Okuyalım Lütfen

6 CEVAP

gulsump

çok haklı

kedibabasi66

Çok boş bir yazı olmuş.
Mama kaplarını pis olarak görenler, klozete basmaktan aciz insanlar. Asıl pisliği kendileri yayıyor. Benim koyduğum mama ve su kaplarını bir alacak dökecek öyle mi? Onu ne yaparım bilir misiniz? Hiç böyle birşey yaşamadım. Hata su kaplarının dibi günlerce haftalarca yosun tutuyor. Sanırım benim yaşadığım şehirdeki insanlar daha merhametli. Mama alıp beslemeselerde, besleyene engel olmuyorlar. Büyük şehirlerde ki sorunlar daha çok etnik karışıklıktan ve sorumsuz tiplerden kaynaklanıyor.

sahraxfittiko

kedibabasi66yazının da haklı yerleri olduğu için paylaştım. ben de farkettim biraz saçma olduğunu ama düzenleyemediğim için olduğu gibi paylaştım malesef

sahraxfittiko

kedibabasi66 doğru tabii büyük şehirler daha sıkıntılı bende küçük şehirde yaşıyorum biliyorum buralar yine daha iyi

Sezgek

Benimde katıldığım noktalar var aynı şeyi yaşadım annemlerin apartman bahçesinde baktıkları bir kedi vardı böyle bir v falan bile yapmıştık ama apartmandaki insanlar yazı da dediği gibi evinde kalmış yenilmeyecek yemekleri bahçeye öylece dökmeye başladılar koku sineklerin gelmesi bozulma bir kez nazikçe uyardım dökülen yemeği yemeceklerini aksine onlar için hastalık olacağını bakteri ürediğini söyledim aldığım cvp aç kalırlarsa yerler hem zaten onlar bozuk yemeği bilirler gibi klasik cvp ve benim hayvanı istemediğimdi 😅😂 evimde kedi beslediğinden hiç bahsetmemiştim neyse daha sonra bu yemek dökme işlemi gerçkten çığrından çıkıp bahçe kokmaya başlayınca bu sefer yıllardır evimde kedi beslediğimi söyleyip neyin doğru neyin yanlış olduğunu daha sert bir dille anlatınca yemek dökme işlemine son verildi dolayısıyla bu nokta kesinlik yazıya katılıyorum üzgünüm ama kendi çöplerini hayvanlara laik gören insaların davranışları yüzünden bizim gibi insanlarda zan altında kalıyor kapların temizliği konusunda da katılıyorum yani dibi yürümüş su kapları yada leş gibi yiyecek kapları yarardan çok zarar olmaya başlıyor bence de ama hayvanseverler bundan sevilmiyor kısmına katılmıyorum çok daha derin psikolojik sorunlar var yaşanan kavgalarda iki tarafın da suçlu olduğu o çok ayrı bir konu uzun uzun tartışmak gerekir

Ben o kadar çok tartıştım ki insanlarla. Hem mama ve su kaplarını dökenleri ya da siz burda mama veriyorsunuz diyip çöp yemeklerini evimizin önüne dökenleri (kediler yiyecekmiş çok iyi insanlar) sonra o yemekleri bizim yüzümüzden döktükleri için yaşadığımız binadaki komşumlarımızı…hepsi ile sırayla tartışıp ikna ettik çok şükür. Her hafta yeni mama su kabı aldım. Aşılarını yaptırdım sadece mama koyun diye herkesi uyardım. Onların yüzüne bakın ne kadar muhtaçlar bu kadar kötü olmayın dedim. Sonuç olarak temiz bir çevre biraz farkındalık oluşturdum çok şükür. Tabii kardeşlerim ve hayır sever komşularım sayesinde. Şimdi bizim mahallede mutlu kediler var. Toklar sağlıklılar köpeklerden az da olsa korunuyorlar. Kışın binanın içine alıyoruz. Onlar mutlu biz mutlu.