Muhabbet Kuşuma Ne Oldu

Kedicik21

Benim muhabbet kuşum var kafeste oynarken başının bir kısmı sıkıştı bağırarak kendi imkanıyla çıkardı önceden susmayan çok güzel kelimeler konuşan kuş şimdi sesi çıkmıyor fazla uçmuyor ve uyu sizce bu neden nesi var bilgi almak istiyorum

2 CEVAP

Cinnamon2

Bir çok kez muhabbet kuşu bakmış biri olarak, çok üzüldüm geçmiş olsun. Muhabbet kuşları çok narin hayvanlardır. Ses telleride boyunlarındadır. Zedelenmiş olabilir. Yemek yiyor mu? Su içiyor mu? Çok önemli. Eğer yemiyorsa veterinere başvurmanızı öneririm.

Gonderwal

Merhaba Kedicik21 ^.^
Ah allahım yerim ben onu..Kuşlar genellikle tez canlılardır.Beklenmedik olaylar karşısında hele ki bu sıkışma falansa aşırı bir tepki verirler.Yani kim vermez ki -.- Kendini ordan çıkarken korktugu için ses çıkarmıştır ve kendi kendini çıkarabildiyse hiç sorun yok.Malum kış geldi ve kış her canlıyı etkiler dinginleştirir..Mevsimsel bir şey oldugunu düşünüyorum sıkışmadan bagımsız ^.^
Sevgiler