Köpek Sahiplendirme Sözleşmesi

Raubeyaz

Köpek sahiplendirme sözleşmesi hazırladım
Sizce uygun mu eksik var mı?

6 CEVAP

ozge1985

Bilgilerinin doğru olup olmadığını nasıl bilebilirsiniz?
Sizden aldıktan sonra irtibata geçmediğinde nasıl ilerleyeceksiniz?

Yanlış anlaşılmasın merakımdan soruyorum.

Raubeyaz

• Daha önde hiç köpeğiniz oldu mu? / kaç tane?

• Köpek(Ler) hâlâ sizinle yaşıyor mu? Hayırsa neredeler?

• Köpek(ler) inize bakamayacağınızı düşünüp başka birine sahiplendirdiniz mi? Neden?

• Bizden sahipleniyor olduğunuz köpeğe Evde mi?
bahçede mi? bakacaksınız, neden?

• Bahçe de bakılacaksa, yaşam alanı olarak ne şartlar sunacaksınız? Bağlı mı açık mı olacak?

• Bahçenizin çiti var mı?

• Yaşadığınız ev size mi ait kiracı mısınız?

• Başka köpeklerle beraber yaşayacak mı?

• Günde kaç saat yalnız kalacak?

• Tatile gittiğiniz de köpeğinizi yanınıza alacak mısınız? Alamayacaksanız bu süre zarfında kim bakacak?

• Maddi durumunuz köpeğe bakmak için yeterli mi?

• Medeni durumunuz?

• Eğer evliyseniz eşiniz köpeği gerçekten istiyor mu? Eşiniz de köpek seviyor mu?

• Eğer bekarsanız ileride eşiniz köpeği istemezse ne yapacaksınız?

• Köpeğinize 24 saat önünde taze su bulundurmayı ve en az 1 öğün mama vermeyi kabul ediyor musunuz?

• Köpeğinize apartmanda bakacaksanız günde en az 2 kere gezdirmeyi kabul ediyor musunuz?

• Yasaklı ırk olduğu için ağızlıkla gezdirmeyi kabul ediyor musunuz?

• Köpeğinize ne sebeple olursa olsun, asla kötü davranmayacağınıza, fiziksel olarak zarar vermeyeceğinize, her zaman iyi niyetle eğiteceğinize söz veriyor musunuz?

• Köpeğinizi asla dövüş, deney için, ve ya sebep ne olursa olsun zarar gelecek şekilde kullanmamayı! Kabul ediyor musunuz?

• Köpeğiniz kaza geçirse ve ya hastalansa veterinere götürmeyi kabul ediyor musunuz?

• Sahiplendiğiniz köpeği asla satmayacağınızı ve ya başka birine sahiplendirmeyeceğinize , zorunluluk! halinde başka birine vermek söz konusu olduğu takdirde bize haber vermek şartıyla sahiplendirmeyi kabul ediyor musunuz?

• Bizim önceden haber vererek, ziyaret etmek istediğimiz takdir de yaşadığı yeri şartları görmemizi kabul ediyor musunuz?

• Ne zaman istersek fotoğrafını/videosunu atmayı, haber almamızı kabul ediyor musunuz?

• Bizden sahiplenmiş olduğunuz köpeğimize bakamamak gibi bir durumda direkt olarak bize vereceğinizi kabul ediyor musunuz?

• Aşılarını bakımlarını zamanında veteriner de yaptırmayı kabul ediyor musunuz?

• Sizin davranışlarınızı beğenmediğimiz takdir de köpeğimizi geri almamızı kabul ediyor musunuz?

YUKARIDA Kİ SORULARDAN HERHANGİ BİRİNE "HAYIR" CEVABI VERDİYSEM KÖPEĞİ BANA SAHİPLENDİRİLMEYECEĞİNİ ANLIYORUM.

YUKARIDA Kİ TÜM SORULARA DOĞRU YANIT VERDİĞİME, EĞER HERHANGİ BİR KONUDA DURUM DEĞİŞİRSE SİZE HABER VERECEĞİME TAAHHÜT EDERİM.

AKSİ TAKDİRDE OLAYIN BOYUTUNA GÖRE 5199 NUMARALI YASAYA GÖRE HAKKIMDA KANUN-İ İŞLEMLERE BAŞVURULACAĞINI BİLİYORUM VE CEZASINI KABUL EDİYORUM.

SÖZLEŞME ŞARTLARINA UYMADIĞIM HALDE #5000tl (beşbin Türk Lirası) TAZMİNAT ÖDEYECEĞİMİ KABUL VE TAAHHÜT EDİYORUM.

Sahiplendiren Sahiplenen
İsim Soyisim, imza, tarih İsim Soyisim, imza, tarih

Raubeyaz

Köpeğin bilgileri, sahiplendirecek sahiplenecek kişi bilgileri olan kısmı atmadım, sadece şartlar var.

Raubeyaz

TC kimlik alacağız yaşadığı yeri verirken göreceğiz

ozge1985

Ben şahsi fikrim olarak kimseyle kimlik bilgilerimi paylaşmam ne münasebet derim ortalık dolandırıcılıktan geçilmiyor.
Taşınma durumu, numara değişikliği, alan kişinin ölmesi gibi şartlar var birde.
Ben pek sıcak bakmıyorum nacizane fikrim. Bu şekilde kuralları kabul eden varsa saygı duyuyorum sadece

Raubeyaz

Biz de kendi bilgilerimizi vereceğiz o yüzden sözleşme bilgileri iki tarafta olacak sorun olmaz