Kuş İçin En Sağlıklı Yem?

sundowndread

Ben kuşumu yenilerde getirdim sayılır. Daha önce akrabalarımdan getirdiğim için onların verdiği yemi koydum. Daha sonra bir kuşçudan kabuklu yem aldım. Ama birileri kabuklu kabuksuz dönüşümlü yem koymam gerektiğini söyledi. Benim de açıkçası hiçbir bilgim yok kuş yemi hakkında. En iyi yem hangisidir nasıl kullanmam gerekir falan beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

7 CEVAP

KimJeongguk

Kabuklu yem kullanmalısınız. Kabuklu yemi kırarken efor sarf ediyorlar ama kabuksuz yemi direkt yedikleri için kilo aldırıyor. Kabuksuz yem asla iyi bir şey değil çok sağlıksız oluyor.

KimJeongguk

Açık yemi iyi saklarsanız böceklenmiyor 3 yıldır açık yem kullanıyorum 2 eş kuşum ve 1 tane yavruları var her sene en az 2 kuluçka yapıyorlar ve en az 5 yavru alıyoruz eşlerden.

sundowndread

Herhangi bir iyi marka var mı peki

KimJeongguk

Quik var ama bence Petshoplardan 1kg luk açık paket şeklinde alırsanız daha iyi olur. Daha taze ve yeni oluyor.

Versele Laga yemleri kapalı paketlerde oldukça iyidir. P e t m a r k e t b u r a d a 'nın bir markası var G1 experience kuş yemi, ister özel karışımlı isterseniz siz de karıştırarak verebilirsiniz.

Garden mix pembe paket de oldukça iyidir. Lütfen açık yem vermeyin, bu sıcaklarda çabucak böcekleniyorlar.

AhsenAise

Açık yem daha taze oluyor,kullanmadığımız kısmını cam kavanoz da buzdolabında muhafaza ediyoruz,dal darı ve kalamar kemiği de bırakın kafese,ayda bir kaç kez haşlanmış yumurta ezmesi de verebilirsiniz

vydb

Hocam kuşun cinsi nedir?