Bence Hayvanların Nesli Bugün İtibariyle Tükensin

Anonymus985465

Çünkü hepsine yetişemiyorum.
Elinde sigara, benim yarı yaşımda. Gözleri iltihap dolu bir yavru varmış, gözlerine zeytinyağı sürüyormuş (şok, orda gebertebilirim, ya sabır) geçmiyormuş. Ben veterinere götüreyimmiş.
Haftada bir yürüdüğüm yolun üstünde cami hocasının bahçesinde birkaç haftalık yavrular. Bir kap su dahi yok. Kapısına gidip haberi olup olmadığını soruyorum. Onlar Allah'a emanetmiş. Bu sırada 9 yaşlarında kızı görünüyor. Kendisine yanımdaki mamayı veriyorum ve yavruların annesine vermesini, tekrar büyük bir paket getireceğimi söylüyorum. Aynı anda yere bırakılmıs tatlı hamur işleri görünce, kediler tatlı yerse kör olurlar, aman bunları çöpe at diyorum. Cevap; Yemezler
Bu sırada çok yakın oturan medeni görünümlü komşusunu görüyorum. Yavrulardan haberiniz var mı? diye soruyorum. Cevap: "Üzülneyin. Her canlı kendi tekamülünü yaşıyor."
Bu açık hava tımarhanesinde, bu kadar beyinsiz iki ayaklının yarattığı cehennemi bu masum savunmasız dilsiz Canlar haketmiyor.
Asında başlık, insan nesli tükensin olmalıydı.

17 CEVAP

Anonymus985465

Çocuklar anne ve babalarını örnek alıyorlar Evde hayvan sevgisi yoksa çocukta bunu benimsiyor. Karı koca din eğitimi verip bahçesindeki yavrularla ilgilenmemelerini Allah'a emanet olduklarıyla açıklamaları, entel dilli komşusunun ise ilgisiizliğini o canların tekamülü olarak açıklaması!!
Küçük kızlarına yerdeki tatlı hamur işlerinin kedilerin gözlerini kör edebileceği açıklamama karşılık umursamazlığı.
Evime 10 dakika yürüme mesafesinde olması sayesinde yemek ve su kapları götürüp annelerin hergün manalarını ve sularını verebildim Yavrular çok şükür ayaklandılar ve artık haftalık yetecek kadar bıraktığım mamayı evin küçük kızı veriyor.
Hayvan sevgisi mutlaka yuva çağında çocuklara aşılanmalı.

Anonymus985465

Yüreğinize, emeğinize sağlık. Masum savunmasız bir Canın hayata tutunabilmesini sağlamak, o canı doyurmak ve mutluğunu izlerken huzur ve mutluluğu yaşamak
Çok şükür biz bu dugulara sahibiz Biz çoğaldıkça iyilik kazanacak.
Çocuklar büy