Kedilerde Anksiyete Nolur Yardımcı Olun

Sutunannesi

Kedimin başına gelenleri baştan anlatmak istemiyorum ilgilenen arkadaşlar için şöyle özetleyim mamasına başka karıştırdık kustu eski mamasını vermeye devam ettik ertesi gün kusmaya çalıştı Kusamadı defalarca veterinere gittik dün röntgen öektiler midesinin çok dolu olduğunu söyleyerek onu rahatlatacak ilaçlar yaptılar. Kedim bu sabahtan beri hatta düm gece de biraz başladı deli gibi yalanıyor ama deli gibi. Kendini devamlı emiyor karın ve kasık bölgesini parmak aralarını devamlı yapıyor bunu asla durmuyor. Araştırdım ve bunun anksiyete bozukluğu olduğunu okudum. Arkadaşlar çok korkuyorum bu durum heçiçi mi öldürüc bir ieu mi nolur yardımcı olun haftalardır çıkıktır yaradır derken ruhen çöktüm her gün başka bir sorun çıkıyor nolur yardımcı olun ağlamaktan helak oldum davranışları değişti wsla yapmadığı şeyler yapıyor alışkanlıkları değişti hep aynı yerde benimle beraber aynı odada uyurdu ayak ucuma yaptığım yatakta şimdi hiç gitmediği yerlere konsollara vs gidiyor oralarda uyuyor kendini elletmşyor yanımıza gelmiyor nolur ama nolur bu durumda ne yapmam gerektiği hakkında beni bilgilendirin kafamı yemek üzereyim

32 CEVAP

Tilki37

Sutunannesi, inanın çok üzüldüm pamugumun da son anlarında anksiyete bozukluğu teşhisi edilmişti , tedavisine başlamıştık ama maglesef geç teşhis edildiği için sonuca ulasamadik. Bu gibi durumlarda kot bayoun diye bitkisel bir ürün tedavisi uyguluyorlar , umarım sizde faydası olur çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm :(

Sutunannesi

Pamuğun durumunu yakından takip ediyordum öncelikle tekrardan başınız sağıolsun demek istiyorum :((( İnan’ın bende çok üzgünüm ne yapacağım İnan’ın bilmiyorum. Neden olduğu hakkında elbette bunların hepsi bir etken ama bunu nasıl düzelteceğim bilmiyorum bu düzelir mi bilmiyorum o kadar çok kötüyüm ki her şey onun için çok iyi olsun istiyorum nolur ama nolur Bolcs dua edin arkadaşlar nolur

Tilki37

Teşekkür ederim , dualarım sizinle inşallah en kısa sürede atlatirsiniz, sakin umudunuzu yitirmeyin , güzel haberlerinizi bekliyorum. Allah yardımcıniz olsun :(

Roza23

anksiyete bozuklugu olan hatta tuylerini koparip atan kedilerin oldugunu okumustum ama tedavi edildigi surece bi sorun oluyodu muhtemelen sizinki de bu hastalik veterinere gitme durumu falan derken strese girdi iyice. umarim gecici bi durumdur

Sutunannesi

Önerileriniz için teşekkürler. Önceden tedavi eden veterinere gittik ve 3 tane iğne vurdu süte. İyi olmasını bekleyeceğiz Kusma devam ettiği vakit yine gideceğiz tekrardan olacak yani onun cevap vermesine bağlı biraz. Evdeyiz şimdi miyavlayıp duruyor acı acı :((

dollfacepersian

Instagram adı "suozgur" Lütfen panik yapmayın, kedisi 7 yaşında ve bu hastalığa sahip,demek ki bu hastalığa sahip kediler uzun yıllar yaşayabiliyor. Kendinizi lütfen bu kadar uzmeyin. Umarim daha iyi olur kediniz

Sutunannesi

Az önce kendisine bir dm attım. İnanın çok üzgünüm haftalardır kendisi de bende neler yaşadık. Onu bu halde gördükçe ve internette bazı şeyleri okuyunca korkmamak kafayı yememek elde değil çok endişeleniyorum. Yarın ilk işim koşa koşa veterinere gitmek olavak. Onu götğrmehevepim kendim görüşeceğim. Tedavisini dün yapan kliniğe de gideceğim onlarla da görüşeceğim çok çaresizim

goknur

Coook gecmis olsun Sut'e Allah yardimciniz olsun. Eger imkaniniz varsa her turlu tedbiri alin veterinerleri gezin. Tilki37 kurtaramadi cunku imkanlari el vermedi yardim eli uzandi ama cok gec kalindi. Ilknur ablayla daima iletiseme gecin daima. Biz bu sayede yakinlastik bende numarasi bile var konusuyoruz arada. Cok iyi bir insan Allah icin her turlu bilgiyi size verir. Tekrardan cok gecmis olsun. Durumu daima takip ediyorum.

ilkmssmz

Merhaba biz küçükparkta Mirket veteriner kliniğine gidiyoruz. Yasemin hanım çok iyi bir veteriner ve fiyatları da uygun. Doğa Veteriner Kliniğini de tavsiye ederim. Gerçekten kediler sahibinin duygularını hissediyor. Siz mümkün olduğunca kendinizi sakinleştirmeye çalışın çok zor biliyorum ama bunu yapmaya çalışın :( Sürekli veterinere gidip geldiği için başka kokular yüzünden kendini yalıyor olabilir, anksiyete diye kötü düşünmeyin hemen. Umarım en kısa zamanda iyileşir Süt :(

Sutunannesi

Arkadaşlar az önce veterinerden çıktım dediğim gibi sütü götürmedim daha da tetiklememek için stresini. Veterinerimiz muhtemelen gastirt olabileceğini ve içgüdüsel olarak kendini yalarsa hastalığının geçeceğini düşündüğü için yaladığını söyledi. Eczaneden Almam için ilaç yazdı eğer durum devam ederse ve ağırlaşırsa getir burda bakalım dedi. Şimdi başka bir veteriner de soracağım ne kadar çok gözlem o kadar çok iyi onun için tanının ve doğru tedavinin uygulanabilmesi için. Sizlerde lütfen yorumlarınızı ve güzel durumlarınızı bizden esirgemeyin

Sutunannesi

Çok teşekkürler tavsiyeniz için birazdan oraya da uğrayacağım. Umarım tüm hekimler aynı tanıyı koyar ve hangisini uygulayacağım adına ikilemde kalmam

Sutunannesi

Öncelikle bahsettiğim gibi kendi veterinerime gastrit olduğunu söyledi ve eczaneden almam için bir ilaç yazdı. Kendi veterinerin kedimi muayene etme fırsatı bulamadı çünkü ben kendimi götürmedim daha fazla stres altına girmemesi için. Daha sonra pazar günü onu götürdünüz diğer kliniğe gittim. Oradaki veteriner bizi çok merak ettiklerini ve dün defalarca aradım fakat ulaşamadıklarını söyledi dün telefonum kapalı olduğu için ulaşamamışlar maalesef telefonum kapalıydı. Tedaviye yanıt verip vermediğini sordu yani pazar günü götürdüğümüz de iğne yapmışlardı hatırlıyorsunuz ki o iğnelerin öğürmelerini kesip kesmediğini yani tedaviye olumlu cevap verip vermediğini sordu. Ben de tedaviye olumlu yanıt verdiğini o gün eve geldiğimde çok keyifli hiperaktif olduğunu ve saatlerce oyun oynadığını huzurla uyuduğunu ve yemek yediğini fakat bu akşam tekrardan kustuğunu yalandığını ve değişik huylar edindiğini söyledim. Tedaviye yanıt verdiği için sevindim demekki doğru teşhisi koymuşuz eğer tedaviye yanıt vermeseydi yutak bölgesine bakmak için anestezi yapacaktık bahsettiğim gibi ama tedaviye yanıt vermesi güzel dedi. Bu süreçte tedavi ye başlanmasını çünkü kendi kendisine iyileşmesini çok zor ve uzun bir süreç olduğunu sert yani mama gibi gıdaları yemekte zorlanacağını çünkü yutak borusunun tahriş olduğunu söyledi. Yani onu tedavi için oraya götürmem gerekiyor iğne yapacaklar sanırım bir de antibiyotik tam olarak detayları bilmiyorum. Sütü veterinere götürmem lazım lakin sizin de bildiğiniz gibi şuan çok stres altında veteriner fobisi oluştu onu daha da üzmek istemiyorum ama iyileşmesi için götürmek zorundayım. Eğer götüremezsem kendisinin tedavi için hap ayarlayabilecekğini söyledi. Ama arkadaşlar şöyle bir durum var ki İki veteriner hEkim de farklı şeyler söylüyor yani ikisinden birisi yanlış ve kedime yanlış tedavi uygulanmasını istemiyorum yani her iki şekilde de ilaç kullanıcak. Eğer teşhis doğru değilse boşu boşuna ilaç kullanmış olacak ve bu onun sağlığını çok olumsuz etkileyebilir ben inanın ne yapacağımı çok şaşırdım hangisine güvenmeliyim yani hangi tedavi ye başlamalıyız bilmiyorum sizce ne yapmalıyım

Sutunannesi

Güzel düşünmeye çalışıyorum omunla da güzel güzel konuşuyorum iyileşeceksin diye ağızları yokki derdi ne söylesin hemen tedavi edilsin. Sadece varsayımlarla hareket ediyoruz. Eve geldiğinde mamasını yedi zorla biraz su içirdim çişini yaptı. Sanırım uyku konusunda bir sorun yaşıyor kendisi dünden beri doğru düzgün uyuyamadı gün içinde eskiden o kadar çok uyurdu ki süt uyan artık seni özledik derdik. Şimdi ise bir türlü uyuyamıyor hep yatağımda uyurdu şimdi balkonds uyumak dolapta uyumak falan istiyor. Yarım saat önce uyudu kapalı balkonumuzda ama belirgin bir şekilde çok hızlı nefes alıp veriyor. Yani nefesi alırsınız ve saniyesinde verirsiniz ya aynı o şekilde. Allahım inşallah her şey çok çok güzel olacak nolur bize yardım et

dollfacepersian

Merhaba, Süt 'un durumuna üzüldüm. Benim bildiğim bu hastalığa sahip kedisi olan biri var Instagram da . Dm den ulaşırsaniz yardımı olacağını düşünüyorum. İsmi ve bu hastalığa sahip kedisi hakkındaki paylaşımi linkte var
https://www.instagram.com/p/BZ_qjZRDKJf/

Sutunannesi

Kullanıcı adını yazabilir misiniz böyle arattığımda çıkmadı maalesef :((