Kedim Hasta

Dün sabah yaş mama ile beslediğim iki kedim akşam üzeri hasta oldu, küçük olan gece fenalaştı bütün gece halsiz şekilde yattı sabah ölü buldum. Diğeri mama yemiyo süt çok az içiyo karnı tok olsun diye yoğurt yediriyorum az da olsa yiyo ama çok halsiz. Aynı şey olcak diye korkuyorum. Veteriner dışında neler yapabilirim şu an için.

20 CEVAP

Roza23

bence hemen goturun veterinere evde yapilacak bi sey yok gibi ya da veterineri arayip sorun ne yapabilirim diye belki ilac falan soyler onu verirsiniz

hidra35

bencede beklemeyın hemen bı veterınere gıdın erken mudahale hayat kurtarır

merve2990

Öncelikle beslediğiniz kedilerin cinsi nedir sokaktan gelmemi yoksa cins mi bilgi verirseniz bazı tavsiyelerim oalcak

Roza23

ben bi kere metpamid surup icirmistim ondan sonra zorla yemek yemişti ama ne kadar dogru bilmiyorum. cunku bulasıci bi hastalik olabilir diger kedinizin durumu malum. bu hekimi arayamaz misiniz telefonla

Anne sutu yeterince alinca genclik hastaligi olmaz diye birsey yok.asilarini duzenli yaptirin evde yapacaginix birsey yok veterinere goturun saat 8-9a kadar acik olurlar normalde.

Veterinere şu an götürme imkanım yok olana kadar ne yapabilirim bilginiz var mı

Kardeşimin sokaktan bulduğu kediyi almamızla başladı doğurdukça sokağa bırakmadık ilk doğurduğu 2 kedi de doğurdu. şu an 7 tane

Roza23

keske kisirlastirsaydiniz. bundan sonrakileri kisirlastirin bence

merve2990

7 tane ise sadece ikisini mi yaş mama ile beslediniz? bu durumda mamanın bozuk olduğu aklıma geliyor zehirlenmiş olabilirler. Gençlik hastalığı değildir sanırım, çünkü annesinden yeterince süt emmişse gençlik hastalığı olmaz. Mamayla ilgili bir problem. Şırınganın iğnesini çıkartarak temiz su verin sürekli dışkısını takip edin

Sayıları çok fazla olduğu için hiç veterinerle alakam olmadı, gücüm yok. Belediye yapıyo dediler ama onu da kasap gibi dediklerini duydum. İyileşsinler de, elbet kısıtlaştırma yaptırırım.

Roza23

hic yoktan iyidir bence belediyeye gidip bakmalari icin rica edin bi antibiyotikle kurtulacak oluyo cunku bazi hastaliklar

Başka mama satan yere sordum mama dan dedi mio diye bi mama. Adam söyler söylemez bu mama mı. Falan. dedi ki merdiven altı üretim bu.

Bende öyle yapcam

ilkmssmz

Süt vermeyin bence, hastaysa iyice bağırsaklarını bozar. Zehirlendilerse acilen göstermeniz gerek durumunuz yoksa da anlatın veterinerlere belki anlayışla karşılarlar:((

Süt ve yoğurt veriyorum karnı doysun diye, başka ne verebilirim