Goz İltihabi

Roza23

Disaridaki yavru bi kedide yeni dogdugu zaman goz iltihabi vardi. o zaman cayla silip teramisin goz kremi surerek iyilestirmistim ama su an 2.5aylik civari oldu ve bi gozu yine akarak kapanmaya basladi. yine cayla silip krem surdum bu sefer krem yakti sanirim canini ama aklima baska bi sey de gelmedi. sizce ne yapabilirim? bi de hava sogudugu icin tekrarlamis olabilir mi

16 CEVAP

ttuana

Benim kediminde akıyodu veterine götürdüm EXOCİN diye göz damlası verdi günde 6 defa akıttım. 2 hafta sonra geçti

ilkmssmz

Biz sushiyi ilk aldığımızda 2 aylık olmasına 5 gün vardı ve bir gözü iltihaptan dolayı çok kısıktı sürekli akıyordu. Terramycin krem ve gentagut damla kullandık. Önce ılık suyla ıslatılmış pamukla silip iki damla gentagut damlatıp serçe parmağımıza terramycini hafif yayarak sürüyorduk gözüne. Bir sabah bir akşam yaptık. 4-5 günde tamamen geçirdi bir daha da tekrarlamadı veterinerimiz önermişti gönül rahatlığıyla kullananilirsiniz.

Gozdeki enfeksiyon icin genta damla kullanilabilir ama mutlaka genta goz damlasi kullanip kullanmamak icin veterinerinize danisin yani hangi ilac,goz damlasi olursa olsun sorun mutlaka.

eccakir

Teramisin büyük insanların kullandığı bir krem kedi ise yavru çocuklar için kullanılan bir krem olmalı diye biliyorum. Bence bu konu da bir veteriner hekime danışın en dogrusunu onlar söyler.

yasement

Annesi az emzirdiyse ara ara goz akintisi tekrarlar diye biliyorum. Cok kullanilan bir merhem terramycin kedilerde, kotu etki yaptigini sanmam isterseniz belediyenin veterinerine goturun ya da fotograf cekip sorun

Roza23

sadece akma degil ama boyle kisiyo gozunu ve eger temizlemezsem pamukla kapaniyo bi gun icinde. eczaneye sordum yavru kediler icin fucitep diye bi damla verdi onu denicem simdi de

ilkmssmz

Biz sushiyi ilk aldığımızda 2 aylık olmasına 5 gün vardı ve bir gözü iltihaptan dolayı çok kısıktı sürekli akıyordu. Terramycin krem ve gentagut damla kullandık. Önce ılık suyla ıslatılmış pamukla silip iki damla gentagut damlatıp serçe parmağımıza terramycini hafif yayarak sürüyorduk gözüne. Bir sabah bir akşam yaptık. 4-5 günde tamamen geçirdi bir daha da tekrarlamadı veterinerimiz önermişti gönül rahatlığıyla kullananilirsiniz.

Roza23

bi de oyle deneyeyim o zaman sorup bi hekime. zaten sokaktalar bi de kor olmasinlar ya

Roza23

bunlar kardesti ce 3unde ayni problem vardi ama birinde tekrarladi iste umarim yine iyilesir yazik dilleri yok anlatsinlar bize

Roza23

arkadaslar yardim?

ilkmssmz

Duyarlılığınız için teşekkürler, o kadar çok göz problemi olan yavru kedi var ki... bakımsızlıktan kör oluyor yavrucaklar:(

Eve alsaniz daha iyi disarisi evden daha soguktur en azindan ruzgarda kalmazlar kediniz var ama halledebilirsiniz bence ev sobali demistiniz diye hatirliyorum yine de antrede bile dursalar isinirlar disardan daha iyi okur yere battaniye koyarsiniz birkac kedi olunca isinirlar.

Bir guzel patilerinide temizlersiniz disarda mikrop kapiyordur gozleri

Roza23

evet sobali evde yasiyorum ve direkt giriste oturuyoruz bi antre gibi sansimiz yok. sadece bahcede kucuk bi yerimiz var oraya kutular koydum ve siselere sicak sular doldurdum geceleri onun yanında dursunlar diye ama malum bikac saat icinde soguyo zaten. gozleri icin pisimin temizledim yine ama sadece goz akintisi kaldi eskisi gibi kisik tutmuyo pek umarim duzelir. kisin iyice havalar soğuyunca ne yapacagim bilmiyorum ama

Meloooo

Merhaba kedim kör ama sürekli gözü akıyor teramiycn göz merhemi aldım ama kaç gün kullanmalıyım