Muhabbet Kuşu

selin159

merhaba benim 3 yaşında dişi bir kuşum var ve 2 günden beri tuhaf sesler çıkarıyor nefes alırken ötüyormuş gibi sesler çıkarıyor ne yapabilirim

3 CEVAP

akitalove

Kusunuz evcil mi evcil degilse ciftlesmek istiyoda olabilir

Gonderwal

Merhaba selin159 :)
Eger aynası varsa aynasında belirgindir zaten aynası yoksa etrafta beyaz salgılar görüyorsanız sebebi çiftleşme istegidir.Böyle bir durumda kendisine seçtirme imkanı vererek bir eş alın.Kuşçular bu seçtirme olayını yapıyorlar.Bunun dışında bir hastalık oldugunu düşünmüyorum yani diger bir ihtimal sizlerden sürekli duydugu bir kelimeyi çıkarmaya çalışıyordur.Muhabbet kuşlarının konuşma süreçlerinde bu tarz garip sesler de çıkabiliyor :D

selin159

peki teşekkürler (: