Ankara'da Hayvan Satışına Yönelik Yapılan Baskın

gokhansultan

Evet arkadaşlar böyle bir haber gördüm verilen ceza elbette ki çok az ceza bile denemez hele günümüz ekonomisinde. Ama 3 cins kediye el konulması konusu ilgimi çekti. Demek ki el konulup üretim yapılmasının önüne geçilmeye çalışıyor. Ama el konulan yavrulara ne olacak acaba? Kısırlaştırılıp doğaya salınırsa kafesten başka bir yer görmemiş canlar dışarıda mümkün değil yapamazlar. Var mı bu konuda bir bilgisi olan?

5 CEVAP

Gofrettiin

Az once haberlerde izledim, petshopta yasak diye alısverıs merkezının otoparkına yer yapmıs orda üretiyormuş :/ mama su kapları küf içindeymiş, mama bile verilmemiş üstelik. 22 bin tl sanırım ceza verilmiş, veterinere götürülmüş kediler, muhtemelen kısırlastırılıp sahiplendirirler yada barınaga götürülür. Umarım sokaga bırakmazlar😏

muffinthecat

Bu konuda hiçbir fikrim yok ama umarım kediler kısırlaştırılıp sahiplendirilir. Doğaya salınsalar kimbilir başlarına ne gelir:(

Burada da bir petshopta satılan yavru kedilere denk geldim. Gözleri çapak içinde, tüyleri birbirine girmiş. Şikayet ya da ihbar edebileceğim bir yer var mı acaba?

gokhansultan

Direk polisi arayıp şikayet edebilirsiniz artık kanunen yasak çünkü

selinay41

belki belediyenin barınağına bırakılırlar keşke aşılarını yaptırıp sahiplendirseler

Ollalala

Ben kedimi böyle sahiplendim:) üretim evinden kurtarılmış, kısırlaştırma yaşına gelene kadar pansiyon gibi bir yerde tutulmuşlar kısırlaştırıldıktan sonra sahiplendirdiler. Bu kedicikleri de öyle yaparlar bence