Veterinerlik Okunur Mu

selinay41

Konudan bağımsız fikir almak istiyorum her yer veteriner kliniği dolu bölüm bittikten sonra yani bi 5 yıl sonra hala iş bulabilme imkanım var mı veya yurt dışı imkanı bilgisi olan arkadaşları bekliyorum

3 CEVAP

amillaaa

Ben de veteriner teknikerliği için aynısını merak ediyorum, hali hazırda üniversitede güzel bir bölüm okuyorum ama ikinci üniversite kapsamında açıköğretimle teknikerliği de okursam bana bir katkısı olur mu merak ediyorum. Veteriner kliniğinin müdavimi oldum, hemen her gün oradayım sokak kedileri için :( Belki teknikerlik okursam boş zamanlarımda veterinerde çalışıp masraflarımı azaltabilirim diye düşünüyorum, hatta bazı şeyleri kliniğe ihtiyaç duymadan kendim halledebilirim. Çok kararsızım, bu bölümü okuyanlardan fikir almayı çok isterim :D

Superisi814

Hangi meslek olursa olsun, insanın severek yapması gerekiyor Gün sonunda en çok iş yerinde vakit geçirmiş oluyorsunuz ne de olsa..
Ben de acaba açıktan okusam da sokak kedilerine daha iyi baksam mi diye düşündüm ancak bende iğne filan yapicak yürek yok,maalesef.
İş anlamında ise , belediyeler ile de çalışılabilir, illa klinik gerekmez.Ortaya gönlünü koyan bir hekim, bence meslekte başarılı olur ve insanların da tercihi olur.
Klinik açmak kolay değil ama hayatın ne getireceğini bilemezsiniz.
Üstelik tanıdığım bir ver.tekniker var, bir veteriner kadar işini iyi yapıyor, tek farkı statüsü, bir vet var, pratiği olmadığı için o da teknikerden eğitim alıyor.
Eğer meslek babında bakıyorsanız, veteriner olun.
Çünkü iş yerlerinde hiyerarşi var..

selinay41

Hayvanları çok seviyorum bazen gerektiğinde ufak pansuman vs yapıyorum tabi ki zorluğu var ama gün sonunda bu zorluğa değer diye düşünüyorum