Veterinerde 350 Lira Aldılar Normal Mi Bu ?

olcayk

Kedimin bu sabah çok fazla kustuğunu farkettim daha önce hiç kusmamıştı. Veterinerine götürdüm. Kan tahlili, röntgen ve serum yaptılar 350 lira aldılar . Bu kadar tutacağını tahmin etmemiştim . Bu kadar fazla tutması normal mi? Daha önce bu ücreti ödeyenler oldu mu aranızda ?
Çok fazla değil mi tüm bunlar.

21 CEVAP

kedilikizzz

Yani fazla bir ücret gibi gelebilir ama muayene, tahlil, röntgen, serum ve serumun içerisine konulan ilaçlarını düşünürsek bana gayet normal geldi. Yani genelde zaten durum bu. Ben dediğiniz işlemleri birçok kez yaptırdım. Anormal bir fiyat değil.

Roza23

@kedilikizzz
bence bu dusunceniz yanlis. ne yani maddi durumu olmayan insanlar hayvan bakmasin mi? sahsen yolda araba çarpan bi kediyi sahiplenmistim ve olecek demişti belediye veterinerligi ve zor da olsa hayvansever bi hekim bulup gitmistik tam 1 ay ugrasti ve hayata dondurduk. eger ben almasaydim orda olecekti simdi durumum yok diye birakmali miydim. bi tane de annesi terk etmiş bi kediyi almistim onun icin de ölecek demislerdi ve 6 tlik yas mamalarla besleyerek yine hayata dondurdum. o zaman durumum yok diye onu da mi biraksaydim. su an bahcede 6 yavruya bakiyorum. ben bakmasam acliktan olecekler ya da bikac aya soguktan. 1ini sahiplendirebildim. yeri geliyo kuru ekmek veriyorum ama ac kalmamalari icin elimden geleni yapiyorum. simdi benim durumum yok banane diyip evdekini de disari mi atayim ki o disarda zaten yasayamaz. evet kaliteli bi hayat sunamiyorum belki ama ölümden iyidir. bence biraz bu acidan dusunun

MiaDamlaa

Yaptırmadım ama biraz pahalı evet bana bile ilk muaneye sadece gözü ile bakti öyle incelemedi ve 200 TL aldı bazı veteriner leri anlamıyorum amaçları can değil para sanki..

Anonymus827062

Az bile odemissin:) ben bir kere kedimi götürdüm kafasını yerden kaldıramıyor diye ateşi varmış. Biraz da göz akıntısı vardı. Basit bir soğuk algınlığı imiş aslında. Ama göz tahlili kan tahlili serum derken 560tl ödedim! Gittigime pişman oldum anlayacagin...

Anonymus827062

Kazık konusunda rekor bende sanırım:) hala aklıma geldikçe yok böyle bir şey diyorum! Bu kadar fahiş olmamalı ücretler. Aksi halde hiç kimse artık hayvan beslemez olacak

Canandisli

Evet insanlar sokakta hasta kedi gorduklerinde veterinere goturemiyorlar bu yuzden neredeyse fiyatlar yuzunden verdiginiz fiyat normal ama boyle olmamali tabii ki de

Basakes

Ne yazikki evet normal, devlet hastaneleri bile kat be kat daha ucuz. Kopegime ilk geldiğinde testler yapıldı kan parvo disamper filan üstüne vitamin ve probiyotik verdi 400 lira tuttu. Ama gittiğim veteriner polikliniği çok iyi ve kar amaçlı yapmıyor. Başka yere gitsem herhalde bı böbrek verirdim

kedilikizzz

Hiçte ticari değil arkadaşım bu ücret. Gayet normal. O kadar şey ücretsiz olamaz heralde. Veterinerlik fakültesinde bile ücretler var. Malesef hayvan bakmak için daha doğrusu hayvana yetebilmek için maddi durum gerekiyor. Bu yüzden onu sahiplenmeden önce sağlam bir araştırma yapıp paramız yetecek mi diye sorgulamalıyız. Nasıl biz hastalanınca özele gidersek eğer parayı bastırmadan sonuç alamıyoruz hayvan da aynı. Mecburuz buna.

Anonymus827062

Sen normal ben normal der isek bu fiyatlara bütün hayvanları sokağa atalım o zaman:) bilakis hayvan bakmak külfet olmamalı! Onlara bakıyor olmak en azından bir kısmını dahi olsa daha rahat yaşatmak içindir. Ne yapıyorlar da bu kadar para ödemek zorunda kalıyoruz? Bir muaynesinin 100tl ya da daha üstü oluşunun neresi normal olabilir? İnsanlara yapılan muayene bile 35 -40tl civarında iken. Tabiki ticari başka hiçbir amacı yok! Zira bu hayvanlara mecbur bakmak zorundalar! Kimse veterinere gitmesin bakalım neler oluyor...

ilkmssmz

Bence öyle düşünmemek lazım. Hayvan bu, bakımı insanla karşılaştırılmamalı bence. Biz hasta olduğumuzda derdimizi anlatabiliyoruz, onların derdini teşhis edebilmek için veterinerler bin takla atıyorlar. Ki o kadar çok insan veterinere götürmeyip kendi yollarıyla çözmeye çalışıyor ki. Tabi ki fahiş fiyatlara ben de karşıyım kar amacı güden veterinerlere ben de karşıyım ama bazı insanlar istiyor ki bedava yapsınlar :) E veterinerler ne yapsın taş mı yesinler :)

olcayk

Biraz ticari bir amaç varmış gibi geldi bana

Roza23

hangi sehirdesiniz acaba?

SelinTuksal

Evet olabilir.

kedilikizzz

Veterinerler Odası sitelerinde fiyat listesine bakın şehirden şehire farkediyor fakat sizden alınan ücretlerle veteriner odasının belirlediği fiyat farkı çok çok farketmiyorsa sorun yok demektir. Sadece şehirden şehire fiyatlar artıyor veya azalıyor ama odanın belirlediği fiyatın altına düşmez hiçbir yer.

Roza23

bu veterinerler tamamen ticari amacla is yapmis bence. benim de bi kedim vardi durumu cok agirdi ve veterinere goturemiyodum durumum el vermediği icin ve sonunda bi yeri arayıp izah ettigim zaman bana her turlu yardımı yaptilar ve degil 500 falan 100 bile odememistim. sadece kimi olaya sirf ticari yaklasirken kimi de can kurtarma olarak yaklasabiliyo. bence oyle bi hekim bulmaya calisin sizler de zor olsa da