ile insanlarda da genel hijyen kurallarına dikkat edilmez ise bulaşabilir. bunun ile ilgili en sağlıklı bilgiyi de sağlık bakanlığına ait bu linkten öğrenebilirsiniz. evinize gelen insanlara da okutabilirsiniz .
http://www.saglik.gov.tr/TR,4076/kist-hidatik-kistik-ekinokokkoz.html

CNTR

Tamam da insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir şey var mı?

martha

evet aşıları niçin yaptırmamakta ısrarcısınız

mypet18

kedinizin canı yancak diye aşıların yaptırmamazlık yapıyorsanız eğer yaptımazsanız hastalık kapıp siz farketmeden aşı dan daha çok canıyanar vet ler pahalı diye götürmüyorsanız belediye vet leri bedava ya da düşük bütçeli yapar

CNTR

Canı çok yanacak videoları izliyorum annem çalışıyor babam çalışıyor akşam geliyorlar ben öğrenciyim herşey bana bakıyor videolarda çok acı çekiyor ben inneden çok korkarım gölgesi bile beni istifra etmeme yeterli olacaktır ki birde o inne oluşuma temas edecek ALLAHİM KORUSUN ben evde yapmak istedim hani parazit damla,iç parazit hapı filan bilmiyorum inanirmisiniz

SelinTuksal

Ben de iğneden çok korkarım. Ama bebekken bende oldum, kedi de olacak.

CNTR

İlla benim götürmem gerekiyor Ama canım çok acıyacak ya videolarda kedilerin nasıl böyle şey yapıyor

408ghost

Asilarini yaptirirsaniz hicbisey olmaz.Avrupada insanlar daha yeni dogmus bebeklerini evcil hayvanlarla buyutuyolar.Ayni dondurmayi bir bebek yaliyor bir kopek yaliyor.Bebekler evcil hayvanlarin kulaklarini yada patilerini isiriyor.Eger asilari tam ve vaktinde yaptirirsaniz evcil dostlarimizdan bize herhangi bir hastalik bulasmaz

DrSu

parazit aşısını illa ki enjeksiyon formunda yaptırmanız gerekmiyor , damla ve hap da koruyucu .
ayrıca siz de aşı olmazsanız , aşısı olan hastalıkları taşıdığınız vakit siz de hastalık bulaştırabilirsiniz ,yani tehlikeli duruma düşersiniz. bu sadece hayvanlar için geçerli olan bir durum değil :) zaten aşının mantığı hastalıklardan korumaktır , canı yanacak diye yaptırmamak saçma bir bahane , sonrasında hasta olduğunda herkesin canı kat be kat fazla yanar çünkü hatta bazı hastalıklar ölümle bile sonuçlanabilir..

Eliflal245

Evet kist olursunuz yanlız öldürmez ameliyetla bu çıkartılır ancak iç dış parazit aşısı yapılmalı