Kedilerde Anksiyete Nolur Yardımcı Olun

Sutunannesi

Kedimin başına gelenleri baştan anlatmak istemiyorum ilgilenen arkadaşlar için şöyle özetleyim mamasına başka karıştırdık kustu eski mamasını vermeye devam ettik ertesi gün kusmaya çalıştı Kusamadı defalarca veterinere gittik dün röntgen öektiler midesinin çok dolu olduğunu söyleyerek onu rahatlatacak ilaçlar yaptılar. Kedim bu sabahtan beri hatta düm gece de biraz başladı deli gibi yalanıyor ama deli gibi. Kendini devamlı emiyor karın ve kasık bölgesini parmak aralarını devamlı yapıyor bunu asla durmuyor. Araştırdım ve bunun anksiyete bozukluğu olduğunu okudum. Arkadaşlar çok korkuyorum bu durum heçiçi mi öldürüc bir ieu mi nolur yardımcı olun haftalardır çıkıktır yaradır derken ruhen çöktüm her gün başka bir sorun çıkıyor nolur yardımcı olun ağlamaktan helak oldum davranışları değişti wsla yapmadığı şeyler yapıyor alışkanlıkları değişti hep aynı yerde benimle beraber aynı odada uyurdu ayak ucuma yaptığım yatakta şimdi hiç gitmediği yerlere konsollara vs gidiyor oralarda uyuyor kendini elletmşyor yanımıza gelmiyor nolur ama nolur bu durumda ne yapmam gerektiği hakkında beni bilgilendirin kafamı yemek üzereyim

32 CEVAP

Sutunannesi

Omunla devamlı oyun oynamaya çalışıyorum ama kendini kaybetmişcesine yalıyor kendini durduramıyorum yalanmasını transa geçmiş şekilde ssla durmuyor elimi koyuyorum yaladığı bölgeye hemen farklı bir bölgeye geçiyor ssla durmuyor. Okudum ki eğer devam ederse vücudunda egzama tarzı yaralar çıkarmış ama önüne geçemiyorum yalanmasının ne yapacağom. İştahı da gitmiş bin bir türlü oyunla anca biraz yedirdim mamasından

Sutunannesi

Arkadaşlar kedim tam 4 kez kustu 10 dakika içinde uykusundan uyanarak. İlk önce katı şekilde daha sonra sıvı ve köpüklü kahverengi mama rengi sanırım. Kedimin veteriner fobisi var eğer ki kendi teşhisim doğruysa bir yandannda depresyona girmesini tetikleyen veterinere gitmesi olabilir korkuyor çünkü. Ben onu bu durumda veterinere götürsem psikolojik olarak daha da kötü etkilenecek götürmesem teşhis edemeyecekler eve gelme durumunu tabsiye edebilirsiniz ama int de bu durumu yaşayan birini okuduğumda eve veteriner geldikten sonra anksiyete başladığını evde huzursuz ve güvensiz hissettiği için taşınmak zorunda kaldığını yazmış. Eve veteriner getirip birde onun bu anksiyetesini daha da tetiklemek istemiyorum. Sabah erkenden gideceğim doktora. Onlar kontrol etmeden muayene etmeden nasıl doğru kararı verecekler bilemiyorum ama en azından ben her şeyi anlatacağım. Neden kusuyor bilmiyorum bugün her şey güzeldi yemeğini az da olsa yemişti uykusunda bir anda midesi bulandı ve kustu. Acaba devamlı kendini yaladığı için mi yani devamlı tüy yutuyprdır belki bilmiyorum bu süreci yaşayan arkadaşlar ya da bilgisi olan arkadaşlar bildiklerini yazabilirler mi lütfen ve dualarınızı eksik etmeyin

Sutunannesi

Veteriner veteriner gezmeyi çok istiyorum ama önceden de bildiğiniz gibi taşıma çantasına sokamıyorduk haftalarca korkusundan. Şimdi bir de bu durumda ben onu tekrar veterinere götürürsem daha da kötü olur mu psikolojik olarak bilmiyorum aklımı kaybedeceğim

Sutunannesi

Sahiplerinin duygularını da hissettiklerini ve etkilendiklerini okumuştum. Arkadaşlar ben çok kötüyüm devamlı titriyorum kendimi durdursmıyorum oda beni o halde görüyor o bir yanda acılar içinde miyavlayarak kusuyor ben bir yanda ağlayarak titriyorum ikimizde çok kötüyüz ben nasıl iyi olabilirim ona da iyi gelmek için bilmiyorum. Çok pinpirikli biriyimdir ufacık bir çiziğinde bile sanki dağmışçasına endişeleniyorum. Ve bunları yaşamamız onun içinde benim içinde çok büyük bir travma. Yarın veteriner veteriner gezip durumu anlatacağım. İzmir’de oturan ve güvendiği veteriner olan arkadaşlar bana özelden veya buradan yazabilir mi yarın onlarla da görüşeyim. Bornova civarında oturuyorum çokta fazla uzak yerlere gidemem sanırım altımds Araç yok onu da gözetimim Altında tutmak istediğim için dışarıda çok vakit kaybetmek istemiyorum şimdiden çok teşekkür ederim

ilkmssmz

Umarım :( Güçlü olun lütfen..

Sutunannesi

Mirket veteriner kliniğine geldim fakat maalesef kapalı başka bir hekimden de bilgi almak doğru olacaktı. Çünkü kendi veterinerimiz ile sütü pazsr günü götürdüğümüz diğer veteriner çok farklı şeyler söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum ikisi de farklı tedavi öneriyor. Birazdan buraya ikisinin de dediğini yazacağım. Sizler de lütfen doğru kararı vermem de bana yardımcı olun çok ihtiyacım var

ilkmssmz

7/24 açık ama :/ sanırım bir yere gittiler.. Belki uyuyor olabilirler, (0232) 520 17 98 arayabilirsiniz.

Telefonlari varsa arayin durumu anlatin ve sorun ne olabilir diye.burdaki veterinerlere de sorabilirsiniz.

Sutunannesi

Ve sütün şuan acı çektiği için stres altında olduğunu bu yüzden kendini yaladığını yani acısından dolayı bir nevi anksiyeti bozukluğu olduğunu tedavi bittikten sonra eğer ki düzelmezse rahatlamazsa anksiyete bozukluğu için ilaca başlayacağımızı söyledi. İnanın ne yapacağım bilmiyorum eğer ki sütü tedavi için veterinere götürmeye karar verirsem onu nasıl taşıma kutusuna sakince sokacağımı bilmiyorum çok gerginim çok çaresizim onun için şuan çok önemli bir karar vereceğim ben. Ve vereceğim karar bence şuan çok riskli çünkü ikisinden biri ya doğru tedavi ya da değil bilmiyoruz şuan kendimi çok büyük bir vebalin altında gibi hissediyorum benim vereceğim yanlış karar belki geri dönüşü olmayan yollara sokabilir bizi . Ne olur sizlerde benim doğru karar vermen de yardımcı olun çünkü ben bu yükü tek başıma kaldıramıyorum.

Sutunannesi

Sanırım tedavisini yapan veterinere gideceğiz arkadaşlar umarım doğru kararı veriyorumdurm tüylerini yolmaua başladı kaşındıkça tutam tutam tüy yolunuypr

Sutunannesi

Ve tabiki girmiyor taşıma çantasına arkadaşlar yine başladık miyablıyor önünde giremiyor korkusundan içine açta üstelik yemek istiyor ama tetikte sadece vücudunun yarısını sokarark mamayı alıp çıkıyor içinden

ilkmssmz

Bence tedaviye cevap vermesini sağlayan veterinere güvenin. Gerçi öteki veteriner de muayene edememiş :/ Bence veterinere gidin evde böyle daha çok çaresiz kalacaksınız:( İyileşmeye başladıkça korkusu da azalacaktır diye düşünüyorum. Bir de box'ı yıkamayı deneyin isterseniz içindeki battaniye vb. de yıkayın belki koku gidince düzelir aklıma başka birşey gelmiyor :(

ilkmssmz

Kıyamam ben ona ya :( umarım en kısa zamanda iyileşecek ve ikiniz de tekrar mutlu olacaksınız lütfen pozitif düşünün pozitif olsun ♥

Tilki37

Teşhis koyulup tedaviye başlanmasına çok sevindim, ben pamuğun yalanma aşamasında ona bebek zibini giydirmistim bu biraz olsun firenlemisti onu. Biz teşhiste geç kaldık sorununu bilmeden varsayımlarla ilaclar iğneler kullanıldı. Kesin teşhis konuldu ama hastalık daha ciddi boyutlara ulaştı kurtaramadik , rabbim kimseye yasatmasin :(( sütun durumunu takip ediyorum yardımcı olabilecegim birşey olursa çekinmeden yazabilirsiniz,

Sutunannesi

Sütü Az önce mamasını yerken gözlemledim ve çoğunu kırmadan Yuttu :(( kusturur mu artık kusmaması lazım