Muhabbet Kuşundan Anlayan (Acil)

byzkpln

Misafirlikte tanıdığımızın kuşunun kursağın altında şişlik var. Önce yumurta sıkışması sandım fakat yumuşak sıvı dolu. Aynı zamanda ishalmiş. Kendisi yaşlı zaten ortalama 8 yaşında bi dişi. Kursağı mı şiş yoksa içeride sıvı mı dolu bilmiyoruz. Yardımcı olucak birileri varmı

3 CEVAP

aslihan_e

Kursağı orda değil ki, yukarda, bu tam karnının ortasında, biraz altta olsa dişilerde yumurtlamaktan oluyor ama bu göğüs kafesinde. Apse ya da tümör olabilir. Veterinerin görmesi gerek. Apse ise bir an önce antibiyotik tedavisi alması gerek, ordaki sıvıyı da çekebilirler.

byzkpln

Güncel

byzkpln

Bende öğle düşündüm. İnternette biraz araştırdık kursak mantarı belirtileri tamamen tutuyor. İlk gördüğümde bende tümör sanmıştım fakat dokununca su gibi yumuşak olduğunu fark ettim. Kursak mantarındada internette tamamen böyle görünüyor. Tedavi edilmezse ölümcül olabiliyormuş. Veterinere götürecekler yarın. Teşekkür ederim 🙏🏻